کد خبر: 49416تاریخ انتشار : 11:29:47 - دوشنبه 12 سپتامبر 2016

امام جمعه فومن؛

شهدای فاجعه منا از مظلوم ترین شهدا هستند

عمده سخن بنده همان فرمایش مقام معظم رهبری است که اگر سران دول سرسپرده اند،اگر سران اعراب سرسپرده اند و سکوت کردند و حرکتی در مقابل آل سعود انجام ندادند، چرا خواص ،اندیشمندان و دانشمندان دنیای اسلام سکوت کردند.

به گزارش بهجت نیوز؛ امام جمعه فومن در خطبه های نماز عید سعید قربان در مصلی نماز جمعه فومن با تبریک فرارسیدن این عید سعید به همه مسلمانان عالم گفت: فرارسیدن این عید بزرگ امت اسلامی، عید بیش از یک میلیارد مسلمان را به پیشگاه با عظمت بقیه الله الاعظم(ص) تبریک و تهنیت عرض می کنم.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن صفوی با اشاره به ریشه تاریخی عید قربان اظهار کرد: عید قربان یادگار دوران حضرت ابراهیم (ع) و حضرت اسماعیل(ع)  است آنگاه که پرودگار حضرت ابراهیم(ع) را مامور به قربانی کردن فرزندش نمود و حضرت ابراهیم از این آزمون بزرگ الهی سربلند خارج شد. در جریان این قربانی حضرت اسماعیل به پدرش فرمود بابا تو ماموریت داری تا مرا قربانی کنی و با صلابت به ماموریتت عمل کن که وقتی ابراهیم در اجرای این ماموریت کوشید خداوند در قرآن می فرماید ما ندا دادیم به ابراهیم(ع) که ای ایراهیم(ع) دیگر ادامه ندا که اقوال مختلفی وجود دارد اما از آن تاریخ به خاطر صداقت و فداکاری این پدر هر حاجی که برای مکه مکرمه مشرف می شود یک ذبحی را برای احترام به این پدر و این صداقت و این بندگی بجا می آورد و اینکه ائیمه جمعه موظفند همواره به تقوا سفارش کنند به این دلیل است که تقوا ما را به اوج بندگی می رساند و این پدر و پسر متقی با تبعیت از فرمان حق تعالی به اوج بندگی رسیدند.
وی در پایان خطبه اول تصریح کرد: انشاءالله که ما هم با تاسی از اولیا الله به اوج بندگی برسیم چنانچه از امیرالمومنین علیه السلام سوال کردند که بین ما تا بهشت چقدر فاصله است فرمود یک قدم و یک قدم را برداریم انشاالله همگی تا به بهشت برسیم.

امام جمعه فومن در آغاز خطبه دوم با اشاره به بزرگترین اجتماع مسلمانان جهان در مکه مکرمه بیان داشت: امروز بزرگترین اجتماع مسلمانان عالم در مکه مکرمه در جائیکه خداوند در قرآن کریم می فرماید که امن ترین مکان برای همه موجودات است در حالی برگزار می شود که متاسفانه امسال شرایط حضور ایرانیان توسط حکومت سعودی فراهم نگردید. در سال گذشته در اثر بی کفایتی آل سعود بهترین هموطنان ما مظلومانه به شهادت رسیدند و  ما در استان گیلان نیز 16 شهید حاجی در سال گذشته داشتیم که باید عرض کنم شهدای فاجعه منا از مظلوم ترین شهدا هستند، چرا که این حاجیانی که با شوق به سوی سرزمین الهی عازم شدند تا اعمال حج را عاشقانه بجا بیاورند که با توطئه سعودی،صهیونیستی در آن شرایط سخت و واقعا ناراحت کننده مظلومانه به شهادت رسیدند.
حجت الاسلام صفوی با عمدی خواندن فاجعه منا در سال گذشته تاکید کرد: فاجعه جانسوز منا در سال گذشته قطعا با توطئه و خیانت مزدوران آل سعود اتفاق افتاد و خدا می داند به گواه تمامی کارشناسان و شاهدان عینی این حادثه متاثرکننده عمدی بود که اگر دنیای اسلام اقدام جدی در این زمینه از خود نشان می داد می توانست از تکرار این حوادث و این بی کفایتی ها جلوگیری نمایند اما عمده سخن بنده همان فرمایش مقام معظم رهبری است که اگر سران دول سرسپرده اند،اگر سران اعراب سرسپرده اند و سکوت کردند و حرکتی در مقابل آل سعود انجام ندادند، چرا خواص ،اندیشمندان و دانشمندان دنیای اسلام سکوت کردند.
وی در ادامه اذعان کرد: دنیا در یک دوره خمودی و سکوت و بی تفاوتی به سر می برد و ملعبه دست یهودیها و صهیونیستهای از خدا بی خبر است و انشاءالله بنده معتقدم طبق آیه قرآن که هر کس مظلومانه کشته شد خداوند برای سرپرستش راه انتقام را قرار می دهد. انشاءالله خداوند انتقام این فاجعه عظیم و تاثرآمیز را از آل سعود بگیرد.