کد خبر: 49306تاریخ انتشار : 20:52:18 - یکشنبه 11 سپتامبر 2016

چرا نمایشگاه لوازم التحریر اسلامی، ایرانی امسال در فومن برگزار نشد؟!/حلقه اتصال یکی از اعضای پرسابقه شورای شهر فومن می باشد/صنف لوازم التحریر باید متولی اصلی عرضه لوازم التحریر اسلامی،ایرانی باشد

متاسفانه امسال با کارشکنی ها و مخالفت های صنف لوازم التحریر ، شهرداری فومن مانع از برگزاری نمایشگاه لوازم التحریر اسلامی، ایرانی در میدان اصلی شهر به بهانه سد معبر گردید تا لوازم التحریر اسلامی، ایرانی با قیمت تعاونی با درصد تخفیف قابل توجه در میدان مرکزی شهر قابل عرضه برای همشهریان فومنی نباشد.

به گزارش بهجت نیوز، تولید لوازم التحریر اسلامی، ایرانی یک حرکت فرهنگی استراتژیک و اولویت‌دار است چون به لحاظ مخاطب‌ دارای اولویت بسیار جدی است، کودکان و نوجوانان در این مقطع سنی بسیار منعطف و الگوپذیر هستند که متأسفانه فرهنگ غرب با ارائه کاراکترهای غربی توانسته با کودکان و نوجوانان ایرانی ارتباط گسترده بگیرد و ذهن آنها را تسخیر کند.
از سوی دیگر لوازم التحریر که به عنوان یک کالای ضروری که کودکان ونوجوانان در مقطع دانش‌آموزی بیشترین ارتباط را با این محصولات دارند، بسیارمهم است یعنی این گروه سنی درگیری ملموسی با این نوع کالا دارند و بیشترین زمان خود را با لوازم‌التحریر و نوشت‌افزارها می‌گذرانند.
با توجه به اهمیت فوق‌العاده لوازم التحریر مشاهده کردیم که بازار لوازم التحریر به طور کلی در دست کاراکترهای غربی است که این کاراکترها آثار مخربی بر سبک زندگی و اعتقادات کودکان و نوجوانان کشورمان دارد و متأسفانه پس از گذشت سی و چند سال از پیروزی انقلاب اسلامی در این زمینه حرکت جدی انجام نشده بود که این عوامل باعث شد تا عده ای از فعالان فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی در سراسر کشور تصمیم به تولید و عرضه مستقیم لوازم التحریر اسلامی ایرانی بگیرند.
در شهرستان فومن در دوسال گذشته نمایشگاه لوازم التحریر اسلامی ، ایرانی در میدان ولی عصر(عج) توسط عده ای از فعالان فرهنگی شهرستان برپا گشت که با استقبال کم نظیر همشهریان عزیز فومنی مواجه گشته بود. اما متاسفانه امسال با کارشکنی ها و مخالفت های صنف لوازم التحریر ، شهرداری فومن مانع از برگزاری نمایشگاه لوازم التحریر اسلامی، ایرانی در میدان اصلی شهر به بهانه سد معبر گردید تا لوازم التحریر اسلامی، ایرانی با قیمت تعاونی  با درصد تخفیف قابل توجه در میدان مرکزی شهر قابل عرضه برای همشهریان فومنی نباشد.
با کمی تامل می توان دریافت که حلقه اتصال شهرداری فومن و صنف لوازم التحریر شهرستان در این کارشکنی ها یکی از اعضای پرسابقه شورای شهر فومن می باشد. صرف نظر از اینکه ما معتقدیم صنف لوازم التحریر باید متولی اصلی عرضه لوازم التحریر اسلامی،ایرانی باشد اما سوالی که برای فومنی ها ممکن است به وجود بیاید این است که چرا صنف لوازم التحریر و خود اعضای این صنف این محصولات را که علاقمندان زیادی نیز دارند به صورت گسترده عرضه نمی کنند. در پاسخ به این سوال باید گفت بهره  فروش لوازم التحریر اسلامی و ایرانی خیلی کمتر از بهره فروش لوازم التحریر با کاراکتر های غربی است و لذا بدیهیست فعالان بازار برای دستیابی به سود بیشتر لوازم التحریر با کاراکترهای غربی را برای فروش گسترده مورد توجه قرار دهند.
اما سوالاتی که در ذهن فعالان فرهنگی فومنی جاری شده است این است که رسالت فرهنگی شهرداری فومن کجاست؟ اصولا فرهنگ در کدام قسمت از سبد توجهات شهردار محترم و اعضای شورای اسلامی محترم شهر فومن قرار دارد؟بدیهیست بزودی فصل پاسخگوئی و گزارش عملکرد اعضای محترم شورای شهر با توجه به انتخابات پیش رو فرا می رسد و آنجا اعضای محترم و خصوصا اعضای پرسابقه و چند دوره ای شورا باید بگویند ماحصل حضور آنها در این سالها در شورای شهر فومن چیست.

 1. فومنی گفت:

  متاسفم برای شهردار که از ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی جلوگیری کرد!!!

 2. جوان بی کار فومنی گفت:

  متاسفم برای اون شورای که این همه سرمایه و زندگی داره باز دنبال پوله،به خدا خجالتم خوب چیزیه یه عده دارن گشنگی میمرن یه عده…..آقای… این پول و تو قبر نمیتونی ببری یه خرده انصاف داشته باش
  هی روزگار هی خدا خودت به داد ما برس

 3. حسین گفت:

  خب لوازم التحریر اسلامی رو باید خود لوازم التحریریا بفروشن اما معلومه دیگه سود نداره و نمی فروشن
  ضمنا چرا لوازم التحریریا خودشون نمایشگاه برای اسلامی ایرانی نمی زنن و با تخفیف به صورت گسترده و تعاونی به مردم نعرضه نمی کنند؟

 4. همشهری گفت:

  آقای نویسنده شهردار چه تقصیری داره وقتی عده ای از آقایون شوراها به فکر خودشون هستن شهردار زیر نظر شورای شهره بهتره که اینو بدونید

 5. شهروندعادی گفت:

  دوستان بایدبه موضوع که ایام نزدیک به بازگشایی مدارس تنهافرصت صنف لوازم التحریرفروشان برای کسب وکارودرآمدسالیانه هست توجه نموده البته مغازه داران این صنف بایدانصاف وتخفیف وتنوع رامدنظرگیرندوخودرابی رقیب فرض نکنندواتحادیه مربوطه تعارف راکنارگذاشته ونظارت واقعی کندتاهم مشتریان جهت خریدارزان به صومعه سرا وشفت ورشت مراجعه ننموده ودرشهرخودخریدخواهندکردوهم اصناف استفاده خواهندبرد.

 6. حسین گفت:

  در پاسخ به شهروند عادی؛
  برادر عزیز بله حق با شماست اما چرا آقایون لوازم التحریریا خودشون نمایشگاه نمی زنند؟
  ضمنا چرا جلوی نمایشگاه برای عرضه تعاونی اسلامی ایرانی رو گرفتند
  حرف و وسوال اینجاست اگه خودشون مروج لوازم التحریر اسلامی ایرانی نیستن بزارن دیگران عرضه کنند چرا جلوگیری کردند؟
  اگه مرد هستند و صادقند خودشون بیان نمایشگاه اسلامی ایرانی بزنند و به صورت تعاونی به مردم عرضه کنند