کد خبر: 49230تاریخ انتشار : 16:44:05 - جمعه 9 سپتامبر 2016

امام جمعه موقت فومن؛

نماینده شهر زبان گویای منافع ملت باشد/سکوت دنیای اسلام بعد از کشتار سال 66 منجر به فاجعه منا شد/با چه اصولی مدیران متخلف ذخیره نظام خوانده می شوند؟/برخی بزرگان آب به آسیاب دشمن نریزند

باچه اصولی این افراد ذخیره نظام خوانده می شوند؟ چرا با آبروی نظام بازی می کنید؟چرا با حیثیت انقلاب بازی می کنید؟‌ قوه قضائیه برخورد قاطع کند.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین رنجبر امام جمعه موقت شهرستان فومن امروز در خطبه اول نماز جمعه این شهرستان با اشاره به لزوم تذکر همگانی به تقوا و سفارش به در نظر داشتن همیشگی یاد خدا در امور زندگی گفت: ایام شهادت امام باقر(ع) را خدمت شما مردم عزیز تسلیت عرض کرده و در ارتباط با شخصیت امام باقر (ع) بنده دو نکته از زندگی ایشان را که برای محققان قابل توجه است را یادآور می شوم. اول مبارزه جدی ایشان با تحریفات بود که در واقع در این زمینه جهاد کبیر را بجا آوردند و دوم بیان احکام صحیح اسلامی با روش هائی که ویژه خود اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام بود و برای ما می تواند آموزنده باشد که در این راستا یکی از عواملی را که سیره نویسان مطرح می کنند با توجه به این که ایام شهادت امام جواد(ع) را گذراندیم روش مناظراتی امام جواد(ع) با مخالفینش بود که از روش علوی استفاده می کردند.
امام جمعه موقت فومن در ادامه اظهار کرد: امام باقر(ع) در کنار ارائه احکام اسلامی یک بعدی را که خیلی توجه داشتند بعد مبارزاتی و روشنگری در جامعه اسلامی بود. امام باقر(ع) برای این منظور دارای تشکیلات بودند و افق نگاهشان به دوران غیبت امام زمان (عج) بود که تشکیلات باید اداره جهان اسلام را به دست بگیرد و با مردم در ارتباط باشد.
حجت الاسلام و المسلمین رنجبر در ابتدای خطبه دوم با اشاره به قیام 17 شهریور از مسئولین و نهادهای فرهنگی برای معرفی نکردن مناسب این قیام بزرگ در سطح جامعه انتقاد کرد و گفت: نهادهای فرهنگی در کشور و استان یا شهرستان باید در زمینه معرفی  قیام 17 شهریور به مردم و جوانان بکوشند تا نسل جدید بدانند که مردم بر علیه چه دستگاه فاسقی قیام کردند.
استاد حوزه و دانشگاه های فومن با یادآوری جنایات آل سعود در سال 1366 در کشتار شیعیان ایرانی در خانه خدا تصریح کرد: سکوت مسلمانان عالم و مسئولین اجرائی کشور ها در طول این سالها به بی کفایتی آل سعود منجر به وقوع حادثه و توطئه منا گشت.
امام جمعه موقت فومن در ادامه با ذکر مناسبت های پیشرو تصریح کرد:‌ ما شهدات امام باقر علیه السلام در در 7 ذیحجه داریم و همینطور وفات مرحوم آیت الله طالقانی که به تعبیر امام راحل(ره) ابوذر زمان نامیده شدند که یاد و خاطرش را گرامی می داریم و روز یکشنبه هم به عنوان روز عرفه با حضور در برنامه های مخصوص این روز در فومن پذیرای شهید گمنامی هستیم که انشاءالله از این فرصت بتوانیم استفاده کرده و بر خرمن توفیقات معنوی خود بیافزائیم.
حجت الاسلام والمسلمین رنجبر در ارتباط با بحث حقوق های نجومی تاکید کرد: اگر الان در حکومت امام علی (ع) بودیم و این بحث ها پیش می آمد حضرت چه برخوردی داشتند؟ دختر ایشان گردنبندی را به ودیعه از بیت المال استفاده کردند حضرت وی را مواخذه کرد و فرمود اگر این گردنبند را تملک می کردی دستانت را قطع می کردم، متاسفانه با چه اصولی این افراد و مدیران متخلف ذخیره نظام خوانده می شوند؟ چرا با آبروی نظام بازی می کنید؟چرا با حیثیت انقلاب بازی می کنید؟‌ قوه قضائیه برخورد قاطع کند.
امام جمعه موقت فومن در پایان با اشاره به توافق با گروه مالی اقدام مشترک(fatf) گفت:‌این سازمان در جهت مبارزه با پولشوئی تاسیس شده و از جمله اهدافش نظارت بر منابع مالی گروه های تروریستی در شبکه های بانکی است که این شعار قشنگی است اما چه کسانی این گروه را مدیریت می کند؟ خب روشن است صهیونیست ها هستند که مدیریت اقتصاد دنیا را به دست گرفته اند.علوم است آنها حزب الله قهرمان را تروریست بنامند و سپاه و نظام جمهوری اسلامی را حامی تروریست بدانند اما متاسفانه برخی بانک های کشور اعلام کردند به سپاه خدمات نمی دهیم یعنی قبول کردید سپاه حامی تروریسم هست؟بنده از مسئولین قوای مجریه و مقننه بالاخص نماینده شهرمان می خواهم زبان گویای منافع ملت باشد.
وی در پایان با اشاره به صحبت های اخیر یکی از بزرگان کشور که مسئوله توان نظامی را مطرح کردند باید عرض کنم قرآن می فرماید خودتان را در مقابل دشمن قوی کنید و اگر در مقابل دشمنی که دورتادور کشور را احاطه کرده ذره ای سستی کنیم ضربه سختی خواهیم خورد لذا به این عزیزان و بزرگان نصیحت می کنم که مراقب باشند چه می گویند، آب به آسیاب دشمن نریزند ، همه ما باید فردای قیامت در مقابل همه اعمال و کردارمان پاسخگو باشیم.

 

img_4161 img_4164 img_4165 img_4166 img_4167 img_4168 img_4169 img_4170 img_4171 img_4172 img_4173 img_4174 img_4175 img_4176 img_4177 img_4178 img_4179 img_4180 img_4181 img_4182 img_4183 img_4184 img_4185