کد خبر: 49066تاریخ انتشار : 17:53:35 - پنجشنبه 8 سپتامبر 2016

نماینده مردم فومن و شفت؛

مسئولان مشکلات بهورزان را به وزارت کشور برسانند

درکل کشور 18 هزار خانه بهداشت و 35 هزار بهورز داریم و یکی از مهمترین خواسته های بهورزان این است که 2 سال آموزشیشان جز سنوات خدمت محسوب شود که طی لایحه ای می توان این موضوع را در مجلس پیگیری کرد.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام محمد مهدی افتخاری، نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی صبح امروز(18شهریور) در همایش تجلیل از بهورزان در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان اظهار داشت: سلامت جسم در گرو سلامت روح است زیرا انسان از دو جنبه روحی و جسمی برخوردار است.
وی افزود: بیماری های جسمی درمان آسانی دارند اما درمان بیماری های روحی سخت است و امروز تکنولوژی و پیشرفت ما در عرصه علمی و درمان بیماری های جسم با این تجهیزات بسیار پیشرفته است.
نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت: تا به امروز هیچ آزمایشگاهی نتوانسته میزان بیماری های روحی را تشخیص دهد و درمان کند و باید گفت هنوز در مراحل مقدماتی درمان بیماری های روحی هستیم.
حجت الاسلام افتخاری تصریح کرد: بیماری جسمی فقط خود شخص را مورد آزار و اذیت قرار می دهد اما در بیماری روحی علاوه برخود شخص، اطرافیان هم مورد آزار قرار می گیرند لذا علاج بیماری های روحی بسیار سخت است.
وی خاطرنشان کرد: تلاش های طاقت فرسایی که بهورزان می کنند در سلامت جسمی مردم جامعه بسیار موثر است و باید گفت بهورزان قهرمانان گمنام عرصه سلامت در جمعه هستند.
نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بسیاری از بهورزان در سخت ترین شرایط زندگی می کنن و مسئولان مربوطه باید مشکلات بهورزان را به وزارت کشور برسانند تا پیگیری شود.
وی تصریح کرد:ما در کل کشور 18 هزار خانه بهداشت و 35 هزار بهورز داریم یکی از مهمترین خواسته های بهورزان این است که 2 سال آموزشیشان جز سنوات خدمت محسوب شود که طی لایحه ای می توان این موضوع را در مجلس پیگیری کرد.
نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار کرد: در طرح تحول نظام سلامت بیش از 80 درصد خانه های بهداشت الکترونیکی است و به نقش بهورزان توجه ویژه ای شده است چرا که بهورزان کارهای زیادی را برای سلامت مردم انجام می دهند که باید به مشکلات آنها توجه ویژه کرد.