کد خبر: 49060تاریخ انتشار : 17:41:51 - پنجشنبه 8 سپتامبر 2016

یادداشت/ عبدالحسین احمدیان

خرید لوازم التحریر تولید داخل، حمایت از تولید ملی و فرهنگ اسلامی،ایرانی است

پسندیده است که در این مسیر با خرید کالاهای تولید داخلی از تولید ملی حمایت شود و این امر با همدلی و رغبت دانش آموزان همراه شود. در واقع خرید مایحتاج دانش آموزان را تبدیل به فرصتی کنیم برای عادت کردن آینده سازان این سرزمین، به حمایت از تولید ملی.

این روزها با رسیدن به موعد بازگشایی مدارس والدین و دانش آموزان در حال خرید لوازم التحریر و آماده شدن برای سال تحصیلی جدید هستند.
به نظر می رسد این زمان فرصت مناسبی است تا والدین از آن در جهت پرورش فکری فرزندانشان استفاده کنند.
تصور کنید دانش آموزان از لوازم التحریر با طرح و نقش های اصیل ایرانی استفاده کنند و یا از طرحهای به اصطلاح غربی، که بسیاری از آنها با فرهنگ ما در تضاد است و تاثیر مخربی در پرورش فرزندان می گذارد!؟
این روزها اکثر خانوادها سخت درگیر چالش های این زندگی پرهیاهو هستند و کمتر فرصت تحقیق در رابطه با نماد ها و تصاویر منقوش برروی لوازم التحریر و البسه ها را دارند اما فرزندان شان بطور مستقیم و یا غیر مستقیم از ماهیت آن شخصیت های کارتونی آگاه هستند. ماهیتی که در بیشتر موارد با فرهنگ ایرانی اسلامی در تعارض است. بر کسی پوشیده نیست که بسیاری از این کارتون ها و بازی های رایانه ای از مرزهای اخلاقی گذشته اند و حتی خیلی از آنها به جهت تخریب ساختار فکری و فرهنگی، مهندسی شده است. حرمتها و حریم خصوصی، ارزش ها و معیار های اخلاقی در آنها بسیار متفاوت از فرهنگ ایرانی اسلامی است. مسلما فرزندانی که با مانوس شدن به آنگونه شخصیت ها رشد پیدا می کنند هرگز نمی توانند میراث دار فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی باشند. این انحراف تربیتی در ابتدا به خودشان و خانواده شان و در ادامه به پیکره ی اجتماع آسیب های جدی وارد خواهد کرد، آسیب هایی که جبران آن سخت و در بسیاری از موارد بازگشت ناپذیر خواهد بود.
نیازی به توضیح مصداقی نیست، بر کسی پوشیده نیست که بخش بزرگی از عارضه ی خشونت و بلوغ جنسی زودرس و دیگر عارضه های فکری اخلاقی در جامعه ی امروز ماحصل همین غفلت ها است.
به نظر میرسد آغاز سال تحصیلی فرصت با ارزشی است تا والدین با خرید هوشمندانه ی لوازم التحریر و مایحتاج دانش آموزان که متناسب با معیارهای اخلاقی ماست فرزندان دلبندشان را در مسیر پاک اخلاقی قرار دهند و از خطر وارد شدن به جریان های ضد ارزشی، لغو و بیهوده مصون بدارند.
البته پسندیده است که در این مسیر با خرید کالاهای تولید داخلی از تولید ملی حمایت شود و این امر با همدلی و رغبت دانش آموزان همراه شود. در واقع خرید مایحتاج دانش آموزان را تبدیل به فرصتی کنیم برای عادت کردن آینده سازان این سرزمین، به حمایت از تولید ملی.
در پایان عرض کنم، تجربه ی سالهای زندگی به من آموخته که انسانها هر چقدر در اندوختن مادیات اهل تلاش و یا حریص باشند باز هم دلشان به داشتن فرزندی صالح که میراث دار خوبی برایشان باشد خوش است. از اینرو تقاضا میکنم از این قبیل رویداد های تربیتی ساده نگذرید بلکه فرصتی سازید برای رشد و تربیت هرچه بهتر  آنی که نام شما را به میراث برده است.