کد خبر: 48953تاریخ انتشار : 14:15:03 - چهار شنبه 7 سپتامبر 2016

رئیس هیئت تکواندو گیلان؛

خود را خدمتگزاری مسئول و مسئولی خدمتگذار میدانم

من وظیفه دارم دست همه کسانی که برای ورزش تکواندو و در جهت اهداف آرمانی این ورزش همدلی و نیت خیرخواهانه دارند را ببوسم .

به گزارش بهجت نیوز؛ محسن سترگی رئیس جدید هیئت تکواندوی گیلان عصر دیروز در نشست روسای هیئت های تکواندوی استان گیلان گفت:  اصول ورزشی با اخلاق ارزشی سازگاری ماندگار دارد آنچه که پوریای ولی و جهان پهلوان تختی ها را به عنوان یک اسطوره درتاریخ نگه داشته است ویژگیهای اخلاقی آنها بوده و  اخلاق اسلامی به ما می آموزد گذشت را جایگزین انتقام کنیم .

سترگی افزود : از مربیان عزیز این رشته که افراد خوب و شایسته ای هستند می خواهم بر مسائل اخلاقی مداومت داشته باشند و به تربیت شاگردان خود به لحاظ جسمی و روحی بیشتر توجه کنند، تواضع ، فروتنی ، بردباری ، عشق و محبت و دوستی نیاز اساسی یک جامعه ورزشی است و ما باید علی رغم اینکه حرفه ورزشی خودمان را به رخ جهانیان بکشیم به همان اندازه سفیران اخلاقی کشور عزیز اسلامی خودمان نیز باشیم که تاکنون الحمدالله اینگونه بوده است .
سرپرست هیئت تکواندوی گیلان در ادامه خاطرنشان کرد: مسئولیت در هر جایگاهی اگر به نیت خدمتگزاری نباشد موفقیت حاصل نمی شود و امام خمینی(ره) که رهبر انقلاب و بنیانگذار این انقلاب بودند خود را در برابر مردم خدمتگزار می دانست و بنده خود را شاگرد همان مکتبی میدانم که امام(ره) در ان تربیت یافته و بایدخود را مسئولی خدمتگذار و خدمتگزاری مسئول بدانم که باید پاسخگو باشم ،  لذا همه کسانی که قصد همراهی با بنده را دارند باید بدانند که اگر هدف اصلی آنها این نباشد قطعا موفق نخواهند بود .
محسن سترگی افزود:  اگر جسم انسان به لحاظ حرفه ای بقدری رشد و پرورش یابد که صعودی عالی داشته باشد که یک پایش به عرش برسد ولی از لحاظ اخلاقی هیچ رشدی نکند که پای دیگرش در فرش باقی بماند چیزی جز سردرگمی نصیب او نخواهد شد، پس باید احتیاط کرد که به نتیجه ماندگار یعنی عاقبت به خیری برسیم.
وی با اشاره به روسای هیات تکواندوی شهرستانهای گیلان گفت : با همت و مدیریت عالی و توانمند ریاست محترم فدراسیون جناب آقای سید محمد پولادگر و به لطف و عنایت حضرت حق امروز تکواندوی کشور به جایگاه مطلوبی رسیده است و امیدوارم قدر این فرصت حاصله را بدانیم و برای پیشرفت و تعالی این رشته که خوب معرفی شده و مشتاقان زیادی پیدا کرده از هیچ کوششی کمافی السابق دریغ ننمائیم و فعالیت خودمان را زیادتر کنیم تا انشاالله به نتایج بهتری دست یابیم .
سترگی به مدیریت امام علی (ع ) اشاره کرد و گفت : آن حصرت فرمودند: “الخلاف یهدم الرای” مخالفت کردن رای را ویران می کند اگر همه در مساله ورزش هم رای وهم اندیشه نباشیم مطمئنا اولین ضربه راخودمان خواهیم خورد و از همه دوستانی که در کنار ایستادند نیز درخواست می کنم برای ایجاد وحدت به مابپیوندند تا با همدلی بتوانیم گامهای موثر و شایسته و بلندی برداریم چرا که از اختلافات هیچ فرد یا گروهی نفع نمی برد . من وظیفه دارم دست همه کسانی که برای ورزش تکواندو و در جهت اهداف آرمانی این ورزش همدلی و نیت خیرخواهانه دارند را ببوسم .
سرپرست جدید هیئت تکواندوی گیلان از زحمات آقایان فرساد روح و باقری نیز قدردانی کرد و گفت: انتظارات و توقعات بسیار در این رشته زیاد است و امکانات هم محدود و طبیعی است که نمی شود به همه انتظارات رسید و من امیدوارم با کمک همه دوستان بر یکایک مشکلات فائق آییم و این جز باصبر و تحمل همگانی میسر نخواهد بود . از خداوند متعال خواستارم به همه ما در مسیر پیش رو توفیق خدمت عنایت بفرماید .
در خاتمه این نشست  محسن سترگی ، حجت الاسلام شعبانی پور را به عنوان مسئول امور فرهنگی هیات تکواندو استان معرفی نمودند .