کد خبر: 48899تاریخ انتشار : ۲:۰۶:۴۷ - چهارشنبه ۱۷ شهر ۱۳۹۵

شهرستانی که در سایه مانده است؛

دلیل تاکید مردم شفت بر شفتی بودن نمایندگان در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی چیست؟!

امروز از ۵۸هزار نفر جمعیت شهرستان ۱۲هزار نفر تحت پوشش نهادهای حمایتی می باشندو این اتفاق در حالی است که اگر ضوابط این نهادها برداشته شود نیمی از شهروندان شفتی برای دریافت خدمات نهادهای حمایتی صف می کشند!!!

به گزارش بهجت نیوز به نقل از صبح شفت، پرسشی که برخی افراد مطرح می کنند که چرا مردم شهرستان شفت در چند دوره اخیر انتخابات مجلس شورای اسلامی شفتی-شفتی می گویند؟! در زیر پاسخی کوتاه و رسا به این خواسته مردم دیار محروم خواهیم داد:

 در نگاه اول هربیننده ای که به مرکز شهرستانی باقدمت ۲۰ساله می نگرد تنها تعجب می بینیم وبس! آیا این مرکز یک شهرستان است؟!

سؤال بعدی که در ذهن اهل علم وادب و فرهنگ شکل می گیرداین است که آیا این شهرستان دارای دانشگاه؛ هنرستان؛ مدرسه نمونه دولتی و… می باشد؟
لابد زمین ۳-۲ هکتاری جهت راه اندازی ساختمان این اماکن آموزشی و علمی وجود ندارد یا شاید بنظر برخی مسئولین، مردم این شهرستان لایق برخورداری از این فضاها نیستند!!!

آنچه قابل تأمل است اینکه جمعیت این شهرستان با کدام شهرستان سرجمع گردید تا نتیجه منجربه انتقال دانشگاه و همه امکاناتش به آن شهرستان شود و دراین ما بین نیز فردی آمد وگفت:”من آن شهرستان را مرکز دانشگاهی گیلان کردم”

کار زیبایی بود ولی نمی دانیم چرا آنقدر دیر و به قیمت محروم کردن شهرستان ما!!!

جمعیت شهرستان شفت طی ۲۰سال از۷۵هزار نفر با سرشماری سال۹۰ به ۵۸هزارنفر رسیده است!!!

جاده شفت-سراوان در ابتدا قرار بود که از چهاردختران فومن گذشته و در ادامه از چهارراه صائمی شفت نیز عبور کند که در آن صورت بیش از ده روستای شهرستان شفت از نعمت و مواهب این جاده برخوردار می شدند و شاهد رونق اقتصادی شهرستان شفت بودیم ولی به یکباره و در تصمیمی نامعلوم این جاده تغییر مسیر داد!!!
مسبب این تغییر ناگهانی چه شخص یا اشخاصی بودند؟

مردم از سراسرگیلان و کشور جهت زیارت امام زاده ابراهیم(ع) به این منطقه مسافرت می کردند.چه کسانی عامل این بودند که امکانات ایمنی ازجمله اطفای حریق در این شهرک مستقر نباشدتا ۴ بار طی سالهای اخیر منازل زیبا و منحصربفرد این شهرک طعمه حریق شود تا مردم بدلیل ترس از اتفاق مشابه حاضر به اقامت شبانه ویا چند روزه نشوند و ترجیح را در سکونت چندساعته بدانند!!!

جاده شفت-طارم در سفر تبلیغات انتخاباتی سیدمحمدخاتمی به شفت توسط مردم مطالبه شد و در دولت محمود احمدی نژاد خواسته مردم به تصویب رسید ولی امروز حال و اوضاع این جاده چیست؟
آیا این جاده پتانسیل اعتراض به سبک چادر زدن را نداشت!!!

طی چند سال شهرستان از قطب دامداری وکشاورزی به یکباره سقوط کرده که جای بسی تأمل دارد.
آیا بهتر نبود جهت حفظ کشاورزی ونجات آن؛ اراضی کشاورزی را برای تأمین هزینه های انتخاباتی خود به کارخانه فولاد تغییرکاربری ندهیم و آن هم در شرایطی که دو-سوم زمین در محدوده جغرافیایی شفت هست را تغییر نام دهیم!!!

مسکن مهر گروهی در تمامی سطح استان گیلان اجرا شد باستثنای شفت! آن هم در شرایطی که زمینش خریداری شده بود. سرنوشت آن زمین چه شد؟ آیا بهتر نبود که شهروندان این شهرستان را در زادگاهشان صاحب خانه کنیم.
نگاهی اجمالی به مسکن مهررشت مؤیدهمین کلام خواهد بود!!!

امروز از ۵۸هزار نفر جمعیت شهرستان ۱۲هزار نفر تحت پوشش نهادهای حمایتی می باشندو این اتفاق در حالی است که اگر ضوابط این نهادها برداشته شود نیمی از شهروندان شفتی برای دریافت خدمات نهادهای حمایتی صف می کشند!!!

چرا مدیران دستگاه های شفت؛خانواده های خود را برای سکونت به این شهرستان نمی آورند؟

طی ۲۰سالی که از عمر شهرستان می گذرد همه فرماندارن بدون سابقه فرماندار بودن به این شهرستان آمدند و جالبتر اینکه از ۸فرماندار شفت؛ ۴نفرشان قبلاً معاون فرماندار فومن بوده اند!!!

اصلا” جایگاه شفت و درجه اهمیتش در نگاه مدیریتی استان کجاست و نگاه دولت ها به این شهرستان چیست؟
حال اگر مردم این شهرستان که در استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نقش بسزایی داشته اند برای خواسته های به حقشان داد نزنند؛ چگونه بایستی مظلومیتشان را به گوش مسئولین برسانند.

آیا شفت-شفت گفتن نشانه خیانت، جهالت و نفاق است ؟؟؟!!!

اینها تنها گوشه ای از اجحاف در حق شهرستان شفت می باشد که درصورت ادامه سخنانی از این دست(چرا مردم شهرستان شفت در چند دوره اخیر انتخابات مجلس شورای اسلامی شفتی-شفتی می گویند؟!) مطالب کامل تری همراه با مستندات ارائه خواهد شد.

عالم ابتدا فکر میکند و سپس زبان باز می کند؛اما جاهل ابتدا زبان باز می کند و سپس فکر می کند.