کد خبر: 48827تاریخ انتشار : 22:52:27 - دوشنبه 5 سپتامبر 2016

مسئول بسیج اساتید استان گیلان :

قرار داد FATF با روح قانون اساسی در تعارض است/FATF یک نوع کاپیتولاسیون بانکی است

مسئول سازمان بسیج اساتید FATF را خلاف مصلحت نظام و یک نوع وادادگی و کاپیتولاسیون بانکی دانست و افزود: ما با این قرارداد، خودمان، افرادی را که دشمن استکبار هستند، تحریم کرده و برای آن ها حاشیه امنیت درست می کنیم و کانال های مالی و ارتباطی کسانی که در مقابل استکبار را ایستاده اند با دست خودمان قطع می کنیم.

به گزارش بهجت نیوز؛ محمد جلایی،مسئول بسیج اساتید استان گیلان،در گفتگو با روشن خبر ، در مورد قرارداد FATF گفت: اگرچه در ظاهر این قرار داد به نام مبارزه با پولشویی است اما مورد اشکال آن در ایران این است که آن ها می توانند با این قرارداد به تمام حساب ها و تراکنش های ما سرکشی کنند و تمام افراد و سازمان های ایرانی که به هردلیلی در جهان تحریم شده اند،اینجا جز لیست سیاه قرار می گیرند.

وی با اشاره به ۴ وزارتخانه خارجه،اطلاعات،دفاع و ارشاد که تحت تاثیر این قرار داد دچار خود تحریمی می شوند، اظهار داشت: ظاهر این قرارداد بزک شده و مبارزه با پولشویی و تروریست است اما در باطن به واقع فشار به کشورهایی همچون ایران است که در منطقه از مقاومت دفاع می کنند و  استکبار با قرار دادن این گروه ها در لیست گروه های تروریستی،می خواهد از طریق این قرارداد آنها را تحت فشار قرار دهد.

جلایی تصربح کرد: به نوعی با پذیرفتن این قرارداد، در واقع خودمان این گروه های مقاومت را در لیست گروههای تروریستی قرار می دهیم.

رئیس سازمان بسیج اساتید با اشاره به اینکه قرار دادFATF به لحاظ استراتژیک نیز قابل قبول نیست، افزود: ایران در حال پذیرش تحریم بیش از ۲۰۰ نفر از شخصیت ها، سازمان ها و وزارتخانه هایی است که در حوزه مقاومت در حال فعالیت هستند و به نوعی با این قرار داد، داریم مهر تاییدی به ظلم صورت گرفته به این افراد و نهاد ها می زنیم.

وی با اشاره به اینکه این قرار داد با روح قانون اساسی نیز در تعارض است و پذیرش آن زیر بار ظلم رفتن است و با استقلال کشور سازگار نیست، خاطر نشان کرد: آنها با این قرارداد از ریز حساب ها و تراکنش های ما باخبر می شوند، دولتی که حاضر نیست برای قطع یارانه ثروتمندان در حساب های مردم تفحص کند، چگونه می خواهد به بیگانگان این اجازه را بدهد که به حساب ها و تراکنش های مردم ما سرک بکشند.

جلایی با با اشاره به اینکه طی این قرارداد، اطلاعات، نقاط ضعف و قوت مالی ما برای دشمنان آشکار می شود، تصریح کرد: با توجه به  اینکه ما روش هایی برای دور زدن این تحریم های ظالمانه به کار می بردیم، با قرار دادFATF آمریکایی ها از این روش ها با خبر می شوند و صدرصد جلوی آن را خواهند گرفت.

رئیس سازمان بسیج اساتید FATF را خلاف مصلحت نظام و یک نوع وادادگی و کاپیتولاسیون بانکی دانست و افزود: ما با این قرارداد، خودمان، افرادی را که دشمن استکبار هستند، تحریم کرده و برای آن ها حاشیه امنیت درست می کنیم و کانال های مالی و ارتباطی کسانی که در مقابل استکبار را ایستاده اند با دست خودمان قطع می کنیم.

 1. شهروندعادی گفت:

  قابل توجه حاج بهروزعزیز! حدوددویست کشوردنیاfatf راپذیرفته اند،چون اساس ورودبه اقتصادجهانی وتعامل بانظام مالی وبانکی دنیاپذیرش قانون بین المللی مبارزه باپولشویی وپذیرش شفافیت مالی است که مخفف کلمه لاتین فاتف می شود.درحال حاضرفقط ایران وکره شمالی هستندکه این قرادادرانپذیرفته اندکه اخیرا” کره شمالی نیزدرحال مذاکره جهت پذیرش این معاهده اقتصادی مهم است!!!

  • جوان ایرانی گفت:

   این شفافیت مالی رو کدوم بی سواد دهن شما انداخته
   یعنی شما می گید بانک های خودمون وزارت دفاع رو تحریم کنند تا نتونه تجهیزات بسازه؟یعنی شما می گید سپاه رو تحریم کنند تا نتونه تو سوریه و عراق داعش و تروریست ها رو نابود کنه؟یعنی شما می گید که صدا و سیما رو تحریم کنند تا نتونه برنامه بسازه؟ و ….
   اون وقت می دونی چی میشه داعش میاد کنار گوشت ….
   چرا شما نمی خواید بفهمید که از نظر آمریکا فلسطین تروریسته نه اسرائیل
   حزب الله تروریسته نه اسرائیل
   یمنیا تروریستند نه عربستان
   نیروهای مقاومت در منطقه تروریستند نه داعشیا
   در فتاف باید راه های مالی تروریست ها بسته بشه
   عزیزم چقدر بی خیال و سهل اندیشی!!!!!!!!!!!!!!!!!
   با آینده کشور بازی نکنید
   با امنیت ما بازی نکنید
   پزشکیان خودتون که فتاف رو اعلام کرد نخونده و ولی ازش دفاع میکنه
   متاسفم برای هر چی تدبیر هر چی اصلاحات
   که نابود کردن عزت و شرف ملی و اسلامی ما رو

   • شهروندعادی گفت:

    صداوسیما برنامه بسازه!!اگرصداوسیمابرنامه سازبودکه امروزدیش های ماهواره ای ازبام ودیوارملت بالا نمی رفت!!برادریاخواهرعزیزی که خودراجوان ایرانی می خوانی،بایدبه ایرانی بودن خودت شک کنی!نمی دانم چرادراین کشورهرکه دوجمله حرف حساب می زنه فوری بهش انگ اصلاحاتچی واعتدالچی می زنند؟!عزیزمن مادرعهددقیانوس زندگی نمی کنیم که بامعامله پایاپای مثلابه کشورهای دیگرگندم بدهیم وبجایش جو بگیرییم!باشعارتوخالی نمی شودکشورررااداره نمودبایدپشت شعارعقلانیت وشعورهم باشدوگرنه دردوره قبل انتخابات ریاست جمهوری ومجلس همفکران شماکه دلواپس همه چی جزمردم ایران هستنددرمسندقدرت بودند! عوام فریبی امروزچاره سازنیست…به فکرآینده ایران باشیم

 2. جوان ایرانی گفت:

  دوست عزیز ، همشهری گرامی، برادر من یا خواهر من
  من با چه زبونی بگم که چرا باید بانک های ایرانی نهاد های ایرانی رو تحریم کنند؟؟؟
  این خودتحریمی نیست آیا؟
  سپاه اگه تو سوریه با داعش درگیر نشه می دونی کجا باید باهاش درگیر بشه؟
  اصلا از نظر آمریکا سپاه تروریسته نه تروریست هائی که سپاه باهاشون درگیره تو منطقه
  حالا دولت محترم سپاه رو تحریم کنه
  شما بگو شفافیت مالی و مراودات بین المللی!!!!!!!!!!!!!!

 3. محمد گفت:

  شهروند عزیز. مثل اینکه مصاحبه رو خوب نخوندی. حاج بهروز نگفته fatf برای به ظاهر مبارزه با پولشویی و تروریست نیست. میگه هدف اجرای آن در ایران نتیجه‌اش خود تحریمی ست. همشهری عزیز این اصل شناخته شده حقوق است هر کسی اتهامی میزند باید خود دلیل بیاورد نه متهم. خوب به گفته های رئیس جمهور محترم و معاونان و برخی وزراء دولت دقت کنید (دشمنی آمریکا با ملت ایران بعد برجام هیچ کاسته نشده) یعنی اینکه ما باید هر وقت منتظر بهانه‌های جدید برای توجیه فشارها و تحریم‌ها باشیم. باید جلوی بهانه‌ها را با مقاومت گرفت نه با سازش! چون آخر سازش تسلیم است. تجربه 28 مرداد نشان داد آمریکا و انگلیس خبیث به دولت مصدق که داعیه جمهوری اسلامی هم نداشت رحم نکردند! در حالیکه تجربه دفاع مقدس و این 37 سال نشان میدهد که با وحدت و همدلی و تبعیت از ولی فقیه، (ما می توانیم) امام خمینی ره. دشمنان را وادار به عقب نشینی و پذیرش حق مان نمائیم بطور واقعی نه مثل بد عهدی های آمریکائیان در برجام که دوست و دشمن امروز پس از یکسال بدان معترفنند.