کد خبر: 48721تاریخ انتشار : 2:28:38 - دوشنبه 5 سپتامبر 2016

نگاه مشترک جلیلی و ولایتی؛

توافق Fatf به صلاح کشور نیست/نفوذ این است که از درون دچار خودتحریمی شویم

منابع خبری گزارش داده اند که برخی از بانک های داخلی پس از اجرایی شدن FATF از ارائه خدمات بانکی به برخی از نهادها که در لیست تحریم ها غربی قرار دارند، خودداری کرده اند.

به گزارش بهجت نیوز، این تفاهم نامه که یک تفاهم بانکی است شرایطی را به وجود می آورد که علاوه بر وابستگی های شدید می تواند سیاست های خطرناکی را نیز به اجرا بگذارد که به تدریج زمزمه هایی از آن به گوش می رسد.

منابع خبری گزارش داده اند که برخی از بانک های داخلی پس از اجرایی شدن FATF از ارائه خدمات بانکی به برخی از نهادها که در لیست تحریم ها غربی قرار دارند، خودداری کرده اند.

در این زمینه دکتر سعید جلیلی در جمع مسئولان بسیج دانشجویی سراسر کشور در مشهد و در بخشی از سخنان خود گفت: خطری که وجود دارد این است که کسی تا دیروز دنبال فشار از بیرون و تغییر از درون بود، امروز خدای ناکرده امید ببندد که به این نظام و به این مردم از درون فشار وارد کند.
1392030321124719_PhotoL

وی افزود: اگر تا دیروز تهدید می‌کرد اگر تو خواست کدخدا را نپذیری فلان قطع‌نامه علیه تو صادر می‌شود، امروز حرکتی را شروع کند که تو از درون بخواهی عده‌ای را تحریم کنی و دچار خودتحریمی شوی.
دبیر سابق شورای امنیت ملی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: هرکسی که دشمن شماست تمام تلاش خود را به‌کار می‌برد برای اینکه از بیرون تحریم‌هایی را اعمال کند، اما دشمن دید در هر عرصه‌ای که تحریم وارد شد، موفقیت‌هایی شکل گرفت، چه در هسته‌ای، چه در موشکی و چه در چیزهای دیگر؛ نفوذ این است که تمهیداتی فراهم کند تا یک‌دفعه از درون دچار خودتحریمی شویم. درک واقعیت‌ها این است. اینها را باید دقیق فهمید.

دکتر علی اکبر ولایتی مشاور بین الملل رهبر معظم انقلاب نیز با تاکید بر به صلاح نبودن توافق fatf افزود: این توافق به صلاح کشور نیست. زیرا آن کسی پیروز نهایی است که بتواند مقاومت را ادامه دهد بنابراین اگر کسی در مقابل این نوع تحریم‌ها ایستادگی نکند و ضعف نشان دهد، بازنده خواهد بود و طرف مقابل پیروز می‌شود.

1419511486423_Mona Hoobehfekr (6 of 31)

ولایتی ادامه داد: ما ملزم به این نیستیم که هر آنچه نهادهای مالی بین المللی به ناحق در مورد مسؤولان جمهوری اسلامی ایران تصمیم می‌گیرند را اجرا کنیم و به هیچ وجه این کار درست نیست.

وی خاطرنشان کرد: هدف دستگاه‌های بین‌المللی محروم کردن جمهوری اسلامی ایران از امکانات مالی و تسهیلات بین المللی اقتصادی است که به نوعی تحریم و محدود کردن جمهوری اسلامی ایران و فعالان اقتصادی به شمار می‌رود و نباید از آنها تبعیت کنیم

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: ما باید با این نوع تحریم‌ها و محدود سازی‌ها مبارزه کنیم نه اینکه از آن تبعیت کنیم و در آن جهت حرکت کنیم.

 1. اکبر گفت:

  یاز دارید ساه نمائی میکنید!

 2. فومنی گفت:

  دسته گل جدید دولت تدبیر و امید
  بالاخره نفهمیدیم قسم حضرت عباس رو باید باور کرد یا دم خروس را؟؟؟؟

 3. جوان ایرانی گفت:

  جناب اکبر کدوم سیاه نمائی؟خودمون خودمون رو تحریم کردیم
  می فهمید آيا؟
  من نمی دونم این تعصبات حزبی شما رو تا کجا قراره ببره!!!!