کد خبر: 48483تاریخ انتشار : 20:24:52 - چهار شنبه 31 آگوست 2016

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت؛

لازم است همگان جهت تحقق اقتصاد مقاومتی کوشش نمایند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت گفت: همه مردم و مسئولین، لازم است جهت تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش و کوشش نمایند.

به گزارش بهجت نیوز، حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده 10 شهریور 95 ضمن گفتگویی اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی مفهومی است که در پی مقاوم سازی، بحران زدایی و ترمیم ساختارها و نهادهای فرسوده و ناکارآمد موجود اقتصادی مطرح می شود، که قطعا باور و مشارکت همگانی و اعمال مدیریت های عقلایی ومدبرانه، پیش شرط و الزام چنین موضوعی است. اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی ها و تاکید روی مزیت های تولید داخل و تلاش برای خود اتکایی است. برهمین اساس رعایت الزامات آن، زمینه ساز موفقیت اهداف اقتصاد مقاومتی در سطح کشور خواهد شد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت با بیان اینکه همه مردم و مسئولین، لازم است جهت تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش و کوشش نمایند افزود: بنابر دیدگاه رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی)، اقتصاد مقاومتی یک شعار نیست، بلکه یک واقعیت اقتصادی است، اقتصاد مقاومتی یک بحث کاربردی است و شاخص‌های آن ریشه در عمل دارد.
وی با بیان اینکه القای تفکر اقتصاد مقاومتی یک تدبیر هوشمندانه است تا مدیران ارشد اقتصادی را از غفلت ایجاد شده در بخش اقتصادی برهاند و رشد و توسعه و شکوفایی، و تولید ملی و قطع وابستگی اقتصادی را حتی در سخت‌ترین تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی دشمنان به بار بیاورد، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی مکمل جهاد اقتصادی است و سبب امنیت و ثبات در اقتصاد و عدم تزلزل در برابر شوک‌های خارجی اقتصادی می شود.
امام جمعه موقت شهرستان شفت خاطرنشان ساخت: دشمن، در طول چند دهه اخیر، تمام ابزارهای مبارزه با تفکر جمهوری اسلامی را مورد آزمون قرار داده است، و ابزاری که همواره دشمنان از آن بهره می‌جویند، مبارزه اقتصادی و تحریم‌های همه جانبه است که امروز تبدیل به آخرین و مؤثرترین ابزار دشمن شده است. ضعف اقتصاد ایران، در وابستگی به اقتصاد تک محصولی نفت، راه تحریم نفتی را پیش پای غرب قرار می‌دهد.
این مسئول اذعان داشت: نفت که می‌توانست ابزار فشار ما بر غرب باشد امروز ابزار فشار غرب بر اقتصاد ایران شده است و اینجاست که جای خالی اقتصاد مقاومتی احساس می‌شود. اقتصاد مقاومتی به دنبال پیش‌بینی مشکلات این چنینی و ارائه راه حل لازم است و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) به درستی کاهش وابستگی به صنعت نفت را یکى از الزامات اقتصاد مقاومتى بیان کردند و توجه مسئولان و دستگاه‌ها به این مسئله مهم، می‌تواند آینده اقتصادی مناسبی را که در چشم‌انداز 20 ساله ایران ترسیم شده است به ارمغان بیاورد.
حجت الاسلام ابراهیم زاده اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی تنها مربوط به زمان تحریم و جنگ نیست، بلکه یک چشم انداز بلندمدت پیش روی اقتصاد ایران است؛ زیرا اقتصاد ایران در سایه تفکر مقدس و آرمان‌های والای جمهوری اسلامی همیشه آماج حملات دشمنان خواهد بود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت در پایان تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت اقتصادی نیست، بلکه مفهوم شکوفایی اقتصاد و رفع مشکلات موجود در زیربخش‌های اقتصادی به منظور جلوگیری از امتیازدهی به دشمنان و بهبود سطح رفاه عموم مردم است.