کد خبر: 48276تاریخ انتشار : 17:16:15 - یکشنبه 28 آگوست 2016

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان:

همین مهدی ها مانع ظهور مهدی(عج) هستند/ مردم با کنسرت های آلوده به گناه مخالفند، نه موسیقی و هنر

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان گفت: آنانی که با کنسرت هایی که زمینه فساد و معصیت را فراهم می کنند مخالف هستند، با هنر و موسیقی ملی و سنتی مخالف نبوده بلکه موسیقی و هنر را از معصیت و ناپاکی مبرا می دانند.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از  ۸دی، حجت الاسلام و المسلمین عزت الله معتمد در جمع فرماندهان، مدیران و پاسداران سپاه ناحیه مرکزی رشت ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت به مسئولین و کارگزاران صادق و خدمتگذار، اظهار کرد: بر اساس اندیشه مهدویتِ امام خمینی(ره)، انقلاب اسلامی پیوند و اتصال میان قیام حسین بن علی(ع) و قیام حضرت ولیعصر(عج) می باشد، لذا به همین جهت است که حضرت امام حفظ انقلاب را واجب و اهمیت انقلاب اسلامی را از نماز بیشتر می دانند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه مقدمه هر امر واجبی نیز واجب خواهد بود، خاطرنشان کرد: با اینکه اصل، لزوم حفظ انقلاب است، پس برنامه هسته ای، غنی سازی اورانیوم و برنامه دفاع موشکی نیز واجب می شود.

وی با اشاره به اینکه حاکمیت جهانی دین و آئین دین، یک اندیشه و بینش قرآنی و توحیدی است، گفت: متولی تحقق این حاکمیت جهانی، انقلاب اسلامی و مقیاس و قلمرو این اندیشه، آزادی بشر و سالم سازی جوامع بشری از نا امنی، خوف، ترس و ستم است.

قلمرو انقلاب برای زمینه سازی ظهور حضرت ولیعصر(عج)، همه جهان و همه بشریت است

حجت الاسلام معتمد با بیان اینکه همه انبیاء و رهبران الهی برای این فرهنگ سازی و سالم سازی آمده اند تا جامعه بشری را از اسارت و بردگی نجات دهند، تصریح کرد: قلمرو و محدوده مداخله انقلاب اسلامی برای زمینه سازی ظهور حضرت ولیعصر(عج) همه جهان و همه بشریت است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان جهانی شدن را با جهانی سازی متفاوت دانست و افزود: جهانی سازی یک فریب و نیرنگ است که استکبار جهانی به دنبال تسلط نظام سلطه و سرمایه بر عالم و تداوم غارتگری منابع و منافع جوامع بشری است.

وی با بیان اینکه جهانی شدن به معنای تحقق عدالت و گسترش و ترویج اخلاق، معنویت و امنیت است، خاطرنشان کرد: جهانی شدن به عنوان یک بینش جهان شمولی از ضروریات آئین اسلام است و مخاطب جهانی شدن نه عجم است و نه عرب، نه مسلمان است و نه غیر مسلمان، نه ایرانی است و نه غیر ایرانی، بلکه هرکس در محدوده این دو عنصر “معنویت” و “عقلانیت” باشد، در این بینش جهان شمولی قرار دارد. بر اساس بینش جهان شمولی، اراده الهی بر شکست و نابودی جبهه باطل تعلق دارد و طرح وراثت صالحان و تقواپیشگان، حاکمیت زمین را متعلق به جبهه حق و حق باوران می داند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه نظام تکوین، نظام حاکمیت حق و نظام شکست و نابودی باطل است، بیان نمود: استقرار و حاکمیت آئین توحیدی به رهبری جریان جبهه حق و اهل ایمان از وعده ها و نویدهای قرآن است. بر اساس این وعده ها و نویدهای الهی، سلطه کافران و باطل گرایان و مستکبرین عالم شکست خواهد خورد و عوامل ظلم وخوف و ناامنی در همه عرصه های اجتماعی اقتصادی و فرهنگی محو و نابود می گردد.

حجت الاسلام معتمد با بیان اینکه نابودی طاغوت و مستکبران سنت الهی و اراده قطعی خداوند می باشد، ابراز نمود: وعده حاکمیت جهانی اهل ایمان و تقواپیشگان، وعده تخلف ناپذیر الهی است؛ به شرط اینکه مسلمانان از ایمان واقعی برخوردار باشند و در دفاع از اصول و ارزش ها از ایستادگی و مقاومت در مسیر زمینه سازی ظهور و قیام حضرت مهدی موعود(عج) غافل نشوند.

وی در ادامه اظهار داشت: به تعبیر حضرت امام، مسئولین و همه دستگاه ها در نظام اسلامی خودشان را مهیا کنند برای ملاقات با حضرت مهدی(عج). یعنی در حوزه های نظامی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی به عنوان یک منتظر آمادگی لازم را داشته باشند. این سخن و تعبیر امام خمینی(ره) آمیخته با صراحت، عزم و قطعیت است. بدون شک منظور امام این است که انقلاب اسلامی و نظام ها باید روندی در پیش بگیرند که قابلیت اتصال به انقلاب جهانی حضرت مهدی و ملاقات آن حضرت را داشته باشند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان ادامه داد: چون قیام حضرت حجت(عج) برای اقامه عدل و امنیت اخلاقی و معنوی است، کارگزاران و مسئولین نظام اسلامی باید تمام برنامه ها و عملکرد و سیاستهای خود را بر اساس مفاهیم عدالت خواهی و مقاوم سازی جامعه و امنیت و اخلاق منطبق سازند.

وی با بیان اینکه هدف امام این نبود که مسئولین دیدار رسمی و تشریفاتی با آن حضرت داشته باشند، گفت: کاربرد تعبیر “مهیا شدن” نوعی آمادگی عینی و اجتماعی در جهت فلسفه حکومت جهانی حضرت و مهدویت است. یعنی سیاست و عملکرد نظام و مسئولین نظام در مسیر آرمان های حضرت ولی عصر(عج) و زمینه ساز حکومت و ظهور آن حضرت باشد.

حجت الاسلام معتمد به مولفه های مهم این سیاست ها و عملکردها که مسئولین نظام باید به آنها عامل و مقید باشند اشاره کرد و افزود: این مولفه ها که در کلام امام ذکر شده شامل عدالت خواهی، ظلم و استکبار ستیزی، مقاومت و ایستادگی در دفاع از جبهه حق، اعتماد و اطمینان به ولی امر مسلمین، تبعیت بی چون و چرا از ولایت فقیه، توسعه و ترویج حاکمیت امنیت اخلاقی، معنوی و فرهنگی است.

مردم با کنسرت های آلوده به گناه مخالفند، نه با هنر و موسیقی ملی و سنتی

وی “عفاف و حجاب” و “امر به معروف و نهی از منکر” و تقویت ایمان و باورهای مردم را از شاخص های امنیت اخلاقی و ایمانی دانست و بیان نمود: برگزاری کنسرت های آنچنانی مضرّ و مخلّ امنیت اخلاقی و دینی است. تضعیف سپاه، نیروی انتظامی و بسیج، تضعیف زیرساخت های امنیت اخلاقی، معنوی و ایمانی است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان همچنین تاکید کرد: آنانی که با کنسرت هایی که زمینه فساد و معصیت را فراهم می کنند مخالف هستند، با هنر و موسیقی ملی و سنتی مخالف نبوده بلکه موسیقی و هنر را از معصیت و ناپاکی مبرا می دانند اما با کنسرت های آلوده به گناه و معصیت مخالف هستند.

حجت الاسلام با اشاره به انحراف و تحریف در فرهنگ مهدویت اظهار کرد: امروز کسانی که از روی کج فهمی و انحراف و یا غرض ورزی، فرهنگ انتظار و مهدویت را تحریف می کنند و خود را سرگرم دعای فرج کرده و فقط دعا و توسل را تکلیف شرعی می دانند و به تحولات جامعه و امور مسلمین اهتمام ندارند و امر به معروف و نهی از منکر را ترک می کنند و می گویند دنیا باید آکنده از گناه و معصیت شود تا زمینه ظهور مهیا گردد، اینها به نوعی به کج غهمی و انحراف از معارف اسلامی گرفتار شده اند.

از روزهای آغازین انقلاب یک جریان بدلی به موازی حرکت اصیل امام و انقلاب در حرکت بوده است

وی تاکید کرد: کسانی که بر این باورند که باید بستر گناه را هموار ساخت تا دنیا پر از فساد شود و می گویند تشکیل هر حکومتی در عصر غیبت باطل و برخلاف اسلام است، اینها نه تنها دچار انحراف و کج فهمی شده اند بلکه به غرض ورزی گرفتارند.

حجت الاسلام معتمد با اشاره به اینکه این غرض ورزی و پیروی از هوی و هوس در برهه های تاریخ اسلام و تاریخ انقلاب اسلامی از برخی اشخاص، عناصر و گروه ها مشاهده می شود، گفت: با انتشار فایل صوتی آقای منتظری در خصوص اعدام منافقین خائن به نظام و ملت ایران که به سبب هوسمداری توسط باند انحرافی مهدی هاشمی برای سرپوش گذاشتن بر خیانتهای جریان انحرافی متشکل از ملی گراها، لیبرال ها و منافقین می باشد، به دنبال این هستند که این انقلاب و کشور را از روزهای آغازین انقلاب اسلامی برای مقابله با جریان اصیل انقلاب به دامن آمریکا برگردانند.

وی با تاکید بر اینکه یک جریان و خطی بدلی به موازی حرکت اصیل امام در حرکت بوده است، تصریح کرد: این جریان بدلی توانست با نفوذ و رخنه در بیت آقای منتظری، ایشان را به جهت ساده لوحی و تاثیرپذیری از عناصر انحرافی در راس این جریان بدلی قرار بدهند. این جریان بدلی در واقع با حذف نیروهای وفادار به امام و انقلاب و طرح تز جدایی دین از سیاست، به دنبال نفی حکومت اسلامی بود. بسیاری از عناصر این جریان، به احکام اسلام و حاکمیت اسلام ناب محمدی عقیده نداشتند، با اینکه دشمن اسلام به آن معنی نیستند ولی اسم اسلام را نیاز داشتند و معتقد به روشها و برداشت های فردی از اسلام بودند.

برخی مانند سرشاخه های دشمن در داخل کشور عمل می کنند

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان افزود: در سالهای سخت انقلاب یک عده با همین تفکر امور کشور را قبضه کردند و اگر امام به داد انقلاب نمی رسید، همین آقایان انقلاب و کشور را به دامن آمریکا سوق می دادند. چنین افرادی اگرچه در نقاب خودی و مسلمان بودند، لکن عامل بیگانه و سرباز استکبار به حساب می رفتند و امروز نیز به عنوان سرشاخه دشمن در داخل کشور عمل می کنند. همین جریان بدلی بود که بیش از ۳۰ سال در مقابل انقلاب و امام ایستادند و امروز با این دروغ ها و تهمت ها، می خواهند دوران سراسر برکت و نورانی امام و گذشته پر افتخار ملت شریف ایران و انقلاب اسلامی را زیر سوال ببرند.

حجت الاسلام معتمد با اشاره به عزل منتظری تصریح کرد: تاریخ شاهد است بیت آقای منتظری اطاق فکر این جریان بدلی بر علیه جریان اصیل انقلاب بود و بدون شک عزل آقای منتظری از قائم مقام رهبری توسط حضرت امام خمینی(ره) به سبب عدم صلاحیت و مشروعیت ایشان برای رهبری آینده انقلاب بود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان افزود: امام خمینی با صراحت در نامه معروفش خطاب به آقای منتظری می نویسد؛ از آنجایی که روشن است شما این کشور و انقلاب اسلامی عزیز را پس از من به دست لیبرالها و از کانال آنها به منافقین می سپارید، صلاحیت و مشروعیت رهبری آینده نظام را از دست داده اید. سعی کنید سهم مبارک امام را به حلقوم منافقین و گروه مهدی هاشمی و لیبرالها نریزید و برای اینکه در قعر جهنم نسوزید، خود اعتراف به اشتباه و گناه کنید، شاید خدا کمکتان کند و از سر تقصیرات شما بگذرد.

چرا برخی مرز دوستی و دشمنی خودشان را با منافقین و مخالفین نظام مشخص نمی کنند؟!

حجت الاسلام معتمد با تاکید بر اینکه همین مهدی ها هستند که مانع ظهور حضرت مهدی(عج) می باشند، گفت: متاسفانه علیرغم دلسوزیها و نصیحت های امام خمینی(ره)، در همان زمان باند متشکل از نفاق، لیبرالها و ملی گراها آقای منتظری را وارد مرحله ای کردند که کاملا در مقابل امام موضع گرفت و برخلاف نظر امام حرکت می کرد. انتشار فایل صوتی آقای منتظری توسط عناصر همین باند انحرافی بود.

وی با انتقاد از عدم همراهی برخی خواص در جریان انقلاب اسلامی اذعان داشت: کسانی که ادعا می کنند با امام بودند و سابقه انقلابی گری دارند و مدعی هستند که نظام، امام و انقلاب را قبول دارند، چرا در چنین حوادث و رخدادهایی مرز دوستی و دشمنی خودشان را با مخالفین و منافقین مشخص نمی کنند؟ چرا مرز خودشان را با ضد انقلاب مشخص نمی کنند؟

حجت الاسلام معتمد با بیان اینکه برخی در متن انقلاب اسلامی هستند اما جمهوری منهای اسلام را دنبال می کنند، ابراز نمود: اگر برخی از آنها امروز سنگ رابطه و مذاکره با آمریکا را به سینه می زنند چون خیال می کنند که برقراری رابطه با آمریکا به معنای ختم انقلاب اسلامی است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه برجام بهانه ای بیش نیست و فرجام ندارد، گفت: عناصری از همین جریان بدلی امروز می خواهند نظام اسلامی را از طریق قانون و پارلمان و با ابراز عقلانیت غیر وحیانی و با گره زدن معیشت مردم به ارتباط با آمریکا سرنگون کنند، اما بدانند که به تعبیر امام(ره) ملت ما تحمل گرسنگی و تشنگی را دارند ولی تحمل ضربه زدن به اصول انقلاب و تحمل شکست انقلاب را هرگز ندارند.