کد خبر: 48263تاریخ انتشار : 4:25:49 - یکشنبه 28 آگوست 2016

نماینده مجلس شورای اسلامی:

هیچ مشکلی به غیر از مانع شدن محیط زیست برای سد لاسک شفت وجود ندارد/ غرب گیلان نیاز به توجه بیشتری از سوی استاندار دارد

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با بیان اینکه آب شُرب حق مسلم روستائیان شفت و فومن است، گفت: از استاندار گیلان تقاضا دارم توجه بیشتری به غرب گیلان داشته باشد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از  ۸دی، حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی افتخاری در نشستی خبری در رشت با بیان اینکه بیش از یکسال از مهلت اعتباری برنامه پنجم گذشت و دولت می‌بایست برنامه ششم را تاکنون در مجلس تصویب می‌کرد، اظهار داشت: چون اداره کشور بدون برنامه‌ریزی امکان پذیر نبود، برنامه پنجم تا پایان سال ۹۵ در مجلس تمدید شد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با اشاره به اینکه طبق مقررات آئین نامه داخلی، لایحه باید از ابتدا دریافت و مورد بررسی قرار می‌گرفت، افزود: این لایحه به‌عنوان احکام آورده شد بنابراین در کمیسیون‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در هفته دولت پروژه‌های مختلف خدمات‌رسانی درحال افتتاح و بهره‌برداری است، تصریح کرد: در شهرستان فومن ۹۱ پروژه و با اعتباری به مبلغ ۹۶ میلیارد تومان و در شهرستان  شفت ۵۹ پروژه با اعتبار ۱۹ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسیده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در بخش آسفالت روستایی با تدابیر مسئولان در دو شهرستان فومن و شفت اقدامات خوبی انجام شده است و در شهرستان فومن در مرحله‌ای از گازرسانی هستیم که این شهرستان به‌زودی منطقه سبز اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه در شهرستان‌های فومن و شفت ۲۶۴ روستا وجود دارد و از استاندار تقاضا داریم نگاهی بیشتر به غرب گیلان داشته باشد، مطرح کرد: دولت در بخش گازرسانی خدمات خوبی داشته است.

عضو کمیسیون عمران در مجلس با اشاره به اینکه شهرستان‌های فومن و شفت نسبت به برخی از شهرستان‌های‌ استان از میانگین آبرسانی خوبی برخوردار است، گفت: در بخش آبرسانی این میانگین به ۸ می‌رسد و ادامه این پروژه‌ها باید با کمک مسئولان سرعت داده شود.

افتخاری با تاکید بر اینکه مشکلات عمده روستاها آب شُرب است و مردم در این مورد دچار مشکل هستند، تصریح کرد: با توجه به اینکه لوله‌هایی که آب شُرب در داخل آنها در جریان است بسیار قدیمی و فرسوده است باید برنامه ویژه‌ای برای آنها در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه رساندن آب شُرب به روستاهای شهرستان‌های فومن و شفت از اولویت ویژه‌ای برخوردار است، مطرح کرد: آب شُرب حق مسلم روستائیان است و باید آن را در اختیار این عزیزان قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از راه‌های پیشرفت در برنامه‌های عمرانی، واگذاری آن به سرمایه‌گذاران در بخش خصوصی است، گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و سال اقدام و عمل، حجت بر همه مسئولان تمام است و شهرستان‌های فومن و شفت آمادگی پذیرش بخش خصوصی را دارد.

افتخاری با بیان اینکه پروژه‌هایی در ۲ شهرستان فومن و شفت موجود است و ما می‌توانیم در همه زمینه‌ها از کمک بخش خصوصی بهره‌مند شویم، افزود: بخش‌های گردشگری و صنعتی در این دو شهرستان آماده پذیرش بخش خصوصی است.

وی با اشاره به وضعیت ورزشگاه انقلاب در شهرستان فومن که سالهاست هیچ حرکتی در آن انجام نشده است، خاطرنشان کرد: آمادگی خود را در واگذاری این مجموعه ورزشی به بخش خصوصی اعلام می‌کنیم تا مشکلات ورزش و جوانان تا حدودی برطرف شود و ورزشگاه آبرومندی را در فومن داشته باشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی ورزشگاه انقلاب در فومن پائین‌تر از ۳۰ درصد است و نمی‌تواند ما را  به حد مطلوب برساند، مطرح کرد: در آینده‌ای نزدیک خبر خوشی را به گوش جوانان ورزشکار در فومن می‌رسانیم.

افتخاری با اشاره به اینکه نسبت به کل پروژه‌های شهرستان‌های فومن و شفت نگاه کارشناسی دارم و از کارشناسان بسیار خوب در این امر استفاده می‌کنم، افزود: امکان سنجی پل ورودی شهرستان فومن از نظر کارشناسی، فنی و مهندسی و اقتصادی و معماری صحیح نبوده است.

وی با بیان اینکه ماسوله بعد از ونیز دومین شهر تاریخی در جهان است و سالیانه شاهد گردشگران و توریست‌های زیادی از داخل و خارج کشور هستیم، افزود: با وجود چنین ظرفیتی باید توجه بیشتری به امر گزدشگری در این منطقه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه پیگیری‌های لازم و تخصیص بودجه در خصوص سد لاسک در شفت انجام شده است، خاطرنشان کرد: هیچ مشکلی به غیر از مانع شدن محیط زیست برای سد لاسک وجود ندارد که امیدواریم با توجه به سفر معاون رئیس جمهور به گیلان، این موضوع به اتمام برسد.

  1. فومنی گفت:

    با سلام . درود بر نماینده فهیم و جوان شهرستانهای فومن و شفت که در راستای عمران و آبادانی روستاهای محروم فومن و شفت تلاش می نماید حق هم همین است که استاندار محترم به مناطق محروم غرب گیلان از جمله فومن و شفت توجه ویژه ویژه داشته باشد. امید است در آخرین سال دولت یازدهم عنایات ویژه به شهرستانهای فومن و شفت مورد انتظار است .