کد خبر: 47884تاریخ انتشار : 0:59:29 - جمعه 26 آگوست 2016

در سال اقدام و عمل حجت بر همه مسئولین تمام است

ورزشگاه انقلاب فومن که مشکل اعتبار داشته است به کمک بخش خصوصی مشکلاتش قابل حل می باشد فعلا پیشرفت فیزیکی این ورزشگاه پایین تر از 30 درصد است.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام محمد مهدی افتخاری نماینده مردم شریف فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران در رابطه با تصویب برنامه ششم توسعه گفت:  با توجه به این که برنامه پنجم بیش از یک سال از مهلت اعتباری آن گذشته بود و چون دولت هم با توجه به این که قرار بود برنامه ششم را در مجلس نهم تصویب کند و عمر مجلس نهم هم در پایان رو به اتمام بود و مملکت هم خالی از برنامه نمی توانست باشد برنامه پنجم تا پایان سال 1395 تمدید شد.

وی در رابطه با طرح های که در هفته دولت به بهره برداری می رسد اظهار کرد: همانطور که مستحضر هستید در استان گیلان پروژه های خدمات رسانی در حال افتتاح است با توجه به این که اعتبار هم برای آن قرار گرفته، این برنامه ها رو به بهره برداری است. ما در شهرستان فومن 91 پروژه داریم با اعتباری بالغ بر 96 میلیون تومان و در شهرستان شفت 59 پروژه با اعتباری بالغ بر 19 میلیارد و ششصدو پنجاه میلیون تومان را در هفته دولت دارا هستیم. در بخش خدمات رسانی هم گاز رسانی، برق رسانی، آب رسانی و آسفالت های روستایی با همت دولت در هفته دولت به بهره برداری رسید.

نماینده فومن و شفت  با اشاره به خدمات مختلف نظام افزود: معمولا آنچه که در روند کار ما با توجه به این مدت زمان کوتاه بوده پیگیری آسفالت های روستایی بوده است. در فومن و البته شهرستان شفت هم انتظار می رود که کمتر از سه ماه  گاز رسانی به اتمام برسد. در شهرستان فومن ما انشاء الله منطقه سبز را بزودی اعلام خواهیم کرد. در بخش گازرسانی خوشبختانه خدمات بسیار ارزنده ای داشته ایم و در بخش آسفالت هم باید به کمک مسئولان هر دو شهرستان به روند آن سرعت ببخشیم. نسبت به بعضی از روستاهای  شهرستان های دیگر میانگین ما در بعضی از جاها سه، در بعضی دیگر پنج است. در بخش خدمات رسانی هشت است مثلا در بخش آب رسانی. چون ما بافت فرسوده ای از قدیم داریم و مشکل اصلی ما در روستاها بحث آب می باشد اعتبار بسیار زیادی می خواهد . در کمیته برنامه ریزی هم یکی از مسایل مهم همین بحث آب شرب است. با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال های قبل که بحث اصلاح الگوی مصرف بوده است انشاء الله بتوانیم این مشکلات را حل کنیم.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به اینکه شعار ما باید به عمل تبدیل شود و در سال اقدام و عمل قرار داریم حجت بر همه مسئولین تمام است. آنچه که امروز ما نیازمند آن هستیم در بخش خصوصی، منطقه گردشگری ما آماده بخش خصوصی است. در صنعت در هر دو شهرستان با توجه به این که در گذشته خدماتی هم صورت گرفته است باید در بخش فولاد هم  کلنگ واگذاری به بخش خصوصی زده شود. در ارتباط با ورزشگاه انقلاب فومن که مشکل اعتبار داشته است به کمک بخش خصوصی مشکلاتش قابل حل می باشد فعلا پیشرفت فیزیکی این ورزشگاه پایین تر از 30 درصد است.

حجت الاسلام افتخاری در رابطه با تقاطع غیر همسطح ورودی شهر فومن اظهار کرد: من اخیرا از طریق کمیسیون عمران و جناب آقای دکتر رضایی ریاست این کمیسیون و مسئولین محترم دیگر این مسئله را پیگیری کرده ام. دید بنده نسبت به کل پروژه های هر دو شهرستان کارشناسی است. امکان سنجی این پل از هیچ نظر نه از نظر فنی نه از نظر عمرانی و اقتصادی و.. درست نبوده است با توجه به اینکه ما از دو منطقه توریستی که امروزه در جهان مطرح هستند و شهر ماسوله دومین شهر توریستی بعد از ونیز ایتالیا می باشد و منطقه قلعه رودخان هم بسیار ارزشمند است برخورداریم و با توجه به ورودی فومن که ما شاهد یک تونل سبز هستیم و بعد از آن متاسفانه به پلی با نمای زمخت روبه رو می شویم که این حق مردم فومن نیست.

وی با اشاره به پل روستای رودباره چیره گفت: در مورد مشکل پل مردم رودبار چیره هم باید عرض کنم این پل یک پل ارتباطی قبل از انقلاب می باشد و مورد استفاده عموم قرار میگیرد و هر گونه باران شدید و سیل موجب مشکلات فراوان برای مردم آن جا میشود. یک میلیارد تومان اعتبار لازم هست برای رفع این مشکل که اگر اعتبار تخصیص داده شود و یا بخش خصوصی همکاری کند قابل حل می باشد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در رابطه با سد لاسک بیان کرد: من معتقدم که اگر ما نگران بحث آب در آینده هستیم باید به این مسئله رسیدگی شود بودجه لازم برای ساخت این سد اختصاص داده شده است و جای هیچ نگرانی نیست و منتظر دریافت مجوز اولیه هستیم تا مردم از بلاتکلیفی رهایی یابند.

وی در رابطه با فاضلاب شهرستان شفت گفت:21  سال است که در مورد فاضلاب شهرستان شفت هیچ مطالعه ای صورت نگرفته است از فرماندار محترم درخواست کردیم که مطالعات لازم انجام بشود. در شهرستان فومن مطالعاتی انجام شد اما به دلیل نبود اعتبار لازم متوقف شد. ما مجددا از دوستان وزارت را خواستاریم همکاری لازم را داشته باشند.

حجت الاسلام افتخاری اظهار کرد: برای راه ارتباطی مناسب ماسوله و قلعه و رودخان که موجب شدند فومن رتبه اول گردشگری را در استان داشته باشد و با توجه به این که جاده پرخطری را هم دارا هستند ما نیازمند کمک سازمان میراث فرهنگی هستیم  و برای حل مشکل پارک در ماسوله با توجه به حفظ نقشه و معماری آن نیازمند همکاری این عزیزان می باشیم.