کد خبر: 47834تاریخ انتشار : 1:01:42 - پنجشنبه 25 آگوست 2016

حاجی‌دلیگانی:

دری اصفهانی در همراهی با ظریف قصد فرار از ترکیه به کانادا را داشت که دستگیر شد

نماینده مردم شاهین‌شهر گفت: “دری اصفهانی” در تیم مذاکره کننده زیر مجموعه تیم بعیدی نژاد بود و هنگامی که به وی مشکوک می‌شوند، زمانی که قصد فرار به کانادا داشته در پروازی که در ترکیه و همراه آقای ظریف بوده، دستگیر می‌شود.

به گزارش بهجت نیوز به نقل ازخبرگزاری بسیج حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس  با ادعای بازداشت عبدالرسول دری اصفهانی مسوول بانکی تیم مذاکره کننده هسته ای در جریان سفر وزیر امور خارجه به ترکیه، اظهار داشت: آقای دری اصفهانی قبل از انقلاب با خزانه داری آمریکا کار می کرده است و نماینده خزانه داری آمریکا در بخش کشور انگلستان بوده است.

وی افزود: آقای دری اصفهانی بعد از انقلاب به عنوان کارشناس حقوقی در وزارت دفاع مشغول کار می شود و پرونده های مربوط به تجهیزاتی را که از آمریکا خریداری می کرده ایم را به او می دهند و روند کارهایی که باید به نفع ما حکم گرفته می شد به صورتی پیش رفت که در ادامه  متوجه شدیم که همه آرا به ضرر ما  و به نفع آمریکایی ها تمام شده است.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: آقای دری اصفهانی تابعیت کانادایی دارد و اخیرا به عنوان مشاور آقای سیف در بانک مرکزی مشغول به کار بوده و از چندین جا نیز حقوق گرفته است؛ او از بانک مرکزی ماهیانه 7500 پوند معادل حدود 35 میلیون تومان حقوق دریافت و همچنین مبالغ دیگری از جاهای دیگری دریافت کرده است که به عنوان مثال از کمیته برجام و بانک سامان که از طرف آقای سیف عضو هیات مدیره آنجا شده بود، حقوق دریافت می کرده است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: آقای دری اصفهانی در تیم مذاکره کننده زیر مجموعه تیم آقای بعیدی نژاد بود و هنگامی که به وی مشکوک می‌شوند، زمانی که قصد فرار به کانادا داشته است در پروازی که در ترکیه و همراه آقای ظریف بوده است، دستگیر می شود.

وی در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه که حضور این فرد را به همراه ظریف در هواپیما و در سفر به ترکیه تکذیب کرده است، اظهار داشت: اتفاقا امروز با معاون وزیر امور خارجه که بودیم ایشان می گفت که هواپیمای آقای دری اصفهانی اختصاصی بوده اما واقعیت این است که آقای دری اصفهانی جزو تیمی بوده که به ترکیه سفر کرده است؛ ما که نمی گوییم که ایشان اختصاصی به ترکیه سفر کرده است؛ ایشان به همراه تیم آقای ظریف بوده و احتمالا در ترکیه قصد جداشدن از تیم را داشت و قصد داشته است که به کانادا سفر کند.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که چه کسانی از فرار این فرد متهم به جاسوسی مطلع شدند پاسخ داد: بالاخره افرادی که متولی امنیت کشور هستند، اقدامات آقای دری را زیر نظر داشتند و به زودی و پس از رسیدن به جمع بندی نهایی، اطلاع رسانی خواهند کرد.

حاجی دلیگانی در پاسخ به این سوال که تکلیف کسانی که اینگونه افراد را وارد محرمانه های نظام می کنند چیست، اظهار داشت: دستگاه های امنیتی باید این مسائل را رصد کنند.

حاجی دلیگانی در پایان تاکید کرد: تا آنجایی که بنده مطلع هستم اتهام آقای دری اصفهانی، جاسوسی است و ایشان همراه با تیم آقای ظریف به ترکیه سفر می کرده که از آنجا قصد فرار به کانادا را داشته است.

بر اساس این گزارش، عبدالرسول دری‌اصفهانی امروز در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی بانک مردم مدعی شده است که اخبار مرتبط درباره او کذب است. وی در اینباره گفت: من که دارم با شما صحبت می‌کنم در بانک مرکزی هستم و بازداشت نشدم.  من تمام وجودم را برای اعتلای ایران تقدیم کرده‌ام. تمام تلاش من در طول عمر خدمت به ایران و اعتلای کشورم بوده و خواهد بود! وی افزود: تمام این مطالبی که در سایت‌ها و رسانه‌ها منتشر شده کذب محض است و نمی‌دانم این خبررسانی‌ها چرا و با چه هدفی انجام می‌شود.

نکته قابل توجه اینکه بانک مرکزی هنوز نسبت به این موضوع واکنش نشان نداده است.

 1. بانک سامان گفت:

  لطفا ……………….. عنصر انگلیسی هیئت مدیره بانک سامان را مسبب خیلی از مشکلات این بانک کوچیکه بازداشتش کنید چندسال قراره توی این سازمان خرابکاری بکنه؟!!!

 2. امیر گفت:

  شهاب الدین منظوری کرمانی مدیر بی نام و نشان بانک سامان در انگلستان با این مشخصات شناسایی میشود:
  Full Name Shahab Nico Manzouri
  Date Of Birth March 1965
  Nationality British
  Country of residence England
  Director ID 914865730
  Company
  1.Deutsce Forfait Germany 2014
  2.HI-TEX Limited UK 2015-10-20
  3.Mehmandar Tour Travel Limited UK 2011-01-19
  4.Primorse Energy Panama
  5.Sbc Trade and Finance UK 2011-06-16

  Address 13 Fairway Drive, Fairway Industrial Estate, Greenford, Middlesex UB6 8PW

  شخصی به نام علی اکبر حساس 62 ساله دارای تابعیت دوگانه انگلیسی کارهای نقل و انتقال پول و صرافی را در انگلیس انجام میدهد شهاب منظوری تا سال 2011 مدیرعامل شرکت بوده و بعد از آن از سال 2012 مجید کوچکی مدیرعامل شده است.