کد خبر: 47638تاریخ انتشار : 23:50:36 - دوشنبه 22 آگوست 2016

شهردار فومن؛

انتقال بازار هم از نظر اقتصادی و هم رونق شهری ثمربخش است

بنده عرض کردم که اولویت با کسبه فومنی است و کاسبان فومنی باید برای خانواده خود رزقشان را تهیه کنند، بر این اساس در شهرهای دیگر هم برای کسبه خودشان برنامه ریزی می کنند و کاسبان فومنی هم از این ناحیه اذیت می شوند.

به گزارش بهجت نیوز، مهندس هوشنگ عباسقلی زاده شهردار فومن در ارتباط با انتقال بازار هفتگی فومن به محل جدید گفت:بازار محلی فومن برای ما در خدمات شهری به صورت یک معضل درآمده بود به طوری که کسبه و صنوف جای مشخصی نداشتند و در قسمت های مختلف بازار پخش بودند و سردرگمی برای مردم از این ناحیه ایجاد می شد.مشکل دیگری که ما در شهر از این ناحیه داشتیم قرار گرفتن بازار محلی در مسیر ماسوله و قلعه رودخان بود که مسبب ایجاد ترافیک برای همشهریان و مسافران و گردشگران عزیزی بود که برای سفر به مناطق توریستی عازم شهر ما شده بودند.
شهردار فومن در ارتباط با مشکلات مربوط به بازار قبلی افزود: ما در بازار قدیم نمازخانه و سرویس بهداشتی نداشتیم که با تمهید مسئولین ذیربط این مهم در بازار جدید تدارک دیده شده است.از جمله مشکلات دیگر در این موضوع می توان به سختی نظافت در شهر اشاره کرد و همینطور خدای ناکرده اگر مشکلی ناگواری پیش می آمد برای عبور خودروهای آتشنشانی و اورژانس با مشکل مواجه می شدیم.
عباسقلی زاده با اشاره به مخالفت عده ای در رابطه با انتقال بازار افزود: برخی اصول اخلاق را رعایت نمی کنند بنده باید عرض کنم که این مورد قبول است که در ابتدای کار شرایط کمی برای همشهریان عزیزمان سخت شده است اما مطمئن باشید این انتقال بازار هم از نظر  اقتصادی و هم رونق شهری می تواند ثمربخش شود.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار بهجت نیوز در ارتباط با نارضایتی کسبه غیرفومنی در بازار محللی فومن گفت: بله بنده عرض کردم که اولویت با کسبه فومنی است و کاسبان فومنی باید برای خانواده خود رزقشان را تهیه کنند، بر این اساس در شهرهای دیگر هم برای کسبه خودشان برنامه ریزی می کنند و کاسبان فومنی هم از این ناحیه اذیت می شوند.
شهردار فومن با اشاره به استقرار کسبه در طی هفته در بازار جدید گفت: ما استقبال می کنیم از این موضوع که کاسبان داخل شهر علاوه بر روزهای سه شنبه به صورت روزانه در بازار جدید فعالیت داشته باشند و انشاءالله در بازار جدید هر صنفی از کسبه در یک قسمت از بازار مستقر هستند تا همشهریان ما از این ناحیه در آرامش باشند.
وی با اشاره به زمین یک هکتاری در جنب بازار جدید اذعان کرد: در آینده نزدیک بازار جدید توسعه می یابد و از این زمین یک هکتاری مجاور هم استفاده مطلوب در این زمینه خواهیم کرد.

مهندس عباسقلی زاده با اشاره به تلاش کارکنان شهرداری اعلام کرد: تمامی نیروهای شهرداری در موضوع انتقال بازار بسیج شده اند و به صورت شبانه روزی با همکاری سایر ادارات و نهاد ها برای رفع برخی نواقص بدیهی در حال تلاش و زحمت هستند.

امیرمحمد مهرورز/ خبرنگار بهجت نیوز

 1. رضا از روستا گفت:

  با سلام . در کل کار خوبی است . اما باید در نظر داشت که عموم خریدان یا مشتریان این بازار ( سه شنبه بازار ) از اهالی روستا های اطراف فومن هستند .
  1- مسیر جاده ماسوله
  2- مسیر جاده قلعه رودخان
  3- مسیر جاده کردآباد و شفت
  4- مسیر جاده رشت
  بجز جاده لولمان و زیده که در مسیر بازار جدید هستند . بقیه روستاییان باید داخل شهر پیاده شوند و یک کرایه دیگر رفت و برگشت از شهر به بازار بدهند که با این حساب می توانند در محل و روستای خودشان خرید کنند که به صرفه تر است ؟ در این مورد چه فکری شده است