کد خبر: 47316تاریخ انتشار : 1:27:48 - سه شنبه 16 آگوست 2016

حذف بشیر و ناکامی اخلاقی و شکست والیبال/ طلسم روز بی‌افتخار در دستان براری

برخلاف انتظار نهمین روز المپیک ریو 2016 برای ایران بدون مدال و تلخ گذشت؛ فرنگی‌کاران ایران از رسیدن به مدال برنز هم محروم شدند و تیم ملی والیبال مقابل روسیه حرفی برای گفتن نداشت.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از  “ورزش سه”، هرچند در سه روز اخیر دو طلا در وزنه برداری و یک برنز توسط سعید عبدولی فرنگی‌کار به کاروان ایران رسید اما روز نهم المپیک بدون افتخار برای ایران گذشت؛ حبیب‌الله اخلاقی تا پای مقام سوم رفت اما به حریف آلمانی باخت، باباجان‌زاده مثل اخلاقی به یک آلمانی نتیجه را واگذار کرد و حتی در قرعه شانس مجدد قرار نگرفت و شاگردان لوزانو نیز  برابر بلندقامتان روسیه 3 بر صفر باختند و در گروه B والیبال ریو چهارم شدند.

کار بی‌پایان اخلاقی

فرنگی‌کار اندیمشکی تیم ملی ایران در المپیک ریو شروع پر قدرتی با پیروزی 10 بر صفر مقابل برگ زاکاریاس سوئدی داشت و به مرحله یک هشتم نهایی راه یافت اما در این  مرحله نمایش بسیار ضعیفی داشت و برابر چاکوتادزه از تیم ملی روسیه ضربه فنی شد تا شانس کسب مدال طلا را از دست دهد؛ حبیب‌الله اخلاقی همانند حمید سوریان و عبدولی با راهیابی حریفش به فینال المپیک در قرعه شانس مجدد قرار گرفت تا امیدهای ایران به کسب برنز زنده شود.

%image_alt%

اخلاقی در نخستین بازی شانس مجدد توانست 3 بر 2 سامان طهماسبی کشتی‌گیر ایرانی الاصل تیم ملی آذربایجان را مغلوب کند و به دیدار رده‌بندی برسد اما نماینده تیم ملی از فرصت به دست آمده استفاده نکرد و با ضعف بدنی که برابر دنیسِ آلمانی داشت به تساوی یک بر یک رسید اما به دلیل اینکه حریفش پس از او امتیاز گرفته بود، در نخستین ساعت بامداد روز سه‌شنبه از مدال برنز هم محروم شد.

حذف بی‌حرف و حدیث باباجانزاده

بشیر باباجانزاده با استراحت در دور اول، در مرحله یک هشتم نهایی با کیانگ منگ از چین روبه‌رو شد که موفق شد با یک بارانداز زیبا و یک امتیاز خطا، حریف خود را 3 بر یک شکست دهد و گام اول را محکم بردارد اما این فرنگی‌کار 130 کیلو گرم تیم ملی ایران در مسابقه دوم خود دور از انتظار ظاهر شد و به پوپ ادوارد نماینده کشور آلمان باخت؛ او در این مسابقه یک بار به پل رفت و یک امتیاز خطا به ادوارد داد تا با نتیجه 3 بر صفر بازنده شود.

%image_alt%

ادوارد در مرحله نیمه نهایی همانطور که انتظار می‌رفت از پیش بازنده بود چراکه باید به مصاف رضا کایال، پرچم‌دار تیم ملی ترکیه می‌رفت؛ کشتی‌گیر آلمانی که ایرانی‌ها برای پیروزی او در این مسابقه دعا می‌کردند برابر کایال کار خاصی نتوانست انجام دهد و با نتیجه 8 بر صفر باخت تا با عدم راهیابی او به فینال، باباجانزاده هم در مرحله شانس مجدد و رسیدن برنز قرار نگیرد.

ضعیف‌ترین نمایش سروقامتان ایران

در آخرین دیدار مرحله گروهی مسابقات والیبال ریو، تیم ملی ایران از ساعت 22:30 مقابل تیم ملی روسیه قرار گرفت؛ شاگردان لوزانو که از چهار بازی اخیر دو پیروزی برابر کوبا و مصر داشتند و به آرژانتین و لهستان باخته بودند می‌توانستند با پیروزی بر روسیه جایگاه دوم یا سوم گروهی را به دست آوردند و با قرعه راحت‌تری در مرحله یک هشتم نهایی روبه‌رو شوند اما عکس این اتفاق افتاد.

%image_alt%

تیم ملی والیبال ایران که خیال خود را از صعود به مرحله بعد راحت کرده بود ست‌های اول تا سوم را به ترتیب با نتایج 25 بر 23، 25 بر 16 و 25 بر 20 به روسیه باخت تا با دو برد در جایگاه چهارم قرار گیرد تا حریف ایتالیا، صدرنشین گروه A شود؛ بلندقامتان ایران که در نخستین حضورشان در المپیک را تجربه می‌کنند از ساعت 17:30 روز چهارشنبه با ایتالیا دیدار خواهند کرد.

امید ایران به دستان براری

در پایان روزی که ایران از رسیدن به دو مدال کشتی فرنگی باز ماند و در مرحله گروهی والیبال به عنوان تیم آخر صعود کرد، محمدرضا براری نماینده ایران در وزن 105 کیلو گرم وزنه‌برداری از ساعت 2:30 به روی تخته می‌رود تا با حریفان نامدار خود از جمله نمایندگان ازبکستان، چین و … به رقابت بپردازد.

%image_alt%

با وجود اینکه تاکنون در وزنه‌برداری دو مدال طلا توسط کیانوش رستمی و سهراب مرادی به دست آمده است اما امید به مدال براری کمتر از سایر نفرات تیم ملی وزنه‌برداری است اما همه ایران امیدوار هستند او بتواند بهترین وزنه را بزند و روی سکو برود تا روز تلخ ایران، پایان شیرینی داشته باشد.