کد خبر: 47269تاریخ انتشار : 14:45:43 - یکشنبه 14 آگوست 2016

فرمانده حوزه بسیج شهید دستغیب شهری؛

چهار خانه برای مدد جویان توسط حوزه شهری افتتاح می شود

ازجمله برنامه هایی که در حوزه شهید دستغیب شهری در حال برگزاری می باشد برگزاری کلاس های احکام ، کلاس های سیاسی، برگزاری اردوهای فرهنگی و ورزشی در قالب جوانه های صالحین می باشد.

به گزارش بهجت نیوز؛ فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهدی دستغیب شهری در ارتباط با برنامه های ویژه تابستان 95 گفت:  از جمله برنامه هایی که در حوزه شهید دستغیب شهری در حال برگزاری می باشد برگزاری کلاس های احکام ، کلاس های سیاسی، برگزاری اردوهای فرهنگی و ورزشی در قالب جوانه های صالحین می باشد.
سرگرد پاسدار اسفندیار عطادوست در ادامه اظهار کرد:  12 پایگاه مصوب ما و ۵  پایگاه به طور غیر مصوب مجری این طرح ها و برنامه ها هستند. پایگاه مقاومت آیت الله اریب (ره) که با برگزاری المپیک ورزشی و اعتکاف دانش آموزی فعالیت داشتند و هنوز مسابقات ورزشی استمرار دارد.
پایگاه های مقاومت بسیج شهید مرآت، نظری، خوش روش، شهدای گمنام  و پالاش جز پایگاه های شهری هستند. در کنارش پایگاه شهدای سند ، پایگاه بسیج نوگوراب، سه پیران بالا و پایین و حسین آباد  به طور غیر مصوب این طرح ها را اجرا می کنند. در کنار این برنامه ها اردوهایی نیز به صورت یک روزه و اردوی راهیان نور هم در تاریخ ۹۵/۵/۱۳ به مناطق عملیاتی شمال غرب کشور رهسپار شدند.
وی با اشاره به برنامه های تابستان حوزه شهری بیان کرد: برنامه های فراخوانی گردان بیت المقدس و فراخوانی گردان عاشورا را هم در پیش داریم و یکی از برنامه هایی که خیلی در واقع به آن توجه می کنیم  ساخت مسکن مدد جویان است که حوزه شهری تاکنون ۴ خانه را آماده افتتاح کرده است و روز یکشنبه افتتاح می شود و بقیه تا پایان شهریور آماده می شوند.
فرمانده حوزه شهری گفت: ساخت ساختمان پایگاه های مقاومت بسیج از دیگر برنامه های  ماست که ساختمان یازده پایگاه مقاومت بسیج از پایگاه های حوزه شهری را در دست ساخت داریم. برنامه های متنوع دیگری در قالب برگزاری کارگاه های مقابله با جنگ نرم، ماهواره و راه کارهای مبارزه با آن ،برگزاری نمایش حلقات صالحین در  سوم مرداد که حدود ۵۰۰ نفر بودند در مصلی نماز جمعه ، برگزاری حلقات صالحین به صورت هفتگی با محوریت موضوعات سیاسی و اجتماعی و فرهنگی از دیگر فعالیت های حوزه بسیج شهید دستغیب شهری می باشد.

وی یکی از برنامه های فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین را طرح ساماندهی سواحل و تفرجگاه ها برشمردکه یکی از این تفرجگاه ها پارک شهر فومن می باشد و گفت: به منظور ساماندهی پارک و استفاده بهینه مسافرین و همشهریان از فضای پارک حوزه شهید دستغیب شهری در تاریخ ۹۵/۴/۱ در مکان پارک فومن مبادرت به برپایی غرفه های نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی، غرفه نمایشگاه حجاب و عفاف ، فضای مجازی، غرفه نقاشی کودکان ، صنایع دستی و غرفه اقتصاد مقاومتی نمود که هفته ای یک بار هم در این مکان با حضور هنرمندان صداوسیما جنگ شادی برگزار می گردد.
عطادوست در ادامه بیان داشت: یکی از اهداف این تفرجگاه ها در پارک شهر فومن مقابله با جنگ نرم دشمن و سالم سازی تفرجگاه ها برای استفاده مطلوب مسافرین و همشهریان عزیز می باشد همچنین در سالی که مزین است به نام اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل که مقام معظم رهبری این نام را برگزیده اند ارتقا توانمندی های شهرستان و معرفی این شهرستان به مسافرین عزیز و همشهریان ، ترویج گفتمان رهبری به منظور مقابله با هجمه های همه جانبه دشمنان،  بصیرت افزایی،  ترویج شعایر اسلامی از قبیل ترویج فرهنگ حجاب و عفاف، امر به معروف و نهی از منکر و گفتمان ولایت از دیگر اهداف مدنظر می باشند.
وی گفت: ایجاد فضای شاد برای خانواده ها با برگزاری جنگ شادی، مسابقات فرهنگی، پخش اذان و اقامه نماز در پارک شهر فومن از مواردی است که ما در این مکان آن را دنبال می کنیم.امید است با کمک متولیان فرهنگی این شهرستان بتوانیم به آن خواسته هایی که مدنظر سازمان بسیج و مقام معظم رهبری است برسیم و گام های موثری را برداریم.