کد خبر: 46991تاریخ انتشار : 10:15:40 - دوشنبه 8 آگوست 2016

المپیک 2016 - ریو

جدول توزیع مدال‌ها تا پایان روز دوم/سه شکست برای ایران در روز دوم

در ادامه روز دوم توزیع مدال المپیک ریو، آمریکا که در آغاز شب در مکان هفتم قرار داشت با درخشش شناگران به صدر جهش کرد و چین در مکان دوم و استرالیا سوم شد.

به گزارش بهجت نبوز به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه روز دوم توزیع مدال المپیک 2016 در ریودوژانیرو  آمریکا که در آغاز شب در مکان هفتم قرار داشت با درخشش شناگران به صدر جهش کرد و چین در مکان دوم و استرالیا سوم شد.

آمریکا با 3 طلا، 5 نقره  و 4 برنز در صدر و چین با 3 طلا 2 نقره و 3 برنز در جایگاه دوم و استرالیا با 3 طلا و 3 برنز سوم است.

نکته جالب اینکه کوزوو با کسب مدال طلا توسط بانوی جودو کار برای اولین بار توانست به مدال المپیک دست یابد.

کره جنوبی امروز با لطف مدال بانوان تیرانداز تیر و کمان دومین مدال طلای خود را کسب کرد و ایتالیا که در مکان سوم دیده می‌شد دومین مدال طلای خود را در رشته شمشیر بازی کسب  کرد اما در انتها به مکان چهارم نزول پیدا کرد.

در ساعات منتهی به بامداد آمریکا  که در آغاز شب در مکان هفتم قرار داشت با درخشش شناگران خود جهش بلندی در جدول داشت و به مکان اول صعود کرد. بریتانیا با کسب مدال طلای پیتی به مکان هشتم صعود کرد.

%image_alt%

روز دوم المپیک ریو 2016 با 3 شکست برای ایران همراه بود جایی که در اولین رقابت ورزشکاران ایرانی گلنوش سبقت الهی در تپانچه بادی 10 متر کار خود به میدان رفت و در دور مقدماتی بیست و یکم شد تا از راهیبابی به فینال بازبماند.

 

%image_alt%

مهسا جاور، بانوی رویینگ ایران هم باید در شانس مجدد به آب می رفت اما بدی شرایط آب و هوایی مسابقات را لغو کرد تا او امروز یک بار دیگر به میدان برود.

%image_alt%

اما در یکی از مهمترین اتفاقات روز، احسان روزبهانی بوکسور 81 کیلوگرم و از امیدهای کاروان ایران داخل رینگ رفت تا مقابل حریف هلندی قرار بگیرد. او در راندهای اول و دوم با یک امتیاز اختلاف نتیجه را واگذار کرد تا برد 10 بر 9 ست سوم هم مانع از شکست او نشود و در پایان 29 بر 28 نتیجه را واگذار کرد تا در همان دور اول از المپیک خداحافظی کند.

%image_alt%

%image_alt%

تیم ملی والیبال ایران هم در اولین تجربه المپیکی خود رو در روی آرژانتین قرار گرفت و در حالیکه امید زیادی برای درخشش ملی پوشان بود اما 3 بر صفر بازی را واگذار کردند. ایران نمایش نسبتا خوبی داشت اما اشتباهات فردی در امتیازاتی که منجر به پیروزی ایران می شد برد را تقدیم حریف کرد.

%image_alt%