کد خبر: 46953تاریخ انتشار : 10:28:56 - دوشنبه 8 آگوست 2016

امام جمعه موقت فومن؛

چرا ماهواره برای ما رایگان است اما برای خودشان هزینه دارد؟

یکی از آسیب هایی که امروزه در جامعه با آن روبه رو هستیم وقت گذراندن بیش از حد در فضاهای مجازی است. ارتباطات خوب هستند اما به شرط اینکه سازنده باشند ارتباطاتی که به انسان هیچ چیزی اضافه نکند و خصلت های خوب انسان را نیز از او بگیرد بی فایده است.

به گزارش بهجت نیوز، حجت الاسلام و المسلمین رنجبر از اساتید حوزه و دانشگاه گفت: یکی از آسیب هایی که امروزه در جامعه با آن روبه رو هستیم وقت گذراندن بیش از حد در فضاهای مجازی است. ارتباطات خوب هستند اما به شرط اینکه سازنده باشند ارتباطاتی که به انسان هیچ چیزی اضافه نکند و خصلت های خوب انسان را نیز از او بگیرد بی فایده است.
وی اظهار کرد: خشونت آلودگی های جنسی پرخاشگری در بین افرادی که ساعت ها برای این فضاهای مجازی بدون هدف و برنامه ریزی مشخص وقت می گذارند به وفور دیده می شود.این فضاها متاسفانه دانش آموزان ما را به شدت تحت تاثیر قرار داده است بچه ها به جای این که ذهن و انرژی خود را صرف علم و دانش کنند ساعت ها برای این کانال های تلگرامی وقت می گذارند.
امام جمعه موقت فومن در مضرات فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بیان داشت: اختلافات بین زوجین یکی دیگر از مشکلات مهمی است که امروز با آن مواجه هستیم. محروم شدن از تجربه در کنار هم بودن نیز از موارد دیگری است که ما با آن روبه رو هستیم. بسیاری از جاسوسی ها از طریق همین فضاها صورت می گیرد شما فتنه سال ۸۸ را نگاه بکنید تمام دستورالعمل ها و هماهنگی ها از طریق همین فضاها صورت گرفتند.

حجت الاسلام رنجبر در ادامه تصریح کرد: شایعه سازی مکانیزم جدیدی است که از طریق این کانال های تلگرامی صورت میگیرد و متاسفانه امروز ما خیلی راحت به این پیام ها اعتماد میکنیم.افرادی پیام ها را مورد نقد و بررسی قرار می دهند که خود از هیچ بنیه علمی و معرفتی برخوردار نیستند.
این استاده حوزه و دانشگاه گفت: امام کاظم (ع) می فرماید از برای خدا دو حجت است یکی بیرونی که انبیا هستند تا راه را به ما نشان دهند و دیگری درونی که همان عقل است. پس چرا ما عقل خود را به کار نمی گیریم چرا باید که کشور انگلستان که دنیای استکبار است و به ما برنامه رایگان میدهد، اعتماد میکنیم اما از مردم خودش هزینه می گیرد چرا ما به عقل خود رجوع نمی کنیم؟چرا ماهواره برا ما رایگان است اما برای خودشان هزینه دارد؟پس بیایید با بهره گیری از عقل در پازل نقشه دشمن بازی نکنیم ما به آن ها اعتماد می کنیم ولی به صدا و سیمای خودمان می گوییم دروغگو!
وی  در پایان اظهار کرد: امیدواریم با توکل به خداوند و بهره گیری از عقل و قدرت تفکر خودمان همواره بهترین مسیرها را انتخاب کنیم.