کد خبر: 46854تاریخ انتشار : ۲:۲۳:۰۴ - سه شنبه ۱۲ مرد ۱۳۹۵

با حضور اصحاب رسانه فومن؛

نشست خبری شرکت تعاونی عمران و توسعه برگزار شد

عصر امروز دوشنبه اعضای هیات موسس شرکت تعاونی عمران و توسعه با اصحاب رسانه و مطبوعات فومن در محل اداره تعاون فومن جلسه برگزار کردند.

به گزارش بهجت نیوز؛ عصر امروز دوشنبه اعضای هیات موسس شرکت تعاونی عمران و توسعه با اصحاب رسانه و مطبوعات فومن در محل اداره تعاون فومن جلسه برگزار کردند. در این جلسه ابتدا حسین واقفی رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان فومن هدف از ایجاد شرکت تعاونی عمران و توسعه را تشریح کرد و اظهار داشت:
به منظور تسریع در رشد و توسعه شهرستان،هدایت منابع مردمی به بخشهای تولیدی، بسترسازی برای ورود بخشهای تعاونی و خصوصی به فعالیتهای اقتصادی و انجام طرحهایی که به دلیل رانت زا بودن آن امکان واگذاری به بخش خصوصی وجود ندارد،شرکتهایی با عنوان « شرکتهای تعاونی توسعه و عمران شهرستانی » تشکیل می شود که هم عقبه قوی قانونی دارد و هم از ضمانت اجرایی بالایی برخوردار است.

در میانه های این جلسه که به طور خودمانی با اصحاب رسانه برگزار شد مهندس علی خوش سعادت از اعضای هیات موسس این شرکت با اشراف به ریز و بم این شرکت به سوالات مطروحه خبرنگاران پاسخ می داد.طوریکه یک خط در میان پس از توضیح هر کدام از اعضای این شرکت او پیوستی به توضیحات ارائه می داد.او که طی یکسال اخیر بیشترین زحمات را در راستای ایجاد و تبلیغ این شرکت انجام داده یکی از تاثیر گذارترین و شاخص ترین اعضای این شرکت می باشد.

مهندس باقرخواه یکی دیگر از دست اندرکاران این شرکت با پاسخ های شیرین خود خبرنگاران را از پاسخ بی نصیب نگذاشت و با قاطعیت عنوان کرد:این شرکت عین سود برای مردم است زمانیکه خود مردم خواهان این سود باشند و در زمانی کوتاه دستاورد سود خود را خواهند دید.
مهندس عسگر میرزایی رئیس بنیاد مسکن شهرستان فومن نیز در این جلسه پیرامون زوایای مثبت شرکت توسعه و عمران برای اقتصاد مردم فومن مطالبی را عنوان نمود.او این شرکت را در ابتدای شکل گیری خود خواند و اظهار داشت:خیلی ها به شدت راغبند که وارد این شرکت شوند و چندین چند سهام این شرکت را از آن خود کنند اما مزیت این شرکت این است که مردم عادی سهامدار آن باشند تا از بهره های فراوان تعاونی بودن آن سود ببرند.او گفت ما نمی خواهیم سهام این شرکت در دستان چند نفر محدود و پولدار باشد بلکه می خواهیم مردمی باشد و سودش هم به جیب مردم این دیار برود.

در میانه های این جلسه علیرضا علیدوست مشاور حقوقی شرکت و عضو شورای شهر فومن نیز توضیحاتی پیرامون شرکت تعاونی عمران و توسعه ارائه داد و گفت: بعضی ها در بیرون اصرار دارند که نشان دهند خط و ربط این شرکت سیاسی است حال اینکه این شرکت فقط برای بهبود و توسعه معاش و اقتصاد مردم آمده است.او در ادامه صحبت های جالبی داشت و گفت:

هنگامیکه من تازه پا به داخل شهر فومن گذاشته بودم به شغل کفش فروشی مشغول بودم و زندگی من در حد معمول بود اما با انجام فعالیتی شبیه به تعاونی و مشارکت توانستم زندگی اقتصادی خود را متحول کنم.علیدوست گفت:آن زمان وقتی متحول شدم گفتند که علیدوست از زیر زمین گنج پیدا کرده در شرایطی که گنج روی زمین بود.این شرکت مصداق همین گنج روی زمین است و مردم هم می توانند به یاری خدا و خرد و یاری جمعی این گنج را پیدا کنند.
لازم به ذکر است که هر کدام از شهروندانی که مایل به خریداری سهام این شرکت هستند می توانند به دفتر شرکت توسعه و عمران واقع در جنب آموزش و پرورش فومن مراجعه نمایند.

  1. شهروندعادی گفت:

    این دوستانی که درگزارش وتصویرمی بینیم غالبا” عزیزان بسازوبفروشند که باعنایت به کسادی بازار مسکن فعلا”سرشان خلوت شده وچندنفرهم مدیرشهرستانی اندکه گروه اول دنبال مطامع اقتصادی خود وگروه دوم هم بامن بمیرم،توبمیری یک مقام دولتی متعصب وناسیونالیست گرد شمع این تعاونی همچون پروانه جمع آمده ودرسودای توسعه وعمران شهرستان می سوزندومی سازند!!