کد خبر: 46854تاریخ انتشار : 2:23:04 - سه شنبه 2 آگوست 2016

با حضور اصحاب رسانه فومن؛

نشست خبری شرکت تعاونی عمران و توسعه برگزار شد

عصر امروز دوشنبه اعضاي هيات موسس شركت تعاوني عمران و توسعه با اصحاب رسانه و مطبوعات فومن در محل اداره تعاون فومن جلسه برگزار كردند.

به گزارش بهجت نیوز؛ عصر امروز دوشنبه اعضاي هيات موسس شركت تعاوني عمران و توسعه با اصحاب رسانه و مطبوعات فومن در محل اداره تعاون فومن جلسه برگزار كردند. در اين جلسه ابتدا حسين واقفي رئيس اداره تعاون،كار و رفاه اجتماعي شهرستان فومن هدف از ايجاد شركت تعاوني عمران و توسعه را تشريح كرد و اظهار داشت:
به منظور تسريع در رشد و توسعه شهرستان،هدايت منابع مردمي به بخشهاي توليدي، بسترسازي براي ورود بخشهاي تعاوني و خصوصي به فعاليتهاي اقتصادي و انجام طرحهايي كه به دليل رانت زا بودن آن امكان واگذاري به بخش خصوصي وجود ندارد،شركتهايي با عنوان « شركتهاي تعاوني توسعه و عمران شهرستاني » تشكيل مي شود كه هم عقبه قوي قانوني دارد و هم از ضمانت اجرايي بالايي برخوردار است.

در ميانه هاي اين جلسه كه به طور خودماني با اصحاب رسانه برگزار شد مهندس علي خوش سعادت از اعضاي هيات موسس اين شركت با اشراف به ريز و بم اين شركت به سوالات مطروحه خبرنگاران پاسخ مي داد.طوريكه يك خط در ميان پس از توضيح هر كدام از اعضاي اين شركت او پيوستي به توضيحات ارائه مي داد.او كه طي يكسال اخير بيشترين زحمات را در راستاي ايجاد و تبليغ اين شركت انجام داده يكي از تاثير گذارترين و شاخص ترين اعضاي اين شركت مي باشد.

مهندس باقرخواه يكي ديگر از دست اندركاران اين شركت با پاسخ هاي شيرين خود خبرنگاران را از پاسخ بي نصيب نگذاشت و با قاطعيت عنوان كرد:اين شركت عين سود براي مردم است زمانيكه خود مردم خواهان اين سود باشند و در زماني كوتاه دستاورد سود خود را خواهند ديد.
مهندس عسگر ميرزايي رئيس بنياد مسكن شهرستان فومن نيز در اين جلسه پيرامون زواياي مثبت شركت توسعه و عمران براي اقتصاد مردم فومن مطالبي را عنوان نمود.او اين شركت را در ابتداي شكل گيري خود خواند و اظهار داشت:خيلي ها به شدت راغبند كه وارد اين شركت شوند و چندين چند سهام اين شركت را از آن خود كنند اما مزيت اين شركت اين است كه مردم عادي سهامدار آن باشند تا از بهره هاي فراوان تعاوني بودن آن سود ببرند.او گفت ما نمي خواهيم سهام اين شركت در دستان چند نفر محدود و پولدار باشد بلكه مي خواهيم مردمي باشد و سودش هم به جيب مردم اين ديار برود.

در ميانه هاي اين جلسه عليرضا عليدوست مشاور حقوقي شركت و عضو شوراي شهر فومن نيز توضيحاتي پيرامون شركت تعاوني عمران و توسعه ارائه داد و گفت: بعضي ها در بيرون اصرار دارند كه نشان دهند خط و ربط اين شركت سياسي است حال اينكه اين شركت فقط براي بهبود و توسعه معاش و اقتصاد مردم آمده است.او در ادامه صحبت هاي جالبي داشت و گفت:

هنگاميكه من تازه پا به داخل شهر فومن گذاشته بودم به شغل كفش فروشي مشغول بودم و زندگي من در حد معمول بود اما با انجام فعاليتي شبيه به تعاوني و مشاركت توانستم زندگي اقتصادي خود را متحول كنم.عليدوست گفت:آن زمان وقتي متحول شدم گفتند كه عليدوست از زير زمين گنج پيدا كرده در شرايطي كه گنج روي زمين بود.اين شركت مصداق همين گنج روي زمين است و مردم هم مي توانند به ياري خدا و خرد و ياري جمعي اين گنج را پيدا كنند.
لازم به ذكر است كه هر كدام از شهرونداني كه مايل به خريداري سهام اين شركت هستند مي توانند به دفتر شركت توسعه و عمران واقع در جنب آموزش و پرورش فومن مراجعه نمايند.

  1. شهروندعادی گفت:

    این دوستانی که درگزارش وتصویرمی بینیم غالبا” عزیزان بسازوبفروشند که باعنایت به کسادی بازار مسکن فعلا”سرشان خلوت شده وچندنفرهم مدیرشهرستانی اندکه گروه اول دنبال مطامع اقتصادی خود وگروه دوم هم بامن بمیرم،توبمیری یک مقام دولتی متعصب وناسیونالیست گرد شمع این تعاونی همچون پروانه جمع آمده ودرسودای توسعه وعمران شهرستان می سوزندومی سازند!!