کد خبر: 46786تاریخ انتشار : ۲۲:۵۶:۴۸ - یکشنبه ۱۰ مرد ۱۳۹۵

به بهانه روز جهانی شیر مادر؛

تغذیه با شیرمادر؛ زمینه ساز آرامش، صلح و سلامت جامعه

متجاوز از ۱۴ قرن است که در آموزش‌های اسلامی با جامعترین، زیباترین و قوی‌ترین انگیزش ها، نکات مهمی درباره شیرمادر در قالب توصیه ها و آموزشها مطرح شده است. آگاهی از این توصیه ها و استفاده به جا از آنها کارآمدترین و مؤثرین انگیزه های ترویج تغذیه کودکان با شیر مادر را در پی خواهد داشت.

به گزارش بهجت نیوز؛ در دو دهه اخیر،  بدنبال دستیابی مجامع علمی جهان به شناخت نو و همه جانبه نسبت به ارزش، اهمیت و نقش شیرمادر در تامین سلامت و بقای کودک، شاهد رویکرد جهانی به ترویج تغذیه با شیرمادر بوده‌ایم. تقریبا هر ماهه اطلاعات جدیدی که حاکی از بی مانندی شیرمادر برای حفظ و ارتقای سلامت و رشد و تکامل مطلوب کودکان و حتی باقی ماندن آثار استثنایی آن بر سلامت دوران بزرگسالی کسانی که دوران شیرخواری را با بهره گیری از شیرمادر پشت سر گذاشته اند، منتشر می‌گردد و بر سودمندی‌های ویژه تغذیه با شیرمادر برای کودک، مادر و جامعه تأکید می‌شود. اما  متجاوز از ۱۴ قرن است که در آموزش‌های اسلامی با جامعترین، زیباترین و قوی‌ترین انگیزش ها،  نکات مهمی درباره شیرمادر در قالب توصیه ها و آموزشها مطرح شده است. آگاهی از این توصیه ها و استفاده به جا از آنها کارآمدترین و مؤثرین انگیزه های ترویج تغذیه کودکان با شیر مادر را در پی خواهد داشت،  بنابراین مطالبی به اختصار عنوان خواهد شد.

اهمیت تغذیه طبیعی نوزاد سبب شده است تا از سوی سازمان‌های بهداشت جهانی و یونیسف همه ساله از ۱۰‌ تا ۱۶ مرداد به ‌عنوان هفته جهانی شیر مادر تعیین شود . در ایران همچنین روز ۱۱ مرداد به‌عنوان روز جهانی شیر مادر به رسمیت شناخته شده است. در زمان‌های قدیم تنها راه تغذیه نوزاد در ماه‌های اول یا ۲سال ابتدایی زندگی شیر مادر بود، اما امروزه متأسفانه با وجود شیر خشک مادران یا زودتر شیردهی طبیعی به کودک را متوقف می‌کنند یا برخی از مادران نسبت به دادن شیر خود به نوزاد بی‌تفاوت می‌شوند.

با توجه به اهمیت شیر مادر در سلامت و بقای شیرخواران و نقش بی‌بدیل آن در سلامت دوران نوزادی، کودکی و حتی دوران میانسالی و سالمندی سال‌های متمادی است که این موضوع مرکز توجه سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی است. در اینجا نکته‌ای که ذکر آن ضروری به‌نظر می‌رسد این است که براساس تحقیقات متعدد متخصصان حوزه سلامت ، شیر خشک تنها در شرایطی خاص می‌تواند جایگزین شیر مادر شود یا اینکه حداقل پس از ۶ ماه یا یک سال شیردهی طبیعی و زمانی که نوزاد دیگر‌ تمایلی به مصرف شیر مادر نشان نمی‌دهد می‌توان از شیر خشک استفاده کرد و دادن شیر خشک به جای شیر مادر از همان ابتدای تولد و بدون هیچ دلیل موجهی خطا و اشتباهی بزرگ محسوب می‌شود.

اصول دین اسلام تماماً منطبق با فطرت انسان بیان شده است، دین اسلام اصول بنیادین حفظ سلامتی و تندرستی را در دوره­‌های مختلف زندگی برای انسان مشخص نموده است، و این امر از لحظه تولد انسان نمود پیدا می­‌کند. تغذیه کودکان از لحظه تولد در قرآن و کتب دینی بسیار با اهمیت بوده و بدان بسیار سفارش شده است،در دنیای امروز و با تحقیقات گسترده پزشکی رازهای بیان شده در قرآن نمایان‌­تر گشته است.

اما چرا تا این حد در دین اسلام و از نظر بهداشتی و پزشکی بر اهمیت شیر مادر تأکید شده و همگان بر این باورند که نوزادان باید از شیر مادر استفاده کنند و درصورت عدم‌امکان از شیر خشک استفاده کنند؟ شیر مادر حاوی ترکیباتی است که حتی در شیر خشک نیز یافت نمی‌شود. ترکیباتی که در تقویت استخوان‌ها و در رشد طبیعی تمام‌ اندام بدن مؤثر خواهند بود. طبق توصیه سازمان بهداشت جهانی، در ۶‌ماه نخست، نوزاد درصورت امکان و خشک نشدن شیر مادر تنها باید شیر مادر بخورد که البته اگر آمادگی آن دیده شد به‌تدریج مواد جامد هم افزوده شود. تا سن دو‌سالگی توصیه می‌شود به‌عنوان یک خوراک تکمیلی به نوزاد شیر مادر هم داده شود اما برای بیش از۲ سال شیردهی به تمایل نوزاد و مادر بستگی دارد.

هدف از برگزاری روز جهانی شیرمادر، تأکید مجدد بر اهمیت این موضوع و جلب توجه سیاستگذاران و آحاد جامعه در کشورهای مختلف به این امر مهم می‌باشد. در این جهت همه ساله شماری با توجه به تحلیلی که از وضعیت تغذیه با شیرمادر در کشورهای مختلف وجود دارد، انتخاب می‌شود . این شعار محور فعالیت‌های مجامع علمی و اجرایی در طول سال را تضمین می‌کند تا با حمایت از مادران، به هدف مهم برخورداری همه شیرخواران و کودکان خردسال از شیر مادر دست یابیم.

امید می‌رود بر این پایه تلاشی سازنده تر و مؤثرتر برای ترویج تغذیه با شیرمادر صورت گیرد و مادران نیز با انگیزه های درونی بیشتری شیردادن به فرزندشان را عبادتی بزرگ و مورد قبول پروردگار بدانند