کد خبر: 46786تاریخ انتشار : 22:56:48 - یکشنبه 31 جولای 2016

به بهانه روز جهانی شیر مادر؛

تغذیه با شیرمادر؛ زمینه ساز آرامش، صلح و سلامت جامعه

متجاوز از 14 قرن است که در آموزش‌های اسلامی با جامعترین، زیباترین و قوی‌ترین انگیزش ها، نکات مهمی درباره شیرمادر در قالب توصیه ها و آموزشها مطرح شده است. آگاهی از این توصیه ها و استفاده به جا از آنها کارآمدترین و مؤثرین انگیزه های ترویج تغذیه کودکان با شیر مادر را در پی خواهد داشت.

به گزارش بهجت نیوز؛ در دو دهه اخیر،  بدنبال دستیابی مجامع علمی جهان به شناخت نو و همه جانبه نسبت به ارزش، اهمیت و نقش شیرمادر در تامین سلامت و بقای کودک، شاهد رویکرد جهانی به ترویج تغذیه با شیرمادر بوده‌ایم. تقریبا هر ماهه اطلاعات جدیدی که حاکی از بی مانندی شیرمادر برای حفظ و ارتقای سلامت و رشد و تکامل مطلوب کودکان و حتی باقی ماندن آثار استثنایی آن بر سلامت دوران بزرگسالی کسانی که دوران شیرخواری را با بهره گیری از شیرمادر پشت سر گذاشته اند، منتشر می‌گردد و بر سودمندی‌های ویژه تغذیه با شیرمادر برای کودک، مادر و جامعه تأکید می‌شود. اما  متجاوز از 14 قرن است که در آموزش‌های اسلامی با جامعترین، زیباترین و قوی‌ترین انگیزش ها،  نکات مهمی درباره شیرمادر در قالب توصیه ها و آموزشها مطرح شده است. آگاهی از این توصیه ها و استفاده به جا از آنها کارآمدترین و مؤثرین انگیزه های ترویج تغذیه کودکان با شیر مادر را در پی خواهد داشت،  بنابراین مطالبی به اختصار عنوان خواهد شد.

اهمیت تغذیه طبیعی نوزاد سبب شده است تا از سوی سازمان‌های بهداشت جهانی و یونیسف همه ساله از ۱۰‌ تا ۱۶ مرداد به ‌عنوان هفته جهانی شیر مادر تعیین شود . در ايران همچنين روز 11 مرداد به‌عنوان روز جهاني شير مادر به رسميت شناخته شده است. در زمان‌هاي قديم تنها راه تغذيه نوزاد در ماه‌هاي اول يا 2سال ابتدايي زندگي شير مادر بود، اما امروزه متأسفانه با وجود شير خشك مادران يا زودتر شيردهي طبيعي به كودك را متوقف مي‌كنند يا برخي از مادران نسبت به دادن شير خود به نوزاد بي‌تفاوت مي‌شوند.

با توجه به اهمیت شیر مادر در سلامت و بقای شیرخواران و نقش بی‌بدیل آن در سلامت دوران نوزادی، کودکی و حتی دوران میانسالی و سالمندی سال‌های متمادی است که این موضوع مرکز توجه سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی است. در اينجا نكته‌اي كه ذكر آن ضروري به‌نظر مي‌رسد اين است كه براساس تحقيقات متعدد متخصصان حوزه سلامت ، شير خشك تنها در شرايطي خاص مي‌تواند جايگزين شير مادر شود يا اينكه حداقل پس از 6 ماه يا يك سال شيردهي طبيعي و زماني كه نوزاد ديگر‌ تمايلي به مصرف شير مادر نشان نمي‌دهد مي‌توان از شير خشك استفاده كرد و دادن شير خشك به جاي شير مادر از همان ابتداي تولد و بدون هيچ دليل موجهي خطا و اشتباهي بزرگ محسوب مي‌شود.

اصول دین اسلام تماماً منطبق با فطرت انسان بیان شده است، دین اسلام اصول بنیادین حفظ سلامتی و تندرستی را در دوره­‌های مختلف زندگی برای انسان مشخص نموده است، و این امر از لحظه تولد انسان نمود پیدا می­‌کند. تغذیه کودکان از لحظه تولد در قرآن و کتب دینی بسیار با اهمیت بوده و بدان بسیار سفارش شده است،در دنیای امروز و با تحقیقات گسترده پزشکی رازهای بیان شده در قرآن نمایان‌­تر گشته است.

اما چرا تا اين حد در دين اسلام و از نظر بهداشتي و پزشكي بر اهميت شير مادر تأكيد شده و همگان بر اين باورند كه نوزادان بايد از شير مادر استفاده كنند و درصورت عدم‌امكان از شير خشك استفاده كنند؟ شير مادر حاوي تركيباتي است كه حتي در شير خشك نيز يافت نمي‌شود. تركيباتي كه در تقويت استخوان‌ها و در رشد طبيعي تمام‌ اندام بدن مؤثر خواهند بود. طبق توصيه سازمان بهداشت جهاني، در 6‌ماه نخست، نوزاد درصورت امكان و خشك نشدن شير مادر تنها بايد شير مادر بخورد كه البته اگر آمادگي آن ديده شد به‌تدريج مواد جامد هم افزوده شود. تا سن دو‌سالگي توصيه مي‌شود به‌عنوان يك خوراك تكميلي به نوزاد شير مادر هم داده شود اما براي بيش از2 سال شيردهي به تمايل نوزاد و مادر بستگي دارد.

هدف از برگزاری روز جهانی شیرمادر، تأکید مجدد بر اهمیت این موضوع و جلب توجه سیاستگذاران و آحاد جامعه در کشورهای مختلف به این امر مهم می‌باشد. در این جهت همه ساله شماری با توجه به تحلیلی که از وضعیت تغذیه با شیرمادر در کشورهای مختلف وجود دارد، انتخاب می‌شود . این شعار محور فعالیت‌های مجامع علمی و اجرایی در طول سال را تضمین می‌کند تا با حمایت از مادران، به هدف مهم برخورداری همه شیرخواران و کودکان خردسال از شیر مادر دست یابیم.

امید می‌رود بر این پایه تلاشی سازنده تر و مؤثرتر برای ترویج تغذیه با شیرمادر صورت گیرد و مادران نیز با انگیزه های درونی بیشتری شیردادن به فرزندشان را عبادتی بزرگ و مورد قبول پروردگار بدانند