کد خبر: 46779تاریخ انتشار : 2:53:21 - یکشنبه 31 جولای 2016

حجت الاسلام والمسلمین حسینی اراکی؛

آیا شیعه جعفری دنبال حقوق های نجومی می رود؟/مشکل جامعه اینست که نماز در حال کم رنگ شدن است

خداوند رحمت کند عارف بزرگ آیت الله مرعشی نجفی را وقتی به خدمت ایشان رسیدم یک جمله به من گفتند که اگر می خواهید خدا و اهل بیت به شما عنایت داشته باشند تا می توانید نان بیت المال را نخورید، نان نوکری امام حسین (ع) را بخورید. حتی این عبا و لباسی که می خرید با پول عرق ریختن برای امام حسین (ع) باشد.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین حسینی اراکی  از اساتید دانشگاه و حوزه در مراسم شام شهادت امام صادق(ع) در مسجد جامع فومن گفت: آقایان و خانم هایی که می خواهید با امام زمان (عج) رفیق بشوید راه رفاقت با امام زمان (عج) این است که ما غیرت داشته باشیم، تعصب دینی و ملی داشته باشیم. از چیزی نترسید،  فکر نکنید اگر رفتید در مقابل منکر ایستادید خداوند کمکتان نمی کند، بنی صدر با چادر زنانه در توالت هواپیما فرار کرد رفت فرانسه اما شهید بهشتی که در مقابل منکر ایستاد خداوند به او عزت و آبرو داد. از کمی تعداد نترسید ، از سیاهی آدم های بی بند و بار نترسید، هر جا که می بینید می توانید تذکری بدهید ساکت نایستید چرا که در این صورت مورد غضب خداوند قرار می گیرید.
وی در ادامه اظهار کرد: اگر می توانید حرف بزنید تذکر بدهید اگر نتوانستید حداقل چهره خود را متاثر کنید، در خانه گریه کنید، برایشان دعا کنید.
ائمه ما مگر فقط برای شب اول قبر اشک می ریختند.بعد از این که هر کدام از ما به سهم خودمان در مقابل منکر ایستادیم باید بیاییم خوبی ها را در جامعه اشاعه دهیم.
این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به فرمایش رئیس مذهب تشیع گفت: امام صادق (ع) می فرمایند اصحاب من آن هایی هستند که پنج ویژگی دارند:1-کسی که عفت داشته باشد 2 -کسی که حرام خور نباشد 3-کسی که جهادش زیاد باشد 4-کسی که برای خدا به دنبال مسیولیت باشد 5-کسی که از امام و خدا و شب اول قبر بترسد.
حجت الاسلام حسینی در ارتباط با بحث فیش های حقوقی بیان داشت: مقام معظم رهبری می گفتند یک روزی ما در شرایطی زندگی می کردیم که به مسئولان می گفتیم بیایید حقوق تان را بگیرید میگفتند حقوق برای چه؟ حقوق ناچیز خودشان را هم انتظار نداشتند. این ها شیعه ناب جعفری بودند اما الان به محض اینکه کسی پستی میگرد تا هفتاد سال بعد خودش را هم می خواهد از پول بیت المال ذخیره کند. اگر این مردم در مقابل این حقوق های نجومی اقدام نمی کردند بعضی از این مسئولین تا سال های سال از پول بیت المال استفاده می کردند. آیا شیعه جعفری باید این گونه باشد؟
وی اظهار کرد: خداوند رحمت کند عارف بزرگ آیت الله مرعشی نجفی را وقتی به خدمت ایشان رسیدم یک جمله به من گفتند که اگر می خواهید خدا و اهل بیت به شما عنایت داشته باشند تا می توانید نان بیت المال را نخورید، نان نوکری امام حسین (ع) را بخورید. حتی این عبا و لباسی که می خرید با پول عرق ریختن برای امام حسین (ع) باشد.
این فعال فرهنگی در ادامه افزود: برادران عزیز مشکل جامعه امروز ما این است که نماز در جامعه ما در حال مردن و کم رنگ شدن است. روز به روز بر تعداد بی نمازها افزوده میشود پس چطور انتظار گشایش داشته باشیم.روایت داریم از امام صادق (ع) که روزی معاویه بن وهب به خدمت ایشان رسید و گفت یک سوال از شما دارم آقاجان و پرسید بعد از معرفت به خدا با فضیلت ترین عمل کدام است؟ امام صادق (ع) فرمودند نماز است. به امام صادق (ع) عرضه داشتند شما چرا می گویید بی نماز کافر است اما زناکار نه؟ امام فرمود چون کسی که زنا میکند خداوند خودش غریزه جنسی را به او داده است ، بله وقتی جامعه و مسئولان به فکر رفع این مشکل نباشند و زمینه هم مهیا باشد و موعظه هم تاثیر نداشته باشد مسلما جوان دچار طغیان شهوت می شود منظور من این نیست که این عوامل مجوز زنا هست نه خیر. امام در ادامه فرمودند اما کسی که نماز نمی خواند خداوند در او لذت خداپرستی قرار داده است اما خود او قدمی بر نمی دارد.
وی در پایان گفت: امام صادق (ع) در آخرین لحظات عمر خودشان همه خویشاوندان را فرا خواند و فرمود این مهم ترین حرف من به شماست که شفاعت ما به آن هایی که به نماز خود اهمیت نمی دهند نمی رسد و هر چیزی صورتی دارد و صورت دین شما نماز است.

  1. صوفی گفت:

    این آقا بالا منبر فئق العادست . اما کاش به یک در صد حرفهاش خودش عمل کنه . هرشبی چند میلیون میگیره بعد دم از حقوق و عدالت میزنه

    • نسیم گفت:

      به چه حقی به دیگران تهمت میزنید؟اصلا نمیدونم ما ایرانیا چرا اینقد بدون اینکه درمورد یک مسئله ای اطلاعات دقیق داشته باشیم،میایم اظهار نظر میکنیم.واقعا متاسفم.