کد خبر: 46575تاریخ انتشار : 15:54:23 - جمعه 29 جولای 2016

اسوه گیلانی در غبار بی توجهی مسئولین فراموش شد

وی از اسطوره‌های معلمی بود، معلمانی که بدون هیچ ادعایی درس عشق و عاشقی را در مکتب خدایی انبیاء تدریس می کنند و هیچ چیز به اندازه خدمت و تعلیم و تربیت دانش‌اموزان برای آنان ارزش ندارد.

به گزارش بهجت نیوز؛ گیلان زمین دیار مردان بصیر و پاکی است که در طی هزاران سال در این خطه با غیرت و شجاعت جان خویش را برای آرمان های ناب انسانی و اخلاقی فدا کرده اند. مردمانی که می توانستند فقط و فقط به فکر زندگی خود باشند و در آسایش و آرامش دنیوی خود عمر خویش را سپری کنند اما غیرت و دلاوری وافر این ستارگان آسمان گیلانیان سبب شد که این قهرمانان حقیقی از آسایش خود در راه پیشرفت کشور و ملت در مسیره مبارزه با شدائد بگذرند. از جمله این ستارگان بلند آوازه گیلانی می توان به معلم فداکار شفتی حسن امیدزاده اشاره کرد.

وی از اسطوره‌های معلمی بود، معلمانی که بدون هیچ ادعایی درس عشق و عاشقی را در مکتب خدایی انبیاء تدریس می کنند و هیچ چیز به اندازه خدمت و تعلیم و تربیت دانش‌اموزان برای آنان ارزش ندارد.
صبح روز  18 بهمن سال  76، در مدرسه روستای «بیجارسر» در شفت، بر اثر وزش باد شدید، بخاری کلاس دوم آتش گرفت و منجر به آتش سوزی کلاس شد. امیدزاده دانش‌آموزان را یکی یکی بیرون آورد و  پس از آن به علت بسته شدن در، به سختی توانست خودش از کلاس بیرون بیاید. وی در جریان این حادثه بشدت مجروح شد و شدت جراحات وارده بحدی بود که 17 مرتبه تحت عمل جراحی قرار گرفت.

این معلم فداکار گیلانی سرانجام پس از سال ها تحمل رنج ناشی از سوختگی، در شامگاه چهارشنبه 28 تیرماه سال 91 در سن 58 سالگی در بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) شهرستان فومن جان خود را از دست داد.
متاسفانه امسال  در غبار بی توجهی مسئولین استان خاصه سازمان آموزش و پرورش گیلان سالگرد عروج این قهرمان ملی که مورد تفقد رهبر بزرگوار انقلاب ، امام خامنه ای قرار گرفت به فراموشی سپرده شد.
امیدواریم با معرفی  این اسوه های فداکاری و ایثار  به نسل های بعد همواره روح از خودگذشتی و فداکاری را در جامعه اسلامی خود زنده نگاه داریم.