کد خبر: 46535تاریخ انتشار : 12:43:15 - جمعه 29 جولای 2016

مسئول کارگروه ترببیتی جبهه فرهنگی انقلاب اسلام در گیلان؛

خانواده ها اوقات فراغت فرزندان را مدیریت کنند

خانواده ها توجه داشته باشند که اوقات فراغت فرزندان خود را مدیریت کنند از همان ابتدای دوران کودکی برای تربیت بچه ها وقت بگذاریم قرار نیست معجزه کنیم فقط جهات درست را به آن ها نشان دهیم.

به گزارش بهجت نیوز, مسئول کارگروه تربیتی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در همایش افتتاحیه المپیک ورزشی پایگاه مقاومت بسیج آیت الله اریب(ره) در سالن شهدای خدمت گذار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن گفت: در جامعه ای که متاسفانه روز به روز با قحطی حیا و حجاب روبه رو می شویم باید حواسمان به خانواده هایمان باشد، ما موظف هستیم به آن ها تذکر بدهیم . در روایات ما بر تمیزی و پاکی بسیار توصیه شده است تا جایی که پیامبر اکرم (ص) برای عطر بیشتر از سهم مواد غذایی هزینه می کردند.
حجت الاسلام والمسلمین امینی اظهار کرد: در بعضی از مکاتب نجاست که رعایت نمی شود کثیفی هم معنا ندارد . در عصر نانو که این همه علم پیشرفت کرده است عقل بشر هنوز در بعضی از کشورها به آن جا نرسیده است که باید از آب برای تطهیر استفاده کند. در این اوضاع و احوال است که خانواده ها باید دغدغه تربیت بچه های خود را داشته باشند البته متولی امر تربیت خود خانواده ها هستند.
این کارشناس عالی امور تربیتی با اشاره به مفهوم تربیت افزود: توجه داشته باشیم که تربیت یک پروسه چندضلعی است و باید آنرا جدی گرفت. منظور این است که نباید موقع کار تربیتی بگوییم من کار تربیتی میکنم اما با خانواده طرف مقابل کاری ندارم یا اینکه نقش مسجد را نادیده بگیریم یا از طرفی مدرسه که نماد علم و دانایی است بگوییم درس و مدرسه بچه ها برای ما مهم نیست. مورد دیگر جایگاه ورزش به عنوان نماد پویایی است، ورزش باید با تربیت همراه باشد،  مورد پنجم نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان نماد شیعه گری است. بچه های ما باید تعصب داشته باشند نسبت به امام و مملکت خودشان. آخرین موردی که باید با تربیت همراه باشد مهارت داشتن در امور فنی است، یعنی همراه با کارهای تربیتی مهارت ها را نیز به فرد بیاموزیم. مثلا ادعای کار تربیتی داشته باشیم اما فرد هنوز کار با اینترنت را یاد نگرفته باشد و …..
وی در پایان گفت: خانواده ها توجه داشته باشند که اوقات فراغت فرزندان خود را مدیریت کنند از همان ابتدای دوران کودکی برای تربیت بچه ها وقت بگذاریم قرار نیست معجزه کنیم فقط جهات درست را به آن ها نشان دهیم. انشاءالله خداوند به حرمت این نگرانی ها و دغدغه هایی که والدین برای تربیت فرزندان خود دارند همه ما را هدایت بفرماید.