کد خبر: 46500تاریخ انتشار : 1:45:52 - پنجشنبه 28 جولای 2016

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس:

تیم اقتصادی دولت، اقتصاد کشور را فلج کرد

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی به ضعف تیم اقتصادی دولت اشاره کرد و گفت: تیم اقتصادی دولت، اقتصاد کشور را فلج کرده و آقای روحانی چوب این تیم را می‌خورد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از  ۸دی،  سیدکاظم دلخوش عصر امروز در همایش ملی «تبیین جایگاه بخش خصوصی در اقتصاد مقاومتی» در تالار حکمت دانشگاه گیلان با اشاره به وجود منابع بسیار در کشور اظهار کرد: حاکمیت باید طوری از منابع کشور استفاده کند تا مردم از آن بهره ببرند.

وی به وجود ۸ هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی غیر فعال و نیمه فعال در کشور اشاره کرد و افزود: اگر واحدهای مذکور راه‌اندازی شوند مشکل سه میلیون نفر بیکار در جامعه برطرف می‌شود اما از منابع کشور به‌درستی استفاده نشده است.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت ضعف دارد، تصریح کرد: آقای روحانی چوب تیم اقتصادی خود را می‌خورد.

دلخوش، عملکرد وزرای امور خارجه و راه و شهرسازی را خوب ارزیابی کرد و گفت: تیم اقتصادی دولت، اقتصاد کشور را فلج کرده و تورم که برطرف نشده، رکود نیز به آن اضافه شده است.

وی با تأکید براینکه اقتصاد مقاومتی باید توسط بخش خصوصی عملیاتی شود، بیان کرد: بخش خصوصی باید قوانین را احصا کرده و در مجلس آن را اصلاح کند.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی به وجود هیأت تطبیق در مجلس اشاره کرد و یادآور شد: در هیأت مذکور می‌توان علیه هر کدام از بخش‌های اجرایی کشور حکم صادر کرد.

دلخوش با اشاره به اینکه آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های دولت نمی‌تواند خلاف و ناقض قانون باشد، اظهار کرد: آمادگی ارائه مشاوره رایگان به اتاق‌های بازرگانی، اصناف و تعاون را دارم.

وی، اصل ۴۴ قانون اساسی را سبب احیای بخش خصوصی دانست و خاطرنشان کرد: تنها با حرف زدن مشکلات برطرف نمی‌شود و بخش خصوصی باید از اختیارهای خود استفاده کند.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: درد تولید باید در هر شرایطی به نمایندگان مجلس انتقال داده شود تا بتوانند آن موضوع را پیگیری و برطرف کنند.

  1. فرهنگی گفت:

    احسنت جناب دکتر دلخوش این حرف دل همه مردم شریف و نجیب ایران اسلامی است تورم نه تنها مهار نشده و کاهش پیدا نکرده بلکه در بسیاری از اقلام اساسی مردم افزایش پیدا کرده است. تیم اقتصادی دولت یازدهم واقعا ضعیف و کم کار می باشد نیاز است نمایندگان توانای مثل جنابعالی همت مضاعف داشته باشید و به ریاست محترم جمهور یاد آور شوید اصلاحات در تیم اقتصادی نیاز می باشد.