کد خبر: 46460تاریخ انتشار : 16:45:52 - سه شنبه 26 جولای 2016

چه کسانی شریک ظلم دولت نیجریه به شیعیان این کشور هستند؟

وزارت خارجه به جای درست کردن ابرو چشم را کور کرد/ تکذیبه وزارت خارجه هم پیگیری وضعیت شیخ زکزاکی توسط ظریف را تائید نکرد!

در واقع از موضع وزارت خارجه هر چیزی را می‌توان برداشت کرد غیر از تائید پیگیری وضعیت شیخ زکزاکی توسط محمد جواد ظریف! به تعبیری دقیق‌تر، ساده‌ترین کاری که از دستگاه دیپلماسی انتظار می‌رفت آن بود که علاوه بر حمله به منتقدان، اشاره کوتاهی هم به دفاع از مظلومان نیجریه کند که به نظر به علت همراستا نبودن با مبانی سیاست‌خارجی دولت یازدهم از آن امتناع ورزیده شده است.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از رجانیوز: نگاهی به رویکرد سیاست خارجی دولت یازدهم طی سه سال گذشته، نشان از آن دارد که توقع انقلابی عمل کردن از دولت‌مردان در حکم انتظار بی‌پایانی است که هیچ‌گاه به فرجام نخواهد انجامید.
به گزارش رجانیوز سفر محمد جواد ظریف به نیجریه و عدم پیگیری جدی در خصوص وضعیت وخیم شیخ زکزاکی شاهد دیگر بر اثبات این مدعاست و جالب‌تر از آن، نحوه تکذیب این مسئله توسط مقام آگاه وزارت امور خارجه است که با هدف درست کردن ابرو چشم را کور کرده است!
گفتنی است که سفر منطقه‌ای ظریف به آفریقا از نیجریه آغاز شد و در تمامی اخبار منتشر شده از دیدار وزیر امورخارجه دولت تدبیر، از رئیس جمهور و رئیس مجلس نیجریه گرفته تا سخنرانی نشست همکاری‌های اقتصادی دو کشور، کوچک‌ترین خبری از پیگیری وضعیت   شیخ زکزاکی رهبر مظلوم شیعیان نیجریه دیده نمی‌شود!
 انتشار تصویر خندان ظریف در دیدار با وزیر و امور خارجه نیجریه نیز خود در حکم ریختن بنزین بر آتش بود که اعتراض کاربران فضای مجازی و رسانه‌ها را به دنبال داشت.
%image_alt%
پس از این واکنش‌ها بود که وزارت امور خارجه تلاش کرد با درج خبری از قول یک مقام آگاه خبرهای منتشر شده را تکذیب کند اما جالب توجه آن‌که مسئولین دستگاه دیپلماسی حتی در این جوابیه نیز در شأن خود ندانسته که کوچک‌ترین اشاره‌ای به دفاع ظریف از  رهبر شیعیان نیجریه بکنند و بدون شناخت مسئله اصلی و مهم‌تر، با ادبیات شایسته دشمنان، منتقدان و معترضان به سیاست‌های انفعالی خویش را دروغ پرداز نامیدند!
%image_alt%
در واقع از موضع وزارت خارجه هر چیزی را می‌توان برداشت کرد غیر از تائید پیگیری وضعیت شیخ زکزاکی توسط محمد جواد ظریف! به تعبیری دقیق‌تر،  ساده‌ترین کاری که از دستگاه دیپلماسی انتظار می‌رفت آن بود که علاوه بر حمله به منتقدان،  اشاره کوتاهی هم  به دفاع از مظلومان نیجریه کند که به نظر به علت همراستا نبودن با مبانی سیاست‌خارجی دولت یازدهم از آن امتناع ورزیده شده است.
لذا پر واضح است که سکوت و لبخند این روزهای محمد جواد ظریف به معنای همنوایی و شراکت با ظلم و ستمی بی‌سابقه دولت نیجریه در قبال شیخ زکزاکی و شیعیان این کشور تلقی می‌شود.
همچنین با توجه به محال بودن بی‌اطلاعی محمد جواد ظریف و دیگر مقامات آگاه وزارت خارجه با اصل صد و پنجاه و چهار قانون اساسی درباره  ” حمایت از  مبارزه‏ حق‏ طلبانه‏ مستضعفین‏ در برابر مستکبرین‏ در هر نقطه‏ از جهان‏” این ظن بیش از پیش تقویت می‌شود مسئولان دولت یازدهم تنها مردم فرانسه و بروکسل را مستضعف می‌پندارند و حمایت از آنان را جزء اولویت‌های اصلی خود می‌پندارند!
این مسئله هرچند ناراحت‌کننده است اما حقیقت دارد؛ حمایت از مستعضفین نیز در دید دولت یازدهم وضعیتی گزینشی دارد!