کد خبر: 46360تاریخ انتشار : ۲۰:۲۳:۳۳ - دوشنبه ۴ مرد ۱۳۹۵

به همت هیات رایت العباس(،) فومن؛

یادواره شهید عظیم محسنی پور برگزار می شود

یادواره شهید عظیم محسنی پور با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین صدیق و مداحی کربلائی سید ساجد مقدس در روز چهارشنبه ۶ مرداد در حسینیه شهید محسنی پور فومن به همت هیات رایت العباس (ع) برگزار می گردد.

به گزارش بهجت نیوز،‌ یادواره شهید عظیم محسنی پور با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین صدیق و مداحی کربلائی سید ساجد مقدس در روز چهارشنبه ۶ مرداد در حسینیه شهید محسنی پور فومن به همت هیات رایت العباس (ع) برگزار می گردد.
شایان ذکر است شهید عظیم‌ محسنی‌پور فومنی‌ فرزند علی‌ اصغر به‌ سال‌ ۱۳۵۲ در شهر تهران‌ چشم‌ به‌ جهان‌ گشود.پس‌ از طی‌ دوران‌ طفولیت‌، در سن‌ پنج‌ سالگی‌ به همراه‌ خانواده‌، به‌ فومن‌ آمد و دوران‌تحصیلی‌ خود را در این‌ شهر سپری‌ کرد.
از خصوصیات‌ بارز این‌ شهید، علاقه‌ به‌ کودکان‌ بود که به‌ آنها احترام‌ می‌گذاشت‌ و محبتی‌ بین‌ ایشان‌ برقرار بود. شهید محسنی‌پور پس‌ از طی‌ دوران‌ ابتدایی‌ و راهنمایی‌، وارد دبیرستان‌ شد و بعد هم‌ در آزمون‌ ورودی‌ پزشکیاری‌ ارتش‌ شرکت کرد و پس از قبولی، وارد بهداری‌ ارتش‌ گردید.
این شهید عزیز پس‌ از اینکه‌ دوران‌ آموزش‌ و تحصیل‌ را در ارتش‌ سپری‌ کرد، در آخرین‌ مانور چتر بازی‌اش‌ در چهارم‌ مرداد ۱۳۷۵ در منطقه‌ی‌ آموزشی‌ سروآباد کرج‌ دچار مشکل‌ شد و در آن‌ حادثه‌ به‌ شهادت‌رسید. پیکرش بعد از تشیع باشکوه در گلزار شهداء فومن بخاک سپرده شد.
در فرازی‌ از وصیت‌نامه‌اش‌، آورده‌ است‌:
«خدایا این‌ بنده‌ ناچیز را در پیشگاه‌ با عظمتت‌ بپذیر و مراهمچون‌ کسانی‌ قرار ده‌ که‌ با تمام‌ جانفشانی‌ به‌ عهد خود پایبند بودند و توانستند این‌ امانت‌ الهی‌ راکه‌ در جان‌ و فطرت‌ هر انسانی‌ پاکی‌ وجود دارد، به‌ سلامت‌ نگهداری‌ کنند… در هر کجا و در هرلباسی‌ که‌ هستید، نگذارید که‌ کج‌ روی‌های‌ زمانه‌، ما را از این‌ راه‌ و خط‌ الهی‌ جدا سازد».
photo_2016-07-24_23-10-36
  1. فومنی گفت:

    خدایش بیامرزد