کد خبر: 46360تاریخ انتشار : 20:23:33 - دوشنبه 25 جولای 2016

به همت هیات رایت العباس(،) فومن؛

یادواره شهید عظیم محسنی پور برگزار می شود

یادواره شهید عظیم محسنی پور با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین صدیق و مداحی کربلائی سید ساجد مقدس در روز چهارشنبه 6 مرداد در حسینیه شهید محسنی پور فومن به همت هیات رایت العباس (ع) برگزار می گردد.

به گزارش بهجت نیوز،‌ یادواره شهید عظیم محسنی پور با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین صدیق و مداحی کربلائی سید ساجد مقدس در روز چهارشنبه 6 مرداد در حسینیه شهید محسنی پور فومن به همت هیات رایت العباس (ع) برگزار می گردد.
شایان ذکر است شهيد عظيم‌ محسني‌پور فومني‌ فرزند علي‌ اصغر به‌ سال‌ 1352 در شهر تهران‌ چشم‌ به‌ جهان‌ گشود.پس‌ از طي‌ دوران‌ طفوليت‌، در سن‌ پنج‌ سالگي‌ به همراه‌ خانواده‌، به‌ فومن‌ آمد و دوران‌تحصيلي‌ خود را در اين‌ شهر سپري‌ كرد.
از خصوصيات‌ بارز اين‌ شهيد، علاقه‌ به‌ كودكان‌ بود كه به‌ آنها احترام‌ مي‌گذاشت‌ و محبتي‌ بين‌ ايشان‌ برقرار بود. شهيد محسني‌پور پس‌ از طي‌ دوران‌ ابتدايي‌ و راهنمايي‌، وارد دبيرستان‌ شد و بعد هم‌ در آزمون‌ ورودي‌ پزشكياري‌ ارتش‌ شركت كرد و پس از قبولي، وارد بهداري‌ ارتش‌ گرديد.
اين شهيد عزيز پس‌ از اينكه‌ دوران‌ آموزش‌ و تحصيل‌ را در ارتش‌ سپري‌ كرد، در آخرين‌ مانور چتر بازي‌اش‌ در چهارم‌ مرداد 1375 در منطقه‌ي‌ آموزشي‌ سروآباد كرج‌ دچار مشكل‌ شد و در آن‌ حادثه‌ به‌ شهادت‌رسيد. پیکرش بعد از تشیع باشکوه در گلزار شهداء فومن بخاک سپرده شد.
در فرازي‌ از وصيت‌نامه‌اش‌، آورده‌ است‌:
«خدايا اين‌ بنده‌ ناچيز را در پيشگاه‌ با عظمتت‌ بپذير و مراهمچون‌ كساني‌ قرار ده‌ كه‌ با تمام‌ جانفشاني‌ به‌ عهد خود پايبند بودند و توانستند اين‌ امانت‌ الهي‌ راكه‌ در جان‌ و فطرت‌ هر انساني‌ پاكي‌ وجود دارد، به‌ سلامت‌ نگهداري‌ كنند… در هر كجا و در هرلباسي‌ كه‌ هستيد، نگذاريد كه‌ كج‌ روي‌هاي‌ زمانه‌، ما را از اين‌ راه‌ و خط‌ الهي‌ جدا سازد».
photo_2016-07-24_23-10-36
  1. فومنی گفت:

    خدایش بیامرزد