کد خبر: 46309تاریخ انتشار : 22:33:43 - یکشنبه 24 جولای 2016

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن؛

در احیای امربه معروف برنامه های خوبی در دست اقدام داریم

همه باید کمک کنیم به جای این که جوانان ما جذب برنامه های غیر فرهنگی و مضحک بشوند با در اختیار داشتن اساتید مجرب و نازل ترین قیمت ها در برنامه های وزین فرهنگی که در شهرستان برگزار می شود جذب بشوند و از همینجا از سایر ادارات هم خواهشمندیم که ما را در انجام این وظیفه ذاتی یعنی امر به معروف و نهی از منکر یاری بدهند.

به گزارش بهجت نیوز, رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با بهجت نیوز با اشاره به اهمیت موضوع امربه معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی گفت: بنده بسیار خوشحالم که در سال ۹۵ ستاد احیای امر به معروف به همت عزیزان از جمله امام جمعه محترم ,  سپاه ناحیه فومن و همه عزیزانی که در این زمینه فعال هستند شکل خوبی گرفته است.
یوسف نیک انجام اظهار کرد: ما هم به عنوان متولیان عرصه فرهنگی در این شهرستان سعی می کنیم وظیفه ای که بر ما محول شده است را درست انجام بدهیم. در این زمینه برنامه های خوبی را در دست اقدام داریم از جمله این برنامه ها نصب پیام های هشدار دهنده و احادیث می باشد.
وی گفت: همه باید کمک کنیم به جای این که جوانان ما جذب برنامه های غیر فرهنگی و مضحک بشوند با در اختیار داشتن اساتید مجرب و نازل ترین قیمت ها در برنامه های وزین فرهنگی که در شهرستان برگزار می شود جذب بشوند و از همینجا از سایر ادارات هم خواهشمندیم که ما را در انجام این وظیفه ذاتی یعنی امر به معروف و نهی از منکر یاری بدهند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن با اشاره به روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای بیان داشت: به نوبه خود فرهنگ پهلوانی و زورخانه ای را گرامی می داریم ,پهلوانی و منش زورخانه ای با ایرانیان عجین بوده است . در گذشته پهلوانان کثیری از جمله مرحوم پوریای ولی و پهلوان تختی از سرآمدان این عرصه بودند و در این زمینه افتخارات بزرگی برای مردم ایران کسب کردند.  از طرف دیگر قضیه پهلوان ماندن خیلی بهتر از قهرمانی است ما قهرمانان زیادی داریم که پهلوان نبودند اما مرحوم پوریای ولی و تختی هنوز در اذهان ماندگارند.
نیک انجام  تاکید کرد: یکی از رسالت های متولیان فرهنگی هر شهرستان بایستی اشاعه پهلوانی و منش پهلوانی باشد که در این زمینه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن در کنار سایر نهادها از جمله اداره ورزش و جوانان سعی می کند در این زمینه فرهنگ سازی بکند.

وی در پایان گفت: ما باید سعی کنیم این فرهنگ را در سطح شهرستان توسعه بدهیم از جمله ورزش زورخانه ای را که نماد پهلوانی است باید گسترش بدهیم.