کد خبر: 46063تاریخ انتشار : 2:28:46 - پنجشنبه 21 جولای 2016

مدیر حوزه علمیه آیت الله بهجت(ره) فومن؛

وقتی هدف ترویج دین باشد علنا به همه بنمایانیم که هدف ما الهی است

تبلیغ عملی دین یکی از سنت های پیامبر (ص) است و ترویج نماز از مهم ترین راه های تبلیغ عملی دین می باشد. در واقع بحث سنت پیامبر (ص) فقط محدود به مسواک زدن، شانه زدن و به عبارتی کارهای فردی نیست.

به گزارش بهجت نیوز، آیت الله قربانی حق امام جماعت مسجد حضرت ولی عصر (عج) بالامحله فومن در جمع نماز گزارانی که با اعلام قبلی در پارک شهر فومن جهت اقامه نماز جماعت مغرب و عشا حاضر شده بودند گفت:پیغمبر اکرم (ص) در محیطی که پر از شرک و کفر بود هر روز کنار کعبه دو رکعت نماز می خواندند و در خواندن این دو رکعت نماز دچار مشکلات زیادی می شدند، حتی مشرکان هنگام سجده، فضولات گوسفند بر سر ایشان می ریختند، منظور سخن این که پیامبر (ص) می توانست این نماز را در خانه خود براحتی بخواند اما خداوند به او دستور می دهد که این نماز را علنا بخواند.
مدیر حوزه علمیه فومن اظهار کرد: تبلیغ عملی دین یکی از سنت های پیامبر (ص) است و ترویج نماز از مهم ترین راه های تبلیغ عملی دین می باشد. در واقع بحث سنت پیامبر (ص) فقط محدود به مسواک زدن، شانه زدن و به عبارتی کارهای فردی نیست.ممکن است بعضی ها در این جمع بگویند ما در مسجد در هوای خنک و روی فرش راحت تر بودیم اما باید گفت وقتی هدف ترویج دین باشد علنا باید به همه بنمایانیم که هدف ما الهی است.
وی ادامه داد: توجه داشته باشید این عرقی که شما می ریزید هم نزد خداوند مقدس است مانند بوی بد دهان روزه دار در ماه رمضان که از نظر خداوند ارزش ویژه ای دارد. بحث امر به معروف و نهی از منکر، بحث بسیار مهمی است اگر ما میدان را خالی کنیم کسانی که می خواهند فسق و فجور کنند راحت تر به اهداف خود می رسند.
آیت الله قربانی حق در پایان گفت: شاید برپایی نماز در این فضا، کار کم و کوچکی به نظر برسد اما چون قدم عملی است و برای این که بگوییم این دین خالی نیست و پشتیبان دارد خداوند به آن اجر فراوان می دهد. انشاءالله که این عمل ما موثر واقع شود و ادامه پیدا کند.