کد خبر: 45936تاریخ انتشار : 14:12:43 - سه شنبه 19 جولای 2016

به همت بنیاد شهید و خانواده شهید پیش بین؛

یادواره شهدای پیش بین برگزار می گردد

یادواره شهدا اسماعیل و مرتضی پیش بین و ابوالشهدا طاهر پیش بین با سخنرانی حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در روز پنج شنبه 31 تیر ساعت 5 عصر در مسجد امیرالمومنین(ع) کلفت بالا برگزار می گردد.

به گزارش بهجت نیوز، یادواره شهدا اسماعیل و مرتضی پیش بین و ابوالشهدا طاهر پیش بین با سخنرانی حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در روز پنج شنبه 31 تیر ساعت 5 عصر در مسجد امیرالمومنین(ع) کلفت بالا برگزار می گردد.

ققق

شایان ذکر است شهيد اسماعيل‌ پيش‌ بين‌ فرزند شادروان‌ طاهر به‌ سال‌ 1338 در روستاي‌ كلفت شهرستان فومن‌ درخانواده‌اي‌ مذهبي‌ ديدة به جهان گشود، پس‌ از گذران‌ دوره‌ كودكي‌، وارد مدرسه‌ گرديد و تا قبولي‌ سال‌ سوم‌ نظري‌ دررشته‌ اقتصاد به‌ پيش‌ رفت‌.اين‌ شهيد بزرگوار در مدت‌ حضور خود در جبهه‌ يك‌ بار مجروح‌ شد و از آن‌ جايي‌ كه‌ عاشق‌ وشيفته‌ي‌ شهادت‌ بود، بار ديگر در جبهه‌ حضور يافت‌ و رشادت‌ها از خود نشان‌  داد، تا اينكه ‌سرانجام‌ در بيست‌ وچهارم‌ ارديبهشت‌ 1362 در منطقه‌ عملياتي‌ فكه‌، به‌ همراه‌ دوست‌ ديرينه‌اش‌،شهيد ميرعيسي‌ محب‌احمدي‌ به‌ شهادت‌ رسيد و آسماني‌ شد. 

1

بسيجي‌ شهيد مرتضي‌ پيش‌بين‌ فرزند شادروان‌ طاهر به‌ سال‌1349  در روستای للكام شهرستان فومن قدم‌ به‌ جهان‌ گذارد.او كه‌ همانند برادرش‌، مبارزه‌ با متجاوزين‌ و دفاع‌ از ميهن‌ را در سر مي‌پروراند، سرانجام‌ با اصرارزياد و با اجازه‌ي‌ والدين‌ خود، در هشتم‌ مهرماه‌ 1366 از سوي‌ واحد بسيج‌ سپاه‌ فومن‌ به‌ مناطق‌جنگي‌ غرب‌ كشوراعزام‌ شد و اين‌ در واقع‌ آخرين‌ وداع‌ او با خانواده‌اش‌ بود. آري‌ شهيد پيش‌ بين‌ در تداوم‌ راه‌برادرش‌، به‌ سوي‌ جبهه‌ شتافت‌ و به‌ مبارزه‌ با مزدوران‌ بعثي‌ پرداخت‌، تا اينكه‌ بعد از مدتي‌ كوتاه‌، در دوم‌ آذر 1366 در منطقه‌ي‌ ماووت‌ عراق‌ بر اثر اصابت‌ تركش‌ خمپاره‌ به‌ سر، به‌ مقام‌ والاي‌ شهادت ‌دست‌ يافت‌ و به‌ گلگون‌ كفنان‌ تاريخ‌ پيوست‌. يادش‌ گرامي‌ و راهش‌ پر رهرو باد.

  1. عبداله عاصی گفت:

    باتشکر از همه شمازحمتکشان خطه گیلان زمین.خداروح همه شهیدان را با امام حسین محشور کندخصوصا مرتضی پیش بین دوست ما را.