کد خبر: 45936تاریخ انتشار : ۱۴:۱۲:۴۳ - سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵

به همت بنیاد شهید و خانواده شهید پیش بین؛

یادواره شهدای پیش بین برگزار می گردد

یادواره شهدا اسماعیل و مرتضی پیش بین و ابوالشهدا طاهر پیش بین با سخنرانی حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در روز پنج شنبه ۳۱ تیر ساعت ۵ عصر در مسجد امیرالمومنین(ع) کلفت بالا برگزار می گردد.

به گزارش بهجت نیوز، یادواره شهدا اسماعیل و مرتضی پیش بین و ابوالشهدا طاهر پیش بین با سخنرانی حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در روز پنج شنبه ۳۱ تیر ساعت ۵ عصر در مسجد امیرالمومنین(ع) کلفت بالا برگزار می گردد.

ققق

شایان ذکر است شهید اسماعیل‌ پیش‌ بین‌ فرزند شادروان‌ طاهر به‌ سال‌ ۱۳۳۸ در روستای‌ کلفت شهرستان فومن‌ درخانواده‌ای‌ مذهبی‌ دیده به جهان گشود، پس‌ از گذران‌ دوره‌ کودکی‌، وارد مدرسه‌ گردید و تا قبولی‌ سال‌ سوم‌ نظری‌ دررشته‌ اقتصاد به‌ پیش‌ رفت‌.این‌ شهید بزرگوار در مدت‌ حضور خود در جبهه‌ یک‌ بار مجروح‌ شد و از آن‌ جایی‌ که‌ عاشق‌ وشیفته‌ی‌ شهادت‌ بود، بار دیگر در جبهه‌ حضور یافت‌ و رشادت‌ها از خود نشان‌  داد، تا اینکه ‌سرانجام‌ در بیست‌ وچهارم‌ اردیبهشت‌ ۱۳۶۲ در منطقه‌ عملیاتی‌ فکه‌، به‌ همراه‌ دوست‌ دیرینه‌اش‌،شهید میرعیسی‌ محب‌احمدی‌ به‌ شهادت‌ رسید و آسمانی‌ شد. 

1

بسیجی‌ شهید مرتضی‌ پیش‌بین‌ فرزند شادروان‌ طاهر به‌ سال‌۱۳۴۹  در روستای للکام شهرستان فومن قدم‌ به‌ جهان‌ گذارد.او که‌ همانند برادرش‌، مبارزه‌ با متجاوزین‌ و دفاع‌ از میهن‌ را در سر می‌پروراند، سرانجام‌ با اصرارزیاد و با اجازه‌ی‌ والدین‌ خود، در هشتم‌ مهرماه‌ ۱۳۶۶ از سوی‌ واحد بسیج‌ سپاه‌ فومن‌ به‌ مناطق‌جنگی‌ غرب‌ کشوراعزام‌ شد و این‌ در واقع‌ آخرین‌ وداع‌ او با خانواده‌اش‌ بود. آری‌ شهید پیش‌ بین‌ در تداوم‌ راه‌برادرش‌، به‌ سوی‌ جبهه‌ شتافت‌ و به‌ مبارزه‌ با مزدوران‌ بعثی‌ پرداخت‌، تا اینکه‌ بعد از مدتی‌ کوتاه‌، در دوم‌ آذر ۱۳۶۶ در منطقه‌ی‌ ماووت‌ عراق‌ بر اثر اصابت‌ ترکش‌ خمپاره‌ به‌ سر، به‌ مقام‌ والای‌ شهادت ‌دست‌ یافت‌ و به‌ گلگون‌ کفنان‌ تاریخ‌ پیوست‌. یادش‌ گرامی‌ و راهش‌ پر رهرو باد.

  1. عبداله عاصی گفت:

    باتشکر از همه شمازحمتکشان خطه گیلان زمین.خداروح همه شهیدان را با امام حسین محشور کندخصوصا مرتضی پیش بین دوست ما را.