کد خبر: 45843تاریخ انتشار : 15:24:27 - یکشنبه 17 جولای 2016

مهدی نصیری راد؛

مدیران برای ماندن پرچم عوض نکنند، خدمت کنند

نظام جمهوری اسلامی با تقدیم هزاران شهید والامقام و جانفشانی امت انقلابی و رهبری امام خمینی (ره) در شرایطی ایجاد و تثبیت شد که ساختن و آبادانی کشور و خدمت صادقانه به مستضعفین از جمله آرمان های انقلاب اسلامی ایران بود.

نظام جمهوری اسلامی با تقدیم هزاران شهید والامقام و جانفشانی امت انقلابی و رهبری امام خمینی (ره) در شرایطی ایجاد و تثبیت شد که ساختن و آبادانی کشور و خدمت صادقانه به مستضعفین از جمله آرمان های انقلاب اسلامی ایران بود.
طوری که در اوایل انقلاب ساده زیستی و خدمت گذاری بی مدعا از جمله ارزش های زیبای انقلابی بود که عمده مسؤلین وقت کشور با تاسی از این فرهنگ انقلابی و پیروی از فرمایشات قائد کبیرشان حضرت امام خمینی(ره) عمل می کردند و با همین روحیه و جان فشانی ها بود که انقلاب توانست از همه فتنه های پیش رو در اواخر دهه ۵۰ و اوایل دهه ۶۰ و صدمات جبران ناپذیر جنگ تحمیلی به سلامت عبور کند.
امام خمینی (ره) در صحیفه نور جلد ۱۵ صفحه ۱۰۵ خطاب به کارگزاران نظام می فرمایند:
“شماها باید برای این ملت خدمت کنید و خودتان را خدمتگزار مردم بدانید. اگر در ذهنتان بیاورید که من وزیرم و باید مردم از من چه بکنند بدانید اصلاح نشدید.شما همان نظرتان به این باشد که تکلیف شرعی الهی خودتان را که مقامی را دارید و باید به این مقام خدمت کنید. این آلت است برای خدمت به مردم، خودش چیزی نیست، اگر خدمت به مردم کردید، مقام برای شما صلاحیت دارد، خوب است و اگر نشد مقام چیزی نیست”

متاسفانه علی رغم آرمان ها و ارزش های اصیل انقلاب اسلامی که امروز می توان در سرتاسر جهان آثار و تاثیرات انقلاب فرزندان خمینی کبیر را مشاهده کرد در جامعه امروز ما و به طور خاص در شهرستان فومن در کنار برخی از مدیران ارزشی و خدوم, بعضی از مدیران هستند که همه کار می کنند تا مدیر باقی بمانند و در این مسیر از هیچ تناقضی با رفتار و کردار گذشته خود در همراهی با نمایندگان گذشته فومن و شفت اباهی ندارند و  خیلی راحت به اصطلاح پرچم عوض می کنند.
باید به این برادران عزیز عارض شویم آنچه سبب ماندگاری می گردد خدمت صادقانه و محبت خالصانه به توده های مردمی  خاصه روستاییان و کشاورزان عزیز می باشد که به حق و بنا بر فرمایش بنیانگذار انقلاب اسلامی ولی نعمت ما هستند نه اینکه برای چند روز بیشتر نشستن بر صندلی مدیریتی با شیوه های مختلف خود را به نماینده جدید شهرستان نزدیک نمایند.
توصیه به این برادران عزیز این است که مسیری را طی کنند که اصول انقلاب برای کارگزارنش ترسیم کرده است و بیش از این خود را مضحکه خاص و عام ننمایند و انتظار از نماینده شهرستان های فومن و شفت این می باشد که در انتخاب مدیران باور به ارزش های انقلاب اسلامی و تخصص لازم برای انجام وظایف محوله را حتما در نظر بگیرد تا با تلاش همگانی در مسیر سازندگی کشور و اقتصاد مقاومتی بتوانیم با هدایت رهبر معظم انقلاب به سوی آرمان شهر اسلامی گام برداریم.