کد خبر: 45696تاریخ انتشار : 11:24:35 - شنبه 16 جولای 2016

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن؛

حجاب اعلان انزوای بانوان و برکناری او از فعالیت اجتماعی نیست

از دیدگاه اسلام حجاب اعلان انزوای بانوان و برکناری او از فعالیت اجتماعی نیست، بلکه جان پناهی است در هجوم تیرهای مسموم نگاه که به آن پناه می برد.

ریس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن گفت: از دیدگاه اسلام حجاب اعلان انزوای بانوان و برکناری او از فعالیت اجتماعی نیست، بلکه جان پناهی است در هجوم تیرهای مسموم نگاه که به آن پناه می برد.

یوسف نیک انجام به اهمیت عفاف و حجاب اشاره کرد ومناسبت ۲۱ تیرماه سالروز قیام خونین در مسجد گوهرشاد علیه کشف حجاب که به نام روز عفاف و حجاب نام‌گذاری شده  و به همین مناسبت از کارکنان  این اداره تجلیل بعمل آمد.

وی تصریح کرد : دلیل نام‌گذاری هفته عفاف و حجاب اهمیت این موضوع است و این حجاب به راحتی به دست نیامده و اگر تاریخ را ورق بزنیم و به دوران کشف حجاب و جریان کشتار سال ١٣١٤ در مسجد گوهرشاد برسیم متوجه می‌شویم که چه خون‌ها بابت حفظ آن ریخته شده است.

نیک انجام یکی از مهمترین آرمان های نظام اسلامی موضوع حجاب و عفاف دانست . و با اشاره  به  اهمیت  عفاف و حجاب  در جامعه  اظهار داشت : حجاب تاثیر زیادی در زندگی فردی و اجتماعی افراد دارد و از مهمترین تاثیرات آن همراه داشتن آرامش روح و امنیت خاطر برای فرد رعایت کننده حجاب است.

این مسوول  در ادامه  افزود : حجاب محدودیت ساز نیست بلکه ایجاد مصونیت می کند.  وی  حجاب را برای زنان ندانست  و  رعایت  آن را برای مردان نیز ضروری عنوان کرد.

نیک  انجام  در ادامه  گفت : از  دیدگاه  اسلام  حجاب  اعلان  انزوای  بانوان  برکناری او  از فعالیت  اجتماعی  نیست ، بلکه  جان  پناهی  است  در هجوم تیرهای  مسموم  نگاه  که به آن پناه  می برد.

وی در پایان با اهدای لوح تقدیر و هدیه از زحمات و تلاش های ٤ تن از همکاران   (سوسن بزرگی راد ،خدیجه پاک ، محمد علی وحید ، رامین  رحیمی ) که در حوزه عفاف وحجاب  فعالیت  نمودند  با اهدای  لوح سپاس  و هدیه تقدیر و تجلیل بعمل آمد.

گفتنی است: برپایی نمایشگاه  پوستر  عفاف و حجاب ،  طراحی چاپ  بنر ، طراحی  سوال مسابقه از  کتاب  اداب و احکام  عفاف و حجاب و ارسال آن به  کمیته امور بانوان فرمانداری وشرکت  در راهپیمایی  دفاع  از حریم  خانواده  از  دیگر  برنامه  های این  اداره  در هفته  عفاف و حجاب  بود.