کد خبر: 45235تاریخ انتشار : 3:38:47 - دوشنبه 11 جولای 2016

رئیس هیات امنای مسجد شهرک امام خمینی(ره)؛

مسئولان محترم شهرستان و استان اصل را فراموش کرده اند

مسجد پیامبر اعظم(ص) شهرک امام خمینی (ره) فومن از جمله مساجد فعالیست که علاوه بر برگزاری نماز جماعت در مناسبت های مختلف برنامه های مخصوصی و مناسبی را اجرا می کند و انصافا با حضور و همراهی ساکنین خوب شهرک امام خمینی(ره) فومن محلی برای اجتماع مومنین و مومنات بوده که نمود بارز آن در شب های قدر ماه مبارک رمضان امسال بود

مسجد پیامبر اعظم(ص) شهرک امام خمینی (ره) فومن از جمله مساجد فعالیست که علاوه بر برگزاری نماز جماعت در مناسبت های مختلف برنامه های مخصوص و مناسبی را اجرا می کند و انصافا با حضور و همراهی ساکنین خوب شهرک امام خمینی(ره) فومن محلی برای اجتماع مومنین و مومنات بوده که نمود بارز آن در شب های قدر ماه مبارک رمضان امسال بود لذا از این جهت تصمیم گرفتیم تا دقایقی کوتاه جهت اطلاع از آخرین وضعیت و فعالیت های این مسجد با سید رضا موسوی مسئول هیات امناء و فرمانده پایگاه بسیج سردار شهید علی خوش روش شهرک امام(ره) به گفتگو بنشینیم:

photo_2016-07-11_03-33-07

1- جناب آقای سیدرضا موسوی ضمن عرض سلام خدمت شما با توجه به حضور و فعالیت شما در هیات امناء مسجد پیامبر اعظم(ص) از بدو تاسیس می خواستم از شما راجع به مراحل ابتدائی ساخت مسجد سوال کنم؟
با سلام و ادب خدمت همه همشهریان عزیز فومنی باید عرض کنم زمین این مسجد در زمین شهری استان گیلان به نام  مسجد نام گذاری شده بود اما به ما نمیدادند گفتیم چرا زمین نمی دهید گفتند باید پول زمین را پرداخت کنید و ما 7میلیون و پانصد هزار تومان از نماینده ولی فقیه در امور مساجد دریافت کرده و آن را پرداخت کردیم، مسجد پیامبر اعظم (ص) فومن در دو طبقه در حال ساخت است که زیر بنا کل 930متر میباشد و بعد از انقلاب تنها مسجدی که در شهر فومن ساخته شده مسجد پیامبر اعظم (ص)هست.

2- برای ساخت مسجد چقدر از نهادهای دولتی به شما کمک شد؟
تا الان کل کمک هایی که از همه ی نهاد های دولتی دریافت کردیم زیر 10 میلیون تومان بوده است اما از طریق قرارگاه قرب کوثر  و توجه سردار حزنی مبلغ 60میلیون تومان دریافت نموده ایم باید عرض کنم تا الان هم نزدیک بر  400 میلیون تومان خرج کرده ایم که غالبا از محل کمک های مردمی بوده است به این شکل که در خانه  اهالی شهرک را ماهیانه زده ایم و هر مبلغ که توانشان بوده پرداخت کرده اند و اگر مردم شهرک امام(ره) نبودند تا اینجا مسجد ساخته نمی شد.

3-از چه سالی شروع به ساخت مسجد کردید و تا الان چقدر پیشرفت فیزیکی داشتید؟
سال 85 زمین را به ما تحویل دادند و سال 86 کلنگ زنی و شروع ساخت  بنا آغاز شد و تا الان حدود 50درصد پیشرفت فیزیکی داشتیم.

photo_2016-07-11_03-31-594

4- چه برنامه های فرهنگی برای کار در مسجد دارید؟
مسجد پیامبر اعظم دارای دو پایگاه بسیج  می باشد که یکی برای خواهران و یکی برای برادران با حدود 600نفر بسیج فعال و همچنین دارای کانون فرهنگی وهنری هستیم که در دبیرخانه مساجد استان گیلان ثبت شده و در تمامی مناسبت ها در مسجد برنامه های مناسبی برگزار می کنیم. در مسجد نماز جماعت در دو وقت ظهر و عصر و مغرب و عشا برگزار میشود در ماه مبارک رمضان نماز جماعت صبح هم در اینجا دایر می باشد. و از جمله فعالیت های دیگر فرهنگی می توان به اعزام 6 کاروان زیارتی به سوی کربلای معلی اشاره کرد.

5-آیا صحبتی با مسئولان در رابطه با ادامه ساخت مسجد و بهره برداری کامل تر از این خانه خدا دارید؟
مسئولان محترم شهرستان و استان اصل را فراموش کرده و به دنبال فرامین هستند ما باید توجه داشته باشیم در جمهوری اسلامی مسئولان باید فقط به خدمت به مردم فکر کنند و خود را برای خدمتگذاری وقف نمایند.

6- آیا درخواست ویژه ای در ارتباط با مسجد دارید؟
درخواست داریم از نماینده محترم فومن و شفت آقای افتخاری که حداقل شما نام نیکی مانند پدر بزرگوارتان برای خود باقی بگذارید نکند مانند عزیزان دوره های گذشته فقط بیایید وعده وعید بدهید و در پایان خبری هم نشود.

7-سخن پایانی؟

تشکر ویژه داریم از قرارگاه قرب کوثر و نماینده ولی فقیه در امور مساجد و بالاخص از  اهالی محترم شهرک امام خمینی(ره) کمال قدردانی را داریم و بنا بر  فرمایشات امام خمینی(ره) هر چی داریم از این مردم داریم و امیدوارم بتوانیم در مسجد شهرک امام(ره) به وظیفه خود به نحو احسن عمل نمائیم.

فرزین مهرورز/ خبرنگار بهجت نیوز