کد خبر: 45227تاریخ انتشار : 2:45:06 - دوشنبه 11 جولای 2016

نماینده ولی فقیه سپاه ناحیه فومن؛

مدیران شهرستان در ترویج حجاب و عفاف چه کرده اند؟

بحث حجاب و عفاف بحث تازه ای نیست از زمان حضرت آدم ع این موضوع دارای اهمیت بوده است و همه پیامبران ایت امر الهی را ابلاغ کرده اند.

به گزارش بهجت نیوز، نماینده ولی فقیه سپاه ناحیه فومن با اشاره به فرارسیدن هفته حجاب و عفاف گفت: بحث حجاب و عفاف بحث تازه ای نیست از زمان حضرت آدم ع این موضوع دارای اهمیت بوده است و همه پیامبران ایت امر الهی را ابلاغ کرده اند. قطعا حجاب و عفاف موجب تعالی بشری است و خداوند جنس زن را گوهر معرفی کرده و مرتبه م قام و منزلت به زن داده است و به همین دلیل هم یکی از شاخص های سلامت جامعه حفظ زنان در جامعه است. به لحاظ ماهیتی که خداوند برای آن ها قایل شده است اما حجاب منحصرا فقط برای خان ها نیست مردان هم وظایفی دارند اما از آن جایی که نسل در دامان مادر تربیت می شود قطعا بحث حجاب برای خانم ها ار اهمیت بیشتری برخوردار است. هر چقدر نسبت به موضوع حجاب در جامعه غفلت شود آن جامعه دچار مشکل می شود و فساد و لاابالی گری و مشکلات اجتماعی، اخلاقی در آن بوجود می آید که این موارد موجب انحطاط جامعه می شود.

حجت الاسلام حسینی ضمن تبیین مفهوم آزادی گفت: اگر در جوامع غربی و حتی غیر غربی نگاه کنیم این قضیه به صورت یک معضل درآمده است. خصوصا جوامع غربی فکر می کنند آزادی یعنی آزادی حیوانی. خداوند متعال انسان را آزاد آفرید که زندگی سلامتی داشته باشد و این در گرو داشتن یک محدوده مشخص در جامعه است. به روز بودن و با مد روز همراه شدن هیچ محلی از ایراد ندارد اما باید توجه کنیم که از چه مد و لباسی استفاده می کنیم.

وی اذعان کرد: بحث بسیار مهم دیگر موضوع نقش متولیان فرهنگی در جامعه است. بعضی ها متاسفانه به وظایف خود چندان عمل نمی کنند همه دستگاه های فرهنگی  که در کشور بودجه می گیرند هزینه هایی که می کنند اکثرا هیچ ربطی به حجاب و عفاف ندارد فیلم ها و سریال ها و کتاب هایی که چاپ می شود اگر نگاه بکنیم سنخیت چندانی با این موضوع ندارند. در واقع در باب معرفی فرهنگ ناب اسلامی تلاش چندانی نکرده اند. مثلا اداره ارشاد اسلامی چقدر توانسته است در این زمینه کار کند؟ در این فضای مجازی که دشمن هر لحظه در حال تبلیغات غیر اسلامی است چقدر توانسته مفید واقع شود؟  سازمان تبلیغات که اسمش تبلیغات اسلامی است چقدر توانسته در بروز و ظهور اجتماعی این امر نقش داشته باشد؟ چند درصد از دختران جوان و نوجوان ما را در بحث های قرآنی و دینی توانسته پوشش بدهد؟ آموزش و پرورش، پرورشش کجا بوده است؟ چقدر توانسته در بحث غنی سازی فکری  دانش آموزان موفق بشود؟ و…

حجت الاسلام و المسلمین حسینی اظهار کرد: متاسفانه خلاهای جدی داریم مردم دچار واپس گرایی و جذب فرهنگ های غلط شده اند ، آلودگی های فضای مجازی را پذیرفته اند و این ها همه باعث می شود که بحث حجاب و عفاف زیر سوال برود و سلامت فکر افراد دچار اختلال بشود. بنابراین باید دغدغه داشت تلاش پیوسته و منسجم داشته باشیم و همگی در بحث حجاب به وظایف خود عمل کنیم. انشاء الله که بتوانیم باقیات و صالحاتی در جامعه ایجاد کنیم.

  1. روشن گفت:

    سلام سید. سکوت و یا همراهی معتدلانه! یعنی یکی به نعل یکی به میخ! یا بقولی بذار واضح بگم ولنگاری فرهنگی !!!