کد خبر: 45059تاریخ انتشار : 21:15:17 - چهار شنبه 6 جولای 2016

به قلم مهدی نصیری راد؛

توسل به شهدا در فومن بهترین یادگاری رمضان امسال بود

رمضان، این ماه ضیافت الهی به پایان رسید و با خود بهترین و عاشقانه ترین لحظات و خاطرات را در بک یاالله های شب های متعالی قدر به یادگار گذاشت.

رمضان، این ماه ضیافت الهی به پایان رسید و با خود بهترین و عاشقانه ترین لحظات و خاطرات را در بک یاالله های شب های متعالی قدر به یادگار گذاشت.
چقدر زود گذر زمان این ضیافت الله را برمی چیند از صفحه خاکستری زندگی ما و حسرت بر دل های شیدایی که هنوز در هوای همنفسی با این ماه می باشند می نشیند و چه بسیارند چون نگارنده سراپا تقصیر که نتوانستیم از برکات معنوی این ماه توشه برچینیم و به انتظار ضیافت اللهی دیگر نشسته ایم اما که می داند در فردای امروز چشمان گنه کار ما به کدام سو می نگرد به کرم و رحمت حضرت حق در وادی برزخ و یا در انتظار ضیافت هایی از جنس نور و یا
بهر صورت رمضان ۹۵ در فومن نیز به اتمام رسید و عاشقانه های خلقی در منزل حضرت دوست در لنز دوربین لحظه نگاران ثبت شد. آری خیل مردم فومن در مساجد مختلف شهر حضور یافته و با رب خویش نرد عشق باختند و تصاویری خاطره انگیز از خود به یادگار خلق کردند.
اما امسال رمضان, فومن شاهد جلوه ظرفیتی جدید در بستر فرهنگی دیار بهجت ها و اریب ها بود, شهدا که روزی با بذل جان خویش در نبرد سخت امنیت جانمان را تامین می کردند امروز در نبرد نرم امنیت روح و فرهنگمان را تضمین می کنند.
طعم شیرین شب های قدر در آستان مقدس امامزاده میرزا و گلزار شهدای فومن بر هیچکسی پوشیده نیست و همگان از ظهور این ظرفیت عظیم در بستر فرهنگی شهر دلشاد کرده اند چرا که باز شهدا سکاندار فرهنگی ما هستند و نسل های جوان و نوجوان در این رهگذر خوشه از خرمن شهید می چینند.
بر خود وظیفه می دانیم از زحمات و تلاش های خالصانه عزیزان فعال آستان امامزاده میرزا و گلزار شهدا حقیقتا تقدیر کرده و در این راه همه یاریگر این دست هایی باشیم که در تکاپوی جهادی فرهنگیست
اما کلام آخر این چند خط با متولیان امر فرهنگ است آنجا که توجه به نیروی جوانی می شود چون جوان انگیزه , انرژی و میل به تحول را در خود نهادینه دارد اگر از تجربه پیشینیان بهره جوید ثمره اش قطعا اثری ماندگار خواهد بود.