کد خبر: 44681تاریخ انتشار : 17:43:57 - جمعه 1 جولای 2016

نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی؛

تنها کسی که نقشه های اسرائیل را با تدبیر خنثی می کند مقام معظم رهبری است/جنگ یمن بزرگترین خدمت عربستان سعودی به صهیونیسم است

ایام بسیار پربرکتی است به تعبیر امام راحل (ره) که فرمودند روز قدس روز اسلام است روزی است که اسلام باید احیا شود و اینکه روز قدس یک مسئله شخصی نیست مخصوص یک جناح یا گروه خاص نیست و به یک کشور خاص ارتباط ندارد بلکه حادثه ای است برای مومنان حال گذشته و آینده از روز که مسجدالاقصی بنا نهاده شده است.

به گزارش بهجت نیوز، حجت الاسلام افتخاری نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی قبل از خطبه های نمازجمعه فومن با اشاره اهمیت روز قدس گفت: ایام بسیار پربرکتی است به تعبیر امام راحل (ره) که فرمودند روز قدس روز اسلام است روزی است که اسلام باید احیا شود و اینکه روز قدس یک مسئله شخصی نیست مخصوص یک جناح یا گروه خاص نیست و به یک کشور خاص ارتباط ندارد بلکه حادثه ای است برای مومنان حال گذشته و آینده از روز که مسجدالاقصی بنا نهاده شده است. انشاءالله این حادثه با شکوه باعث نابودی رژیم غاصب اسراییل و نجات مردم مظلوم فلسطین بشود.
نماینده فومن و شفت اظهار کرد: مختصری از فرمایشات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری را در مورد روز قدس خدمت شما عرض می کنم. اولین سوال شاید این باشد که هدف امام (ره) برای نامگذاری روز قدس چه بود؟ اولا هدف امام این بود که قدس و فلسطین در وجدان ها، جنبش ها، توجهات، فرهنگ و جهاد و مبارزه همیشه زنده بمانند. امروز با وجود اوضاع دشواری که ما در کشورهای عربی و اسلامی میبینیم روز قدس التیام بخش دردهایی است که ما شاهد آن ها هستیم. تجاوز عربستان به یمن، کمک های فراوان به گروه داعش، به آتش کشیدن سوریه و عراق همه برای کمک به رژیم غاصب اشغالگر قدس است.

وی در ادامه گفت: امروز رژیم های منطقه هم این رژیم خون ریز را نادیده گرفته اند از این بابت که در اماکن دیگر مشغول اند که این خود یک سیاست آمریکایی است. از طرفی دیگر سخنان مقام معظم رهبری را هم اگر ببینیم می فرمایند که صهیونیسم را دشمن دنیای اسلام بدانید. در طول تاریخ اگر نگاه بکنیم مجموعه صهیونیسم و یهود در کل جهان سیزده میلیون هستند که پنج میلیون آنها امروز در اسرائیل سکنی دارند و تمام فتنه ها و آشوب های جهان سررشته اش همین پنج میلیون است.
افتخاری گفت:پیامبر خدا هم فرمودند هیچ قومی مانند یهود من را اذیت نکردند. رهبری فرمودند مسئله فلسطین امروز مسیله اول جهان است رژیم صهیونیستی هیچ بهره ای از جنایت های خود نخواهد برد.

وی با اشاره به اوضاع خاورمیانه عنوان کرد: در مورد اوضاع منطقه هم باید بگوییم که بعد از تحولاتی مثل بیداری اسلامی انقلاب های مردمی که باعث وحشت رژیم صهیونیسم شد ما امروز می بینیم که صهیونیسم ها آرام هستند و ترسی ندارند این آرامش چه معنی دارند؟اولا رژیم غاصب موارد تهدید خودش را شناسایی کرده و با روحیه خونریزی در حال انجام کارهایش است. این رژیم از پادشاهان و حکام عرب هیچ نگرانی ندارد شاهان عربستان، اردن، بحرین هیچ خطری برای او ندارند. به آتش کشیدن کشورهایی که موجودیت آن ها را به خطر می اندازد ضرورتی اساسی برای آن هاست. مسئله مهم دیگر مسئله سوریه است صهیونیسم از جنگ و ویرانی و کشتاری که در سوریه وجود دارد واقعا خوشحال است.چرا؟ چون سوریه کشور اساسی در محور مقاومت است سوریه با سیطره آمریکا برای فلسطین و منطقه کاملا مخالف است. صهیونیسم ها در مسیله یمن از تجاوز همدستان عرب به یمن خوشحال است. مقامات رژیم غاصب بر این باور هستند یمن اگر مستقل و آزاد بشود پایگاه مهم تشیع خواهد شد. جنگ یمن بزرگترین خدمت عربستان سعودی به صهیونیسم است.
افتخاری ادامه داد: مسئله عراق و لیبی هم بعد دیگری است. تصرف زمین های آنها توسط داعش موجب شادی رژیم غاصب است عراق یکی از خطرات همیشگی اسرائیل است چرا که عراق تقویت کننده محور مقاومت میباشد. از طرفی مجاورت عراق با ایران برنامه های اقتصادی و فرهنگی حضور بسیاری از رزمندگان ما در کشور عراق و مانند این ها به ضرر آنها است. بنابراین می بینیم که این رژیم داعش را متمرکز در عراق کرده است. اما در بحث ایران و جنبش های مقاومت می دانیم که رژیم غاصب، ایران و جنبش مقاومت را خطر جدی برای خود می داند در هیچ جای جهان روز قدس به این باشکوهی برگزار نمی شود. خواسته رژیم صهیونیستی درگیری های قومی مسایل سیاسی است.
وی گفت: امام راحل (ره) در این باره می فرمایند که این رژیم باید از صحنه روزگار محو شود و بدانید که هر جایی آنها دشمن بر ما لبخند زد جایی از کار ما اشکال دارد چون آن ها هیچ وقت سعادت ما را نخواهند خواست. سوال مهم بعدی اینکه چرا صهیونیسم ها این چنین دشمنی با ایران دارند؟ پاسخ های متعددی وجود دارد ایران به طرز تفکر رژیم عربی کاملا احاطه دارد تا جایی که آن ها میدانند تنها کسی که نقشه های رژیم غاصب را از قبل میداند و آن ها را با تدبیر خود خنثی میکند مقام معظم رهبری است.
نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مسئله گروه های تکفیری هم بخشی از گروههای غاصب است. فتنه ها را بوسیله این گروها بین مردم می اندازند. اما ایران اسلامی همچنان پرچمدار مبارزه با اسراییل است و در نهایت جنگ استکبار با ایران از هر زمینه ای ادامه خواهد داشت چون ایران مدافع مظلوم است از همه مهم تر باید توجه داشته باشیم که امروز دشمن جنگ رسانه ای و روانی را علاوه بر تهدیدات اقتصادی و نظامی شروع کرده است. اما با توجه به فرمایشات رهبری که فرمودند این ملت همیشه آماده است ودلاوران ما اجازه نمی دهند دشمن پای خود را در وطن ما بگذارد رهبری فرمودند شهدای مدافع حرم در حقیقت شهدای مدافع از ایران هستند.
به امید روزی که شاهد نابودی این رژیم غاصب باشیم عرایضم را به اتمام میرسانم.