کد خبر: 43969تاریخ انتشار : 17:29:32 - جمعه 24 ژوئن 2016

امام جمعه فومن؛

باید واقعیت فیش های نجومی برای مردم روشن شود/رژیم بحرین از سرنوشت شاه ایران درس بگیرد

امام جمعه فومن در خطبه اول ضمن توصیه به تقوای الهی و عرض تسلیت خدمت امام زمان (عج) به مناسبت شهادت امام علی (ع) در باره ویژگی های آن حضرت مطالبی را بیان داشت.

به گزارش بهجت نیوز، امام جمعه فومن در خطبه اول ضمن توصیه به تقوای الهی و عرض تسلیت خدمت امام زمان (عج) به مناسبت شهادت امام علی (ع) در باره ویژگی های آن حضرت مطالبی را بیان داشت.

حجت الاسلام و المسلمکین صفوی گفت: علی (ع) شهید عدالت بود، او کسی بود که نهج البلاغه را که منشور مملکت داری و حکومت داریست نوشت، او کسی بود که با دست کشیدن بر روی صورت کودک نابینا او را شفا داد، او هرگز برای هوای نفس قدمی برنداشت. از او پرسیدند بین ما و بهشت چقدر فاصله است حضرت فرمودند یک قدم، اگر یک قدم بر روی نفس خود قدم بگذارید اهل بهشت می شوید. علی (ع)  برای خدا مصداق واقعی است، او بنده حق بود. او در عنفوان جوانی در مدینه جای پیامبر (ص) خوابید او کسی بود که پیامبر (ص) به او گفت علی جان تو وصی و جانشین من هستی. پیامبر (ص) وقتی می دید علی (ع) در همه جا او را تنها نمیگذارد از خداوند می خواست که علی (ع) را از او نگیرد.
وی ادامه داد: رابطه علی (ع) با خالق یک رابطه عاشقانه است در معارف مولای متقیان انسان غرق می شود. مسئولان مملکت ما باید منشور مملکت داری را از امام علی (ع) یاد بگیرند. از خصوصیات دیگر ایشان تاکید بر لقمه حلال بود. جبران خلیل جبران در مورد ایشان میگوید من دریایی را میشناسم که هیچ چیز او را نمی لرزاند. جز دوچیز یکی ذکر خدا و دیگری آه یتیم.

امام جمعه فومن در خطبه دوم نماز جمعه ضمن آرزوی توفیق بهره گیری از شب های قدر گفت: این شب ها ایامی است که فرشتگان بر قلب مبارک امام زمان (عج) حاضر می شوند و تقدیر ما را رقم میزنند. بیایید این شب ها پیامبر (ص) و علی (ع) را واسطه قرار دهیم. تعصبات را بشکنیم.
استاد حوزه علمیه فومن اظهار کرد: هفته قوه قضاییه را در پیش داریم قاضی، دادستان و رییس دادگستری کمک کار مردم تهی دست هستند. در هفته قوه قضاییه ما شهادت شهید این قوه و هفتادو دو تن از مسئولین درجه بالای نظام همچون آیت الله دکتر بهشتی و برخی از گیلانیان حاضر در محل انفجار شهید عضدی، شهید عبدالکریمی و شهید سرافراز را داریم که تهنیت عرض میکنم.
حجت الاسلام صفوی گفت: ایام مبارزه با مواد مخدر نیز هست این مواد بدتر از بمب اتمی می باشند که جوانان را نابود میکنند.مواد مخدر در کنار علل دیگر از جمله عللی است که جوانان را به نابودی می کشاند.

استاد حوزه علمیه فومن با اشاره به انقلاب بحرین اظهار کرد: رژیم نامشروع بحرین در اقدامی نابخردانه آیت الله شیخ عیسی قاسم را سلب تابعیت کرد.آل خلیفه باید بداند که با این حرکات و اقدامات نمی تواند در مقابل اراده مردم شیعه بحرین مقاومت کند.این رژیم از سرنوشت شاه ایران درس بگیرد.

وی در ارتباط با اهمیت جایگاه دانش و دانشگاه ها در جامعه گفت: مسئولین دانشگاه ها و آموزش و پرورش باید آموزش بدهند نه اینکه از زور و تهدید استفاده کنند. حضرت آقا مراوداتی با اساتید و بزرگان داشتند ایشان چشم انداز انقلاب را بیان کردند فرمودند هویت اسلامی را حفظ کنیم. به انقلابی بودن دانشگاه ها تاکید داشتند و گفتند دانشگاه ها باید افرادی مثل چمران ها تحویل جامعه بدهند.
امام جمعه فومن گفت: مطلب بعدی بحث حقوق های نجومی است که البته برخی از مسئولین مخلصانه خدمت می کنند و پاکدستند اما باید واقعیت فیش های نجومی برای مردم روشن شود.
وی در پایان گفت: چند استان ما هم گرفتار ریزگردها هستند مسئولین رسیدگی کنند. دولت باید تدابیری بیندیشد و از فشار مردم بکاهد. فلوجه هم در حال آزاد شدن است و دیدیم جایی که مردم دخالت کنند حرکت آن ها سرنوشت ساز می شود. در اینجا درگذشت چندین تن از سربازان ما را هم به خانواده هایشان تسلیت می گویم. امیدواریم خداوند عواقب همه ما را ختم بخیر بفرماید.