کد خبر: 43903تاریخ انتشار : 12:13:54 - جمعه 24 ژوئن 2016

دریادواره سردار شهید مجید مرآت؛

کلاه بزرگ برجام اشک همه را باید در بیاورد

حجت الاسلام و المسلمین جوادی در یادواره شهید مجید مرآت با اشاره به بی وفائی دنیا گفت: انسان مسافر ابدیت است مبدا و مقصد او خداست.

به گزارش بهجت نیوز، حجت الاسلام و المسلمین جوادی در یادواره شهید مجید مرآت با اشاره به بی وفائی دنیا گفت: انسان مسافر ابدیت است مبدا و مقصد او خداست. امام علی (ع) می فرمایند فرزند آخرت باشید فرزند دنیا نباشید. چرا؟؟چون انسان از آخرت آمده است و به آخرت برمی گردد. اگر بخواهیم دنیا را تفسیر کنیم باید بگوییم دنیا مانند پستانکی برای یک بچه است ما از آن حقیقت اصلی محرومیم اگر گرفتار پستانک بشویم . ما از مادر اصلی خود دور می شویم. لذا سعی کنیم فرزند آخرت باشیم نه فرزند دنیا.
وی ادامه داد: مجلس مزین به اسم شهید است به شما یقین می دهم ملائکه حتما در این مکان حضور دارند. این دل کندن از دنیا و اساس دل نبستن به دنیا کار هر کسی نیست. دنیای هر کسی متناسب با خود اوست. امروز دنیای من مغازه و پاساژ نیست ، دنیای من مسجد و محراب و حوزه و کرسی درس و دانشگاه است. دنیای فرد دیگری ممکن است درجه او باشد، دنیای کس دیگری ممکن است صندلی مجلس او باشدو… .هر کسی متناسب با دنیای خودش نیش می خورد. در زندگی سعی کنیم مثل کسانی نباشیم که مثلا تا زمانی که انقلاب نام و آوازه برای آن ها داشته باشد خوب باشد ولی آن جایی که هزینه دارد میدان را به دیگران بسپاریم.
این کارشناس دینی افزود: در استان شما عزیزان امثال شهید مجید مرآت ها اگر اهل دنیا بود هیچ وقت همچنین لبیکی سر نمی داد. آیا از تنور سرد آتش بیرون می آید؟ یک روز یکی از طرفداران امام (ره) طرفداری از بنی صدر می کرد امام(ره) فرمود او را بازداشت کنید گفتند او مسلح است گفت شما اسلحه بکشید و اگر مسلح بود میتوانید تیر هم بزنید. این چه تقوایی است با امام(ره) باشی ولی طرفداری از بنی صدر بکنید. امام(ره) آتشفشانی بود که این چنین حرارتی در جوانان بوجود آورد اگر اهل هوی و هوس بود همچنین عزمی نداشت.
وی ادامه داد: شهدا اهل دنیا نبودند ما امروز باید مصیبت نامه بخوانیم همین مواردی که اخیرا در آمریکا گذشت اشک همه را باید در بیاورد. چطور کلاه بزرگ برجام را باید تحمل کنیم، خوشا به حال آن مسئولی که بخاطره خدا به مجلس رفت ، خوشا به حال وزیری که قیامت را فراموش نکرد، خوشا به حال آنهایی که هنوز سودای شهادت دارند. بیایید به خودمان قدری نگاه کنیم، ببینیم با شهدا چقدر فاصله داریم؟ شعار دادن آسان است سعی کنیم مرد عمل باشیم. حرف از شهید و یادواره شهدا زدن ساده است اما در همین یادواره شهدا من مسئول، من عمامه به سر، من آیت الله جایگاهمان کجاست؟ در خط و حزب های سیاسی، در جناح بازی های سیاسی تقوا را رعایت می کنیم یا نه؟برای کسی که منتسب من است برای این که وارد مجلس شود چه ها که نمی کنیم و اگر وارد مجلس نشد چه ها که میکنیم. این ها کجا با خط امام تناسب دارد. امروز کسانی بر پشت صندلی های چرمین تکیه زده اند که مورد تایید آمریکا و انگلیس هستند ما چه میکنیم؟ آیا ما در خوابیم؟ وقتی من در یک جریان سیاسی هستم آیا باید به همه غلط املاهای آن جریان سیاسی رضایت بدهم چرا که آن جریان پشتوانه مسند من در فلان دستگاه حکومتی است؟
این فعال فرهنگی کفت: ای کاش همگان همواره به یاد داشته باشیم در اولین لحظه ورود ما به برزخ شهدا ناظر ما هستند اینکه ما در دنیا چه کردیم هر آنچه کردیم به مانند یک چشم بر هم زدن برای ما ظاهر می شود. تصورکنید در جایی بر تابلویی نوشته اند این مکان دارای دوربین مداربسته می باشد ما خودمان را از هر لحاظ مراقبت میکنیم اما در قرآن کریم که به صراحت بیان شده است خداوند شما را میبیند ما هیچ مراقبتی انجام نمی دهیم و هیچ وحشتی از آن نداریم. ما در واقع آن تابلوی دوربین مدار بسته را قبول داریم حتی ممکن است در حد یک نوشته باشد و اصلا دوربینی وجود نداشته باشد اما خدا را باور نداریم!
حجت الاسلام جوادی گفت: علت همه این ها از نظر بنده یک چیز است و آن کوتاهی هر کسی در جایگاه خودش است. ای آقای مسئول، ای روحانی، ای استاد دانشگاه، ای بازاری، مغزهای این جوانان در اختیار شماست از کدامین خوراک به آن ها می دهید؟ آیا چیزی هست که شب اول قبر بگویی بله من این را گفتم؟ روحانی عزیز آیا روحانیت تو همانند شهید بهشتی، شهید مطهری، شهید مفتح و.. است؟آیا قلمت و قدمت برای خدا بود؟ آقای نماینده مجلسی که به هر قیمتی رای گرفتی زمانی که در مجلس بودی آیا به فکر آسفالت روستاهای شهر خودت بودی یا اینکه قطعنامه برجام را با دقت مطالعه می کردی که کلاهی سرت نرود؟
وی اظهار کرد: در خاطرات شهید مرآت می خواندم که گفته بود تا زمانی که جنگ هست ازدواج نخواهم کرد. آیا این ها لذت زن و بچه، لذت پست خوب داشتن را نمی فهمیدند؟سفرهای خارج از کشور رفتن را دوست نداشتند؟چرا در مقابل شهدا شرم و حیا نمی کنیم؟امروز این وضعیت فیش های چند میلیونی حکایت از چه دارند؟آیت الله جوادی آملی تعریف می کردند من روزی نهار خدمت حضرت آقا بودم سفره که پهن شد آقا زاده ایشان بلند شدند من گفتم ایشان هم نهار باشند آقا فرمودند این نهار از مال بیت المال است و شامل ایشان نمی شود. نمونه دیگر روزی فرزند ایشان از بیت رهبری با ماشین بیت برای انجام کار شخصی از تهران به قم رفتند آقا مسئولین دفتر و فرزندش را توبیخ کردند و از حساب شخصی خود هزینه را پرداخت کردند.
حجت الاسلام جوادی گفت: اسلامیت این نظام را رفتار مسئولین تعیین می کنند منش و تقوای رهبری تعیین می کند. امروز میراث شهدا در دست ماست. بدبخت واقعی آن کسی است که بخاطره دنیای دیگران به جهنم برود. امام علی ع فرمودند ای کسانی که بی خیال محاسبه هستید بدانید یک چشم بر هم زدن باید حساب پس بدهید. در جای دیگری از خاطرات شهید مرآت میخواندم که پدرش مغازه ای برای او گرفته بود که جایی نرود بعد از چند روز به مادرش گفت این مغازه برای پدرم مناسب است و رفت دنبال اهداف خودش.بله او کرکره دنیا را پایین کشید.
انشاءالله خداوند همواره توفیق بدهد که ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

  1. کلاه بزرگ،کلاهی بودکه دردوران دولت موردعلاقه شما،امثال زنجانی هاو…به بهانه دورزدن تحریمهاسرملت گذاشتندنه برجامی که موردتاییدمقامات عالی نظام بود…اگراندکی به علوم سیاسی آشناباشیدخواهیددانست،اصولا درنظام بین المللی وکلیه توافقات جهانی چیزی به نام اعتمادوبی اعتمادی وجودنداشته وندارد حتی بین دودولت دوست وهمپیمان مانندامریکاوانگلیس یابین چین وروسیه، بلکه دولتمردان دنیاتنهابدنبال منافع ملی کشورخودهستندنه چیزدیگر…وآقای ظریف وتیمش راهی راپیمودکه هردیپلمات میهن پرست ومعتقدی انجام می دادندیعنی تلاش جهت کاهش تحریمهای ویران کننده وظالمانه نظام سلطه وکاهش دردهای مردم کشورش…

    • فومنی گفت:

      دوست عزیز دولت گذشته محاسن و معایبی را با هم داشت ما همچون شما چشممان را بر معایب دولت مطبوع خود نخواهیم بست خود اصول گرایان فریاد زدند در مقابل اشتباهات دولت قبل, پیشنهاد میکنم گزارش اختلاس های دوران ۱۶ ساله سازندگی و اصلاحات را بخوانید,اگر ذره دکتر احمدی نژاد تخلف مالی داشت عالم رو منفجر میکردند رسانه های اصلاح طلب و اصول گرا, ضمنا بعید میدونم حتی یکبار متن انگلیسی و ترجمه شده برجام رو خونده باشی,به هر حال وضعیت اقتصاد و تورم در کنار فیش های نجومی حقوق تدبیرگران مشخص و واضحه , نتایج و وعده های طرف غربی در برجام هم مشخصه و آخر اینکه حضرت آقا فرمودند بله نمایندگان ایران در مذاکرات صادقانه تلاش کردند اما برجام خسارت محض بود

  2. شهروندعادی گفت:

    خوشبختانه بنده نه خودرا وامداردولت فعلی ونه ارادتمنددولت قبلی می دانم،ونیازی به خواندن متن انگلیسی وروسی برجام نمی بینم،بلکه برجام راحاصل عقلانیت مسولین عالیرتبه نظام درمقابل جریانی که حتی npt راmpt