کد خبر: 43769تاریخ انتشار : 2:03:57 - پنجشنبه 23 ژوئن 2016

عضو کمیسیون آموزش مجلس:

نیکفر به دلیل رأی ندادن به عارف از کمیسیون آموزش کنار گذاشته شد

نماینده ی مردم رشت گفت: آقایان برای اینکه رای آقای عارف را به حد نصاب برسانند، می‌خواهند ۲ متخصصی که به عارف رای نخواهند داد را از کمیسیون بیرون و ۲ حامی آقای عارف را جایگزین آنها کنند که این اقدام مصداق سیاسی‌کاری در مواجه با علم است.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از درسیاهکل، جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه رئیس کمیسیون آموزش باید به صورت دمکراتیک و با رای اعضای این کمیسیون انتخاب شود، اظهار داشت: آقایان برای اینکه رای آقای عارف را به حد نصاب برسانند، می‌خواهند ۲ متخصصی که به عارف رای نخواهند داد را از کمیسیون بیرون و ۲ حامی آقای عارف را جایگزین آنها کنند که این اقدام مصداق سیاسی‌کاری در مواجه با علم است.

وی خاطرنشان کرد: وقتی یک کمیسیون پر می‌شود، طبق آئین‌نامه جابه‌جایی مقدور نیست اما آقایان وقتی برنامه ریاست آقای عارف بر کمیسیون آموزش را طرح کردند، در اقدامی کاملا غیرقانونی اعضای کمیسیون را جا به جا کردند تا در صورت کاندیداتوری، ایشان رای لازم را کسب کند.

این عضو کمیسیون آموزش گفت: ما اعتراض خود را رسما اعلام کرده‌ایم تا از حق، عدالت و قانون دفاع کنیم و تحت هیچ شرایطی دست از اعتراض خود نخواهیم کشید.

به گزارش درسیاهکل، «ذبیح الله نیکفر» نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل و «ضیاء الله اعزازی» نماینده بناب ۲ نماینده ای هستند که به دلیل رأی ندادن به عارف از کمیسیون آموزش کنار گذاشته شدند.

انتهای پیام/