کد خبر: 43602تاریخ انتشار : 2:38:45 - سه شنبه 21 ژوئن 2016

مسئول بسیج اساتید گیلان:

کرسی‌هایی با محوریت شورای عالی انقلاب فرهنگی در گیلان برگزار می‌شود

مسئول بسیج اساتید استان گیلان با بیان اینکه تقویت معنویت در کنار علم جزو نیازهای انسان است گفت: کرسی‌هایی در حوزه علوم سیاسی و فلسفه با محوریت شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاه آزاد و دولتی گیلان برگزار می‌شود.

مسئول بسیج اساتید استان گیلان با بیان اینکه تقویت معنویت در کنار علم جزو نیازهای انسان است گفت: کرسی‌هایی در حوزه علوم سیاسی و فلسفه با محوریت شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاه آزاد و دولتی گیلان برگزار می‌شود.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از  خبرگزاری تسنیم از رشت، بهروز جلائی پیش از ظهر امروز در جلسه‌ای که به‌ مناسبت شهادت شهید مصطفی چمران و روز اساتید، با حضور دانشگاهیان و رؤسای دانشگاه‌ها و نهادهای رهبری استان در سالن اجتماعات دانشکده پرستاری رشت برگزار شد گفت: با توجه به تأکید و فرمایشات مقام معظم رهبری در به‌کارگیری اساتید در جنگ نرم با پژوهش درباره این جنگ می‌توانیم با نوعی آمایش و داده‌های علمی، موضوعات روز را رصد و چاره‌اندیشی کنیم.

وی گفت: بسیج اساتید استان از سال‌های گذشته در بخش‌های بصیرتی، تقویتی، مهارتی و معرفتی فعالیت و تلاش می‌کند چرا که این مبحث از مطالباتی است که امروزه وجود دارد.

وی با اشاره به برگزاری کرسی‌هایی در حوزه علوم سیاسی و فلسفه با محوریت شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاه آزاد و دولتی تصریح کرد: در این مورد اساتیدی از داخل و خارج استان مباحثی را مطرح کردند و مقالات آنها داوری شد.

جلائی با اشاره به مبحث جدید تدوین نقشه تمدن نوین اسلامی گفت: این نقشه بر اساس تربیت تمدن پژوهی در راستای اتحادیه جهانی اساتید مسلمان اقدام و مقرر شد امسال گردهمایی در این باره در تهران انجام شود تا الگوی مناسبی را به جهانیان اعلام کنیم.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان گیلان با بیان اینکه از مرداد سال 94 به بحث اقتصاد مقاومتی پرداخته‌ایم و در سال 95  با نامگذاری مناسب از سوی رهبر معظم انقلاب به این موضوع ورود کرده‌ایم تصریح کرد: اقشار دیگری هم در بسیج و سپاه این کار را با جدیت ادامه می‌دهند.

وی با توجه به تأکید مقام معظم رهبری که فرمودند “تمام طرح‌های بسیج باید دارای پیوست فرهنگی باشند” گفت: امروزه انجام این طرح‌ها ضروری است و باید پیگیری لازم در خصوص آنها انجام شود.

  1. ایمان گفت:

    سلام رزمنده دلاور ایران عزیز و فومن شهید پرور . یقین بدان با وجود این مسئولین در حال حاضر در استان گیلان زحمات شما ثمر بخش نخواهد بود . ولی توکل به خدا متعال و همت بزرگانی مثل شما انشالله در خرداد 96 بر تمامی مشکلات فایق می آییم. . متاسفانه این دوره مجلس دهم برخی نمایندگان همسو و هم صدا با دشمنان از طرح ها و مثبت وانقلابی نتنها حمایت نمی کنند بلکه بر ضد آن بیانیه هم صادر می کنند نمونه فراوان است /