کد خبر: 43498تاریخ انتشار : 1:02:02 - شنبه 18 ژوئن 2016

فرماندار فومن در مصلی نماز جمعه؛

مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم ملی و همگانی است

فرماندار فومن با بیان اینکه منشا فروپاشی بسیاری از خانواده‌ها اعتیاد است کفت: مبارزه با مواد مخدر عزم ملی و همگانی را طلب می‌کند تا همه مردم در خدمت مبارزه با مواد مخدر قرار بگیرند.

 میرشمس مومنی‌زاده، فرماندار فومن ظهر امروز (۲۸ خرداد) در جمع مردم این شهرستان در مصلی نماز جمعه اظهار کرد: امروزه هیئت‌های مختلف سیاسی و اقتصادی از اقصی نقاط دنیا و از کشورهای توسعه یافته با هیئت‌های ایرانی مشغول ملاقات و مذاکره هستند.

وی با بیان اینکه بازگشتن ثبات و آرامش به عرصه اقتصادی کشور از دیگر کارهای دولت بود، افزود: به سالی که مزین به اقتصاد مقاومتی است برای ساماندهی اقتصاد و بهبود معیشت مردم کارهای بسیار زیادی باید انجام دهیم.

فرماندار فومن با بیان اینکه تورم 43 درصدی به کمتر از نصف کاهش پیدا کرد، گفت: رشد اقتصادی منفی 5 درصد به مثبت تبدیل شد و کسانی که با مسائل اقتصادی آشنا هستند معنی این اعداد را درک می‌کنند.

مومنی‌زاده با بیان اینکه محرومیت زدایی از شهرها و روستاها از کارهای بزرگ این دولت است، تصریح کرد: هزاران پروژه کوچک و بزرگ در سراسر کشور در دست اجرا است.

وی با اشاره به مبارزه با موادمخدر، خاطرنشان کرد: مشکل اعتیاد مشکل کل جهان و بشریت است و بسیاری از کشورهای دنیا دغدغه ‌شان مبارزه با مواد مخدر است.

وی با بیان اینکه کشورهای عمده تولیدکننده مواد مخدر مثل افغانستان و پاکستان در همسایگی ما وجود دارند، اظهار کرد: این کشورها باید از طریق ترکیه به آمریکا و اروپا مواد مخدر را صادر کنند و کشور ما محل عبور و ترانزیت کالای مخرب بشریت است.

فرماندار فومن با بیان اینکه همواره دغدغه مسئولان کشور ایران بیش از دیگر کشورها بوده است، افزود: در طول سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی کار و تلاش زیادی صورت گرفت و شهدایی تقدیم انقلاب شدند اما برای ریشه کنی مواد مخدر کار زیادی داریم که باید انجام گیرد.

مومنی‌زاده با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر به وسیله نیروی انتظامی، مسئولان اجرایی وشورای مبارزه با مواد مخدر به تنهایی امکان پذیر نیست، گفت: این مبارزه عزم ملی و همگانی را طلب می‌کند تا همه مردم در خدمت مبارزه با مواد مخدر قرار بگیرند.

وی تصریح کرد: منشا فروپاشی بسیاری از خانواده‌ها اعتیاد است که باید با همکاری یکدیگر این معضل اجتماعی را از بین ببریم.