کد خبر: 43443تاریخ انتشار : 21:44:23 - پنجشنبه 16 ژوئن 2016

مدیر حوزه علمیه فومن:

ولنگاری فرهنگی در استان گیلان به شدت حس می‌شود

مدیر حوزه علمیه آیت الله بهجت (ره) فومن گفت: متاسفانه بحث ولنگاری فرهنگی که اخیرا مقام معظم رهبری فرمودند به شدت در استان گیلان حس می‌شود.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از واران نیوز، آیت الله قربانی حق، مدیر حوزه علمیه فومن با بیان اینکه حجت‌الاسلام رفیعی طبق اظهاراتش، در مورد گیلان صحبت نکرده است، اظهار کرد: برخی از مسئولان فرهنگی و غیر فرهنگی صحبت‌های دکتر رفیعی را به خود گرفته‌اند که جای تأمل دارد.

وی با بیان اینکه اگر هم دکتر رفیعی در این مورد سخنی گفته‌اند، باز کردن سر زخم دردناک این استان است، افزود: متاسفانه بحث ولنگاری فرهنگی که اخیرا مقام معظم رهبری فرمودند به شدت در استان گیلان حس می‌شود.

مدیر حوزه علمیه فومن گفت: خانواده‌های متدین و مومنین پایبند به اصول و ارزش‌ها با توجه به حجاب بد جامعه در رنج هستند و از کنار دریا، دشت، کوه، جنگل و خیابان‌ها و .. غصه بی‌حجابی دارند.

آیت الله قربانی حق با بیان اینکه در استان گیلان تظاهر به بی حجابی به عنوان یک معضل و غده سرطانی شده است، تصریح کرد: بی‌حجابی همه ارزش‌های استان گیلان را زیر سوال برده است.

وی خاطرنشان کرد: جفاست با توجه به اینکه استان گیلان در طول جنگ تحمیلی اعزام کامیون‌های هزارتایی به جنگ، رزمنده‌ ،شهدا، جانباز، اسرا و امروزه شهدای مدافع حرم رادارد اما با بعضی رفتارها، کارهای ارزشی مردم گیلان زیر سوال رود.

مدیر حوزه علمیه فومن با بیان اینکه ما خوشمان یا بدمان بیاید معضل فرهنگی بدحجابی در گیلان وجود دارد، اظهار کرد: البته یک سری از این معضلات به توریست‌ها و مسافران با توجه به منطقه گردگشگر پذیری گیلان بر می‌گردد.

در سطح کشور در مورد مسائل فرهنگی گیلان و مازندران تصمیم‌گیری شود

آیت الله قربانی حق با بیان اینکه اکثر مسافران پایبند به اصول و ارزش‌ها نیستند و باید با آنها برخورد صورت گیرد، افزود: این افراد باید به دادگاه و پاسگاه کشانده شوند تا خودشان را جمع کنند.

وی با اشاره به ولنکاری فرهنگی، گفت: این موضوع می‌طلبد در سطح کشوری در مورد مسائل فرهنگی استان گیلان و مازندران تصمیم‌گیری و امکانات و پشتیبان ها و خدمات فرهنگی بیشتری در نظر گرفته شود.

مدیر حوزه علمیه فومن تصریح کرد: برخوردهای سطحی از نمایندگان رشت که پیشوند دکتر را به خود گذاشته‌اند، نسبت به دکتر رفیعی جای تاسف دارد، تصریح کرد: حجت‌الاسلام رفیعی به عنوان یک نخبه کشوری و سخنران ثابت در مجالس و استاد حوزه و دانشگاه است که اینگونه تحقیر کردن ایشان کار پسندیده‌ای نیست.

  1. احسان و دوستانن عدالت مولا علی در استان گیلان گفت:

    شما را به خدا دیگر حرفی از نماینده رشت نزنید که حال آدم به هم می خورد اون نماینده با تخلف و تقلب و هوچی گری و رشوه دادن و رقص و پایکوبی رقاصان رشت و حومه رای جمع آوری کرده و عقده رد صلاحیت علمی و اخلاقی را دارد که توسط دوستان خدوم ما در هیات نظارت شهر ستان و استان صورت گرفته بود . ولی جای تاسف که چرا شورای محترم نگهبان دوباره وی را تائید کرد . چون دیگه همه نیرو های مسلمان و مومن ، پیرو ولایت فقیه با حذف وی نفس راحتی می کشیدن . از اون نماینده سوال بشه چرا نیرو های مومن و مسلمان را قلع و قمع می کنی توسط عوامل از خدا بیخبر خود و دم نمی زنی صحبت های بک دکتر اصلی و واجد شراط نه قلابی ناراحت و عصبانی . داستان عصبانیت امریکا از جمهوری اسلامی را به یاد انسان می اندازد که امام خمینی در جواب چی فرمودند. به امریکا …………. ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/