کد خبر: 43414تاریخ انتشار : 2:44:17 - پنجشنبه 16 ژوئن 2016

درآمدی بر ارتش سبز گیلان / شهرداری فومن یا همان لستر سیتی انگلیس؟!

همچون فصل گذشته مسابقات لیگ دسته سوم در این فصل نیز نماینده ای از گیلان موفق به صعود به لیگ دسته دوم شد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از  ۸دی، شهرداری فومن با صعودش به لیگ دسته دوم به نوعی خاطره لسترسیتی انگلیس را برای همگان زنده کرد به این دلیل که این تیم نیز همچون تیم رهپویان رضوانشهر در فاصله دو فصل از لیگ برتر استان گیلان خود را به لیگ دسته دوم رسانده است.
البته رهپویان پس از صعود به لیگ دسته دوم وارد مشکلات شدید مالی شد و به دلیل عدم وجود حمایت های لازم این تیم خصوصی گیلانی فصل دشواری را در لیگ دسته دوم سپری کرد تا جایی که پس از پایان مسابقات لیگ دسته دوم باتوجه به پتانسیلی که داشت نتوانست به لیگ یک صعود کند.
ضعف شدید ساختاری باشگاه های فوتبال استان گیلان نه تنها در رهپویان رضوانشهر که در تیم های قدیمی و ریشه دار استان گیلان که سابقه سال ها حضور در لیگ برتر را نیز دارند مشاهده می شود.
با این حال برای شرکت در مسابقات لیگ دسته دوم شهرداری فومن نیازمند تقویت بیشتر ساختاری از جمله جذب اسپانسر و تامین بودجه است تا در این مسابقات همچون رهپویان رضوانشهر دچار مشکل نشود و مانند لسترسیتی در اولین سال حضورش بتواند باتوجه به استعدادهای موجود در منطقه فومنات قهرمان لیگ دسته دوم کشور شود.
البته لازم به ذکر است که فصل گذشته شهرداری فومن با حمایت های طرفدارن تیفوسی خود موسوم به ارتش سبز گیلان ،هییت فوتبال فومن و شورای شهرفومن و شهردار ورزش دوست فومن و همچنین حاج احمدخدابنده لو صاحب شرکت مولدینگ که از پیشکسوتان قدیمی کشتی فومن و یکی از سرمایه گذاران  و خیرین بزرگ منطقه از نظر مالی فصل آرام و بی دردسری را برای شهرداری فومن در لیگ دسته سوم کشور محیا کرد تا تیم شهرداری فومن بتواند با درایت سرمربی خود علی فلاح و تجربه کاپیتان  ملی پوش فومنی خود حسن اشجاری با قهرمانی در لیگ دسته دوم کشور یک صعود تاریخی را برای ورزش و فوتبال فومن رقم بزنند.
البته باید دید در فصل پیش رو از این جهت وضعیت این تیم پر هوادار گیلانی که معروف است به  ارتش سبز گیلان چه خواهد شد؟ آیا ارتش سبز گیلان می تواند نقش لستر سیتی انگلیس را بازی کند یا خیر؟