کد خبر: 43342تاریخ انتشار : 15:18:55 - چهار شنبه 15 ژوئن 2016

امام جمعه فومن؛

روزه روح انسان را در ماه رمضان صیقل می دهد

خداوند برای امتحان بندگانش در سال یک ماه را قرار داد و بندگان را مورد آزمایش قرار داد که آیا با اینکه نعمت های فراوانی در اختیار دارند حاضرند به خاطر رضایت الهی یک ماه را صبر کنند و این ماه ماه خداست و انسان برای قرب الهی از هر چه که برای او حرام شده دوری میکند.

به گزارش بهجت نیوز، امام جمعه فومن با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان گفت:خدا را شاکریم که توفیق تشرف در این ضیافت الله برای ما حاصل شده است. خداوند برای امتحان بندگانش در سال یک ماه را قرار داد و بندگان را مورد آزمایش قرار داد که آیا با اینکه نعمت های فراوانی در اختیار دارند حاضرند به خاطر رضایت الهی یک ماه را صبر کنند و این ماه ماه خداست و انسان برای قرب الهی از هر چه که برای او حرام شده دوری می کند.
حجت الاسلام و المسلمین صفوی اظهار کرد: روزه باعث متقی شدن انسان می شود. گرسنگی و تشنگی آن باعث یادآوری گرسنگی و تشنگی روز قیامت می شود. یک بحث بسیار مهمی که در این ماه وجود دارد بحث اخلاق می باشد. کمک به فقیران ، احترام به بزرگان، توجه به یتیمان از موارد قابل توجه در این ماه می باشد.
وی در ادامه افزود: در این ماه یک حالت ملکوتی به انسان دست می دهد و اگر بخواهد از این صافی خوب بیرون بیاید کارهای خلاف رضای خدا را انجام ندهد در ماه های دیگر هم سعی می کند این روال را ادامه دهد. روزه روح ما را در این ماه صیقل می دهد نواقصات را رفع می کند، برای پالایش روح بهترین راه است که راه اولیاالله همین راه بوده است.
امام جمعه فومن گفت: در قرآن داریم که انسان باید به غذای خود به لقمه خود توجه داشته باشد و این امر در ماه مبارک رمضان از اهمیت والایی برخوردار است. افراد بسیاری هستند آداب روزه داری را نمی دانند و صرفا گرسنگی و تشنگی را تحمل می کنند.
استاد حوزه علمیه فومن تاکید کرد: شرایط روحی که بعد از این ماه برای انسان حاصل می شود تجلی قدرت خداوند در روح انسان است. اینکه انسان فقط برای رضای خدا از هر چه حرام بوده است یک ماه دوری کرده است.
وی ادامه داد: خلاصه کلام این که خوش به حال کسانی که بتوانند از این ماه استفاده کنند از ویژگی های مهم این ماه نزول قرآن است از برکات دیگر این ماه وجود شب قدر می باشد. در این ماه ایام شهادت امام علی ع می باشد کسی که در عبودیت فرد شاخص بندگی خدا بود. پس همه ما باید از این برکات استفاده کامل ببریم.
حجت الاسلام صفوی گفت: پیامبر اکرم ص می فرمایند هر کس در این ماه یک آیه از قرآن کریم را تلاوت کند همانند ختم قرآن می باشد. انشاالله که ما با الهام گرفتن از این احادیث بتوانیم همواره رضای خدا را بر رضای خود مسلط کنیم.