کد خبر: 43259تاریخ انتشار : 22:19:25 - یکشنبه 12 ژوئن 2016

حجت‌الاسلام حسن زاده فومنی:

زیبنده گیلان نیست که مسئولین اهمال‌کاری‌های خودشان را در مقابل فریاد دردمندانه یک طلبه این گونه بروز دهند / یعنی واقعا نمی بینند که استان ما از نظر فضای فرهنگی به ولنگاری کشیده شده است؟

متاسفانه کار ما به جایی می رسد که روحانی دردمندی که برای ایام ارتحال حضرت امام(ره) به گیلان آمده، برای انجام یک فریضه و واجب الهی مورد هجمه افرادی قرار بگیرد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از یاران میرزا حجت‌الاسلام حسن زاده فومنی در واکنش به هجمه‌های صورت‌گرفته علیه حجت‌الاسلام رفیعی و بازتاب‌های آن در رسانه‌های استانی و ملی گفت: شخصیت علمی و امتحان پس‌داده‌ی حجت الاسلام دکتر رفیعی برای همه اهل علم و ادب کاملا مشخص است و برای ما گیلانی‌ها هم جای تعجب دارد که بر اثر غفلت و بی تدبیری مسئولین ما و در حالی که فضای گیلان هنوز متاثر از کنگره هشت هزار شهید استان است اما متاسفانه کار ما به جایی می رسد که روحانی دردمندی که برای ایام ارتحال حضرت امام(ره) به گیلان آمده، برای انجام یک فریضه و واجب الهی مورد هجمه افرادی قرار بگیرد.

مدیر مؤسسه یاران سبز موعود (عج) با انتقاد از سوءاستفاده برخی مسئولین از عناوین خانواده شهدا و شهدای مدافع حرم برای توجیه بی‌تدبیری‌های خود، به قدمت فرهنگ شیعی در استان گیلان اشاره کرده و افزود: استانی که اینقدر شهید داده و استانی که از یک سابقه ی این چنینی برخوردار است، زیبنده این گیلان نیست که یک عده مسئولین بی تدبیر و بی خرد در مسئولیت این استان قرار بگیرند و آن وقت اشتباهات و اهمال کاری های خودشان را در مقابل فریاد دردمندانه یک طلبه این گونه بروز دهند.

وی در رابطه با فضای ولنگاری فرهنگی حاکم بر استان گفت: گیلانی که امروز آمار شهدای مدافعین حرمش به نسبت بیش از استان های دیگر است، زیبنده این استان است که عده‌ای از مسئولین آن بی توجه باشند؟ شورای فرهنگ عمومی استان هر ماه جلسه می گیرد و بزرگ‌ترین شخصیت های معنوی و اجرایی استان ما که در باب مسائل فرهنگی حرف می زنند در آن جلسات  نشسته اند؛ یعنی واقعا نمی بینند که استان ما از نظر فضای فرهنگی به ولنگاری کشیده شده است؟وضعیت حجاب مراجعین در ادارات ما نتیجه پاسداری ما از خون هشت هزار شهید است؟!

حجت‌الاسلام حسن زاده فومنی با اشاره به ورود گردشگران از مناطق مختلف به داخل استان افزود: اگر این مسائل از جانب کسانی است که از بیرون استان دارند وارد استان ما می شوند و توریست و مسافر هستند، می خواهم بدانم که آیا این استان دروازه ای و دروازه بانی ندارد؟ کسی را ندارد که بتواند جلوی این ولنگاری ها را بگیرد؟

تنها طلبه جانباز بالای ۷۰درصد گیلانی در دوران دفاع مقدس با انتقاد از عوام‌فریبی برخی به بهانه نمایندگی مردم ادامه داد: کسانی که به قول خودشان می خواهند مردم‌داری کنند و با استفاده ابزاری از نوامیس انقلاب ما مثل این ویلچرهای جانبازی آمده‌اند و یک روحانی خدوم را به خاطر اینکه حنجره‌ی پاکش فریاد فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر را ادا کرده است اینگونه مورد بی حرمتی قرار می‌دهند، زمینه را به گونه ای فراهم کردند تا عده ای که منتظر بودند عقده های دلشان را از جایگاه بالای روحانیت بگشایند، بیایند به گونه ای هتاک دربیایند که امروز در شبکه های اجتماعی بزرگترین اهانت‌ها را می کنند. از مسئولین رده بالای استان جای بسی تاسف دارد که آنها زمینه را به گونه ای فراهم می کنند که متاسفانه عده ای فرصت طلب بیایند و هم لباس های همان بزرگوار را زیر سوال ببرند.
حجت‌الاسلام حسن زاده فومنی با اشاره به بیانیه‌های صادر شده از سوی یکی از نمایندگان رشت و توهین‌های صورت گرفته در آن‌ها گفت: چندان عجیب نیست که چنین افرادی راحت به خودشان اجازه می‌دهند که جلوی دهان افراد را ببندند. اگر قرار است که طرح فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر واقعا وطن فروشی باشد، پس برای دین همه ما وطن فروش هستیم. انقلاب و نظام راحت به دست نیامد که هرکس به هر دلیلی بخواهد ارزش های نظام مارا زیر سوال ببرد.واقعا جای چه اعتراضی هست؟! هشت هزارشهید داده ایم که هر که هرغلطی خواست بکند بکند و آقای جعفرزاده ویلچرنشین به نمایندگی از آنان کلمه حق و یراد بهالباطل به سخن جاری کند؟! آقای جعفرزاده چرا در دفاع از حقوق ویلچرنشینی اش مسئولین متولی امر را به تشر نمی گیرد که استان را رها کرده اند تا عده ای با آبروی استان اینگونه بازی کنند و شاهد باشیم که فریاد یک روحانی درس خوانده و دردمندی از قم درآید؟!

 1. عماد گفت:

  جباب حاج آقا حسن زاده عزیز توکل به خدا کنید . ………… هنوز جانبازی اش پر از ابهامات برای مردم شریف گیلان و رزمندگان و خانواده معظم شهداء و جانبازان و آزادگان و ایثار گران دارد چرا چون وی بر اثر تصادف رو ویلچر نشسته است نه جبهه و جنگ وی کسی است برای تصاحب صندلی ریاست بنیاد شهید و ایثار گران گیلان……………..که ماحصل خون پاک شهداء می باشد در چند سال پیش در جلوی استانداری گیلان با عده ای از وابستگانش تحصن کرده بودند . ضمنا نامبرده از فتنه گران 88 گیلان و رشت که در منظریه و خ مظهری و گلسار تجمع کرده بودند حمایت نمودند ولی از اصلاح طلبان افراطی حاضر در گیلان می باشند وای بر شورای نگهبان زحمات دوستان هیات نظارت بر انتخابات گیلان را با هوچی گری وی به باد فنا دادند. و نامبرده را به ناحق تائید کردند اگر پرونده وی و وابستگانش در دادگاه صالح بر رسی شود همانند فتنه گران چون موسوی و کروبی باید حداقل حصر خانگی شود. وای بر ما گیلانی ها که اینگونه دیمی افرادی را بعنوان نماینده خود در خانه ملت راه می دهیم . بهتر کار در این ماه مبارک توبه و پشیمانی از کار حخودمان هست هرچند دیگر فایده ای به حال ما ندارد.

 2. ناشناس گفت:

  اجرکم عندالله

 3. مجید گفت:

  اگه رفعی به تبریز میرفت که بدتر از گیلان از لحاض حجاب ،ولی جرعت داری برو درمورد حجاب اونحا حتا بگو مسافراش ،،،چون اینجا گیلان هرکسی اومد هرجا نتونه حرف بزنه اینجا میزنه

  • احمد گفت:

   بدان دوست عزیز واقعا زیبنده گیلان نیست که اینگونه بی حجابی و بد حجابی رواج داشته باشد . ولی واقعا مسئولین ما اصلا بیخیال اند و متوجه نیستند . خدا همه ما را هدایت کند به راه راست

 4. طلبه کوچک گفت:

  درودبه مردانی همچون حاج آقاحسن زاده که بعضی مسئولین بابخواب زدن وعدم توانایی خودشون ادعاهای فروانی دارند وخودشون فاقدهرگونه ارزش اسلامی هستن.گناهان بزرگ خودشون رونمی بینن ولی فریادهل من ناصرینصرنی روگناه میدونن.

  • شهروندعادی گفت:

   اینکه آقای حسن زاده بدلیل تعصب صنفی ازسخنران مذکورحمایت می کنندجای تعجب ندارد،اماشایسته بودسخنران درخصوص گسترش بدحجابی و…ازاستان شهیدپروروسرزمین غیورمردانی نظیرمیرزاکوچک هاواملاکی هاونظری ها…بصورت مصداقی نام نمی بردزیراآقای دکتررفیعی عزیزواستادحسن زاده بزرگوار! متاسفانه آسمان همه جاهمین رنگ است وشمال وجنوب ومرکزندارد…فسادازانواع اخلاقی واقتصادی و…دربیشترکشورریشه دوانیده است…بقول شاعرمعروف گرحکم شودکه مست گیرند…!!

   • طلبه کوچک گفت:

    دوست عزیزشماهروقت توانستی لطف بکن بروشهدای گیلان روبشناس بعددرباره استادبزرگی ودکترتوانایی مثل دکتررفیعی نظربده.

 5. شهروندعادی گفت:

  طلبه گرانقدر! شناخت بنده ازشهدای عزیزگیلان به مراتب ازامثال جنابعالی بیشتراست بااینکه ادعایی ننموده ام…اماجنابعالی به جای مغالطه وقیاس مع الفارق درخصوص استادبزرگ ودکتر حاذق ،بپذیرییدکه اساتیدودکترهانیزدچارلغزش کلامی می شوندوبهتراست جای ماله کشی سخنان ایشان ،کمی نیز پذیرای حق باشیدگرچه سخن حقیقت گاهی تلخ است

  • گیلانی گفت:

   شهروند عزیز باور کن مسئولین استان گیلان در بد حجابی و بی حجابی و عمل نکردن به امر معروف و نهی از منکر مقصرند و توجیه پذیر نیست و نخواهد بود . و آقای رفعیی راست گفته . نکنه تو این شهر زندگی نمی کنی اگه هستی شب ها و غرو ب ها بیا گلسار و شهرداری رشت و پارک ها و یا ایام تعطیل برو کنار دریا ببین و بعد باور کن . خود مسئولین از جمله آقای نماینده و دور برش اصلا رعایت نمی کنند..چرا مسافران و مهمانان در ایام ماه مبارک رمضان کنار جاده های گیلان و داخل پارک ها آشکارا غذا می خورند نشانه چیست این عمل زشت . ؟ نیش خند به من و امثال شما و مسئولین ما؟ جواب بده

 6. شهروندعادی گفت:

  چرابرادعزیز! بنده نیز گیلانی هستم ودیده ام آنچه راکه بیان نموده اید،اماآموخته ام به معضلات اجتماعی بانگاهی واقع بینانه ونه عامیانه واحساسی بنگرم ،ازهمین منظردرافزایش انواع مفاسدازقبیل اجتماعی،اخلاقی،اقتصادی درگیلان که به تبع کشورمی باشدباجنابعالی موافقم،لیکن بافرمایش اخیرحضرت آیت ا…مکارم که فرمودندکه بحث حجاب وبدحجابی درکشورسیاسی شده،موضوع بیشتربرای ماروشن ترمی شود.سیاسی کاری دولتهاوبی تفاوتی مردم به رخدادهای پیرامونی ،عافیت طلبی مسولین ،دلسردی دلسوزان جامعه وعدم حمایت کافی ازآمرین معروف وناهیان منکرو…ازجمله دلایل اصلی گسترش فساددرکشور،خصوصامناطق گردشگرپذیرمی باشد…

 7. شهروند گیلانی گفت:

  عدم حمایت توسط چی کسی باید باشد همین نماینده و سایر مسئولین ارشد در استان که متاسفانه صورت نمی گیرد ؟ در ماه مبارک رمضان نگاه کن کافه های سنتی . رستوران های داخل شهر ها باز است . مگر فاصله شهر های گیلان چقدر می باشه ؟ پس خانه از پایه بس ویران است . خدا مسئولین گیلان را به راه راست هدایت کند