کد خبر: 43197تاریخ انتشار : 23:22:38 - شنبه 11 ژوئن 2016

در جلسه با نماینده فومن و شفت مطرح شد؛

ماسوله نیاز به یک شعبه هلال احمر دارد

حجت‌الاسلام افتخاری صبح امروز در نشست با سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان در فرمانداری فومن اظهار کرد: هلال احمر از دیدگاه مردم به عنوان ناجی و نجات دهنده در بحران ها و حوادث است.

به گزارش بهجت نیوز، حجت‌الاسلام افتخاری صبح امروز در نشست با سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان در فرمانداری فومن اظهار کرد: هلال احمر از دیدگاه مردم به عنوان ناجی و نجات دهنده در بحران ها و حوادث است.

وی با بیان اینکه بحث امداد و نجات را بر پیشانی سازمان هلال احمر هک کرده اند، افزود: امید است که جمعیت هلال احمر همچنان با امکانات قوی و مدرن این کار معنوی و خداپسندانه را ادامه دهند.

حجت الاسلام افتخاری با بیان اینکه استفاده از نیروهای جوان و متخصص در هلال احمر حائز اهمیت است، تصریح کرد: لباس و جایگاه ارزشمند هلال احمر بسیار بالا است و کار جمعیت هلال اجر معنوی دارد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاستی هایی در زمینه هلال احمر در شفت و فومن وجود دارد، گفت: فومن شهرستانی توریستی و پرحادثه است و در راستای پیشبرد اهداف سازمان هلال احمر مسئولان فومن نهایت تلاش را می نمایند.

در ادامه مهدی ولی پور، سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان با بیان اینکه استان گیلان به عنوان یک استان حادثه خیز مطرح است، خاطرنشان کرد: گیلان مجموعه ای از حوادث کل کشور را در خود جای داده است.

وی، فومن را از  نظر زیرساختی نسبت به دیگر شهرستان های استان مطلوب دانست و اظهار کرد: هلال احمر در راستای پیشگیری، در مراکز دهستان ها و روستاهای بالای ۱۰۰ خانوار اقدام به راه اندازی خانه های هلال نموده است.

سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان، وظیفه خانه‌های هلال را جذب، ساماندهی و آموزش عمومی مردم ساکن روستاها و در نهایت انتخاب یک تیم ۱۰ نفره از کسانی که توانمندی لازم را دارند دانست و افزود:شهرستان فومن در زمینه حوادث کوهستان، نیاز به یک پایگاه کوهستانی و در ماسوله نیاز به یک شعبه کوچک هلال احمر زیر نظر شهرستان دارد.

شایان ذکر است در پایان این نشست نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام و المسلمین صفوی امام جمعه فومن در نماز خانه فرمانداری برگزار شد.

photo_2016-06-11_15-43-54 photo_2016-06-11_15-44-07 photo_2016-06-11_15-44-24 photo_2016-06-11_15-45-32