کد خبر: 43189تاریخ انتشار : 16:39:29 - شنبه 11 ژوئن 2016

مدیر حوزه علمیه آیت الله بهجت فومنی(ره)؛

رمضان درمانگاه بهبود اخلاق و حذف رذایل اخلاقی است

خداوند طوری در این ماه از بندگان خویش پذیرایی میکند که در هیچ ماهی اتفاق نمی افتد، باید قدر این ماه را بدانیم و نهایت بهره را از این ماه بزرگ ببریم.

به گزارش بهجت نیوز، مدیر حوزه علمیه آیت الله بهجت (ره) فومن با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان گفت: خداوند طوری در این ماه از بندگان خویش پذیرایی میکند که در هیچ ماهی اتفاق نمی افتد، باید قدر این ماه را بدانیم و نهایت بهره را از این ماه بزرگ ببریم.
آیت الله ولی رضا قربانی حق گفت: بحث مهمی که در این ماه بزرگ وجود دارد این است که ما خودمان را وارسی کنیم ببینیم چه هستیم و چه باید بشویم و به کجا باید برسیم. متاسفانه میبینیم که عمری از ما گذشت ولی کاری برای آنچه باید بشویم انجام ندادیم.

امام جماعت مسجد ولی عصر(عج) اظهار کرد: یکی از مهم ترین مسایل در بحث اینکه چگونه باید بشویم و به کجا باید برسیم بحث اخلاق است. باید سعی کنیم اخلاق خودمان را اصلاح کنیم. ماه مبارک رمضان درمانگاه بهبود اخلاق و حذف رذایل اخلاقی است. وجود ما در این ماه باید آراسته به فضایل اخلاقی بشود. چطور می شود ماه رمضان تمام می شود اما تغییری در اخلاق و رفتار ما بوجود نمی آید. سعی کنیم از این روزه عوام گرایانه که فقط نخوردن و نیاشامیدن است بیرون بیاییم، این روزه ظاهری است باید روزه باطنی بگیریم.
وی ادامه داد: مخصوصا قشر جوان توجه داشته باشند که تصمیم بگیرند هدفمند و با چشم باز و بدون گناه صبح را به شب برسانیم. فلذا بعضی از بزرگان ما می فرمایند: انسان اگر در ماه مبارک رمضان سعی کند از خودش مراقبت کند به آن مقام محمود که در قرآن کریم به آن اشاره شده است می رسد. مقام محمود همان مقام اولیا الله است مقام مقربین درگاه است. خداوند بزرگ شرایطی را فراهم کرده است که مومنان به این مقام برسند و یکی از این شرایط وجود ماه مبارک رمضان است. انشاالله همگان بتوانیم با توکل بر خداوند از این سفره الهی بهره مند شویم.