کد خبر: 43149تاریخ انتشار : 18:04:41 - جمعه 10 ژوئن 2016

صبح امروز با همراهی نماینده فومن و شفت صورت گرفت؛

بازدید معاون سازمان محیط زیست از منطقه احداث سد لاسک

به گزارش بهجت نیوز، معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست در آخرین روز از هفته محیط زیست برای رفع موانع صدور مجوز ارزیابی زیست محیطی از منطقه احداث پروژه سد لاسک در شهرستان شفت بازدید کرد.

به گزارش بهجت نیوز، معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست در آخرین روز از هفته محیط زیست برای رفع موانع صدور مجوز ارزیابی زیست محیطی از منطقه احداث پروژه سد لاسک در شهرستان شفت بازدید کرد.

سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی و  حمید جلاوندی مدیرکل دفتر ارزیابی سازمان محیط زیست برای رفع مسایل و مشکلات زیست محیطی سد لاسک و صدور مجوز ارزیابی برای آغاز روند احداث این سد پیش از ظهر جمعه از منطقه احداث سد لاسک در شهرستان شفت بازدید کردند.

در این بازدید که قربانعلی محمدپور مدیرکل حفاظت محیط زیست، مجید نیکخوی مدیرکل آب منطقه ای گیلان، حجت الاسلام مهدی افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس، فرماندار و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان و معاونان ستادی نیز حضور داشتند، موانع و مشکلات زیست محیطی آغاز احداث سد لاسک شفت مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

photo_2016-06-10_17-40-46

احداث سد مخزنی لاسک در سال ۱۳۸۵ توسط دولت وقت مصوب و جزء پروژه های ملی محسوب می شود که با اعتبار ۵۱۰ میلیارد تومان به دلیل کمبود منابع ساخت به بخش خصوصی واگذار شد ولی به دلیل وجود ۵۰ هکتار از جنگل های هیرکانی در منطقه و خطر نابودی این جنگل های در اثر احداث این سد تاکنون سازمان محیط زیست مجوز ارزیابی محیط زیستی برای این پروژه ملی صادر نکرده است.

با پیگیری و رایزنی های انجام شده توسط مسئولان ارشد استانی و شهرستانی، رئیس سازمان محیط زیست قول همکاری و رفع مشکل موجود برای احداث این سد را داده و اکنون این بازدید برای بررسی موانع موجود و راهکارهای رفع این مانع به عمل آمده و قرار است در جلسه آینده سازمان محیط زیست مسئولان نتایج بررسی و بازدید میدانی خود را اعلام کرده تا در مورد این موضوع تصمیم گیری شود.

photo_2016-06-10_17-41-23

احداث سد لاسک در شهرستان شفت به منظور تأمین آب کشاورزی و همچنین جلوگیری از هدر رفت آب انجام شده و با وجود آماده بودن مقدمات اجرای این پروژه به دلیل نداشتن مجوز ارزیابی زیست محیطی تاکنون اجرایی نشده است.

با احداث این سد مساحتی بیش از ۵۰ هکتار از جنگل های هیرکانی منطقه نابود خواهند شد.

  1. ایمان گفت:

    خدا کنه سد لاسک احداث شود تا مردم از نعمت خدا دادی منابع آب بهره مند شوند و اینقدر منت مسئولین شهرستان و استان را نکشند.سد لاسک کمک بزرگی به گشاورزان شهرستانهای شفت و فومن و ماسال و صومعه سرا خواهد بود. لطفا نماینده محترم عنایت کنید.