کد خبر: 43071تاریخ انتشار : 2:04:42 - جمعه 10 ژوئن 2016

پشت‌ پرده درگیری در صحن علنی مجلس

نماینده مردم آمل در مجلس: سوال ما از معاون وزیر این بودکه چرا کشاورزی که هنوز محصول برنج خود را برداشت نکرده است باید واردات برنج انجام شود؟ / معاون وزیر کشاورزی: “زیدان” نیز در جام جهانی واکنشی مشابه من در برابر دشنام از خود نشان داد

روز گذشته نماینده مردم آمل در مجلس با قائم‌مقام وزیر کشاورزی درگیر شد و در برخی رسانه‌ها اعلام کردند که علت این موضوع، سوال از این مقام مسئول درباره واردات برنج بوده است اما قائم مقام پارلمانی وزیر کشاورزی علت این موضوع را موافقت نکردن با خواسته نماینده مورد نظر مبنی بر تغییر کاربری مرکز تحقیقات برنج و دامداری برای ساخت فرودگاه بوده اعلام کرد.

خلیل آقایی معاون پارلمانی وزارت جهاد کشاورزی در جلسه امروز مجلس، هنگام نطق محمدعلی پور مختار نماینده مردم کبودرآهنگ، با عزت‌الله یوسفیان‌ملا نماینده مردم آمل، بر سر موضوعی درگیری لفظی پیدا کرد که به دنبال این درگیری، آقایی یقه‌اش را با فریاد و عصبانیت پاره کرد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از رجانیوز، روز گذشته اخباری مبنی بر مشاجره و درگیری لفظی و فیزیکی بین عزت‌الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل در مجلس و خلیل آقایی، قائم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس در صحن علنی مجلس شورای اسلامی منتشر شد که برخی رسانه‌ها به نقل از این نماینده مجلس اعلام کردند “علت این مشاجره و درگیری سوال این نماینده از مقام مسئول دولتی مذکور در رابطه با واردات برنج بود و نهایتاً قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی خود پیراهنش را پاره کرد”.

صحنه های اکشن در صحن علنی مجلس

معاون وزیر کشاورزی: واکنش من در مجلس مثل زیدان در جام جهانی بود!!

معاون پارلمانی وزیر جهاد‌ کشاورزی با بیان “واکنش من در مجلس مانند زیدان در جام جهانی بود” گفت: موضوع درگیری دیروز مجلس تغییر کاربری زمین ۴۰۰هکتاری مؤسسه تحقیقات برنج منطقه گاودشت حدفاصل بابل و آمل به فرودگاه است.

خلیل آقایی در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص یقه‌درانی و درگیری با یوسفیان ملأ نماینده مردم آمل در صحن علنی مجلس با بیان “دیوانه نیستم که خود پیراهنم را پاره کنم” و “زیدان نیز در جام جهانی واکنشی مشابه من در برابر دشنام از خود نشان داد”، اظهار کرد: در مشاجره دیروز  هرگز درباره  واردات، تولید و کشت برنج که ایشان در مصاحبه خود ادعا کرده‌اند حتی یک کلمه نیز صحبت نشد و اصل موضوع چیز دیگری است.

این مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی تأکید کرد: «ایشان روز گذشته با  هماهنگی من به دفتر وزیر جهاد کشاورزی آمدند و با حضور بنده، ایشان طرح موضوع کردند و معاونت مربوطه در این‌ ارتباط توضیحانی ارائه داد، اما ایشان توضیحات را قبول نکرد و آنها را خلاف خواسته خود می‌دانست و آشفته، پرخاش‌گرایانه و ناراحت محل را ترک کرد و زمانی که می‌خواست سوار آسانسور شود، مانند آدمی که می‌خواهد فرار کند، شروع به هتاکی و دشنام دادن کرد».

آقایی افزود: «همان‌طور که در عکس‌ها هم مشاهده می‌شود با نشان دادن یقه پیراهنم  خطاب به نماینده آمل گفتم؛ “دشنام می‌دهی، یقه پیراهن من را پاره می‌کنی، باج هم می‌خواهی من باج نمی‌دهم و آبرویت را هم می‌برم” و این جمله را با صدای بلند گفتم».

صحنه های اکشن در صحن مجلس! +عکس

وی در پاسخ به “چرا پس جلوی دهان شما توسط سایر نمایندگان گرفته شد؟”، گفت: من داشتم می‌گفتم که “من به شما باج نمی‌دهم و آبرویت را می‌برم” اما هیچ‌گونه دشنام یا حرف رکیکی نزدم که نماینده رشت جلوی دهانم را گرفت.

آقایی یادآور شد: بعداز این جریان نیز خارج از صحن علنی مجلس برای رفع کدورت با ایشان دیداری به‌همراه چند تن از نمایندگان انجام شد و وی به من گفت که “من به تو فحش دادم، تو چرا کاری کردی که برملا شد؟”.

وی افزود: البته من نیز در روز گذشته صدای خود را در صحن علنی بالا بردم  که نباید این کار را می‌کردم.
وی با شرح حادثه درگیری خود در صحن مجلس گفت: «ایشان روز گذشته نیز در مجلس کنارم نشست، من خواستم ایشان را ببوسم و دست ایشان را گرفتم که ایشان مانع بوسیدن شد و شروع به حرف‌های رکیک زدن کرد  و بنده به ایشان گفتم که “ماه رمضان است و باید زبان شما به ذکر و حمد باشد و این حرف‌ها برازنده شما نیست”».
آقایی اضافه کرد: «ایشان قبل از درگیری به من گفت که “شما دیروز (در جلسه با وزیر) چرا حرف نزدی؟” و من هم به ایشان گفتم که “حرف نزدنم به‌نفع شما شد، زیرا اگر حرف می‌زدم به‌نفع شما نبود و بنده قصد این را نداشتم به وزیر جهاد کشاورزی خط بدهم”».
معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: «بعداز این مکالمه ایشان شروع کرد به بنده حرف رکیک و دشنام ناموسی زدن و من نیز به ایشان گفتم که “حرف دهانت را بفهم و ادب را رعایت کنید”».
وی گفت: «موقع رفتن ایشان با حالت زدن دست خود را به سینه من زد و پیراهنم را کشید و من دیدم که دکمه‌های پیراهنم پاره شده است، درصورتی که من بخواهم پیراهنم را چاک کنم، این‌جوری چاک نمی‌دهم  و دیوانه نیستم که (این کار را کنم)».
توضیح یوسفیان ملا درباره‌ درگیری معاون وزیر جهاد در مجلس
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: جمعی از نمایندگان مجلس نامه‌ای را خطاب به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص واردات بی‌رویه برنج امضا کردند که در آینده نزدیک تقدیم هیئت رئیسه و وزیر جهاد کشاورزی خواهد شد.
پس از پیگیری های مکرر مشخص شد که آقایی، معاون پارلمانی وزیر کشاورزی فریادهایش و باز کردن یقه لباسش در مجلس بر سر چه موضوعی بوده است.
در گفتگویی که خبرگزاری دانشجو با عزت الله یوسفیان ملا داشته است، یوسفیان ملا بیان داشت: نمایندگان استان های گیلان و مازندران و جمعی دیگر از نمایندگان مجلس نامه ای را خطاب به وزیر جهاد کشاورزی تدوین کرده اند که این نامه هنوز در دست نمایندگان برای جمع آوری امضا وجود دارد و به هیئت رئیسه و وزیر جهاد اعلام نشده است.
یوسفیان ملا گفت: وقتی که نامه را به معاون پارلمانی جهاد کشاورزی ارائه کردم او اول بی توجه به نامه شد و من نیز از کنار او رد شدم و رفتم اما هنوز از کنار آقایی نگذشته بودم که ایشان شروع به داد و فریاد کرد و یقه لباسش را باز کرد و نمایندگان وی را از صحن علنی خارج کردند.
نماینده مردم آمل در مجلس گفت: صحبت ما با وزیر جهاد کشاورزی این است که در حالی که کشاورز هنوز محصول برنج خود را برداشت نکرده است چرا باید واردات برنج انجام شود.
وی در ادامه به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: طبق اقتصاد مقاومتی برنج وارداتی کشور باید 500 تن باشد چرا که دو میلیون برنج تولیدی کشور توسط کشاورز در داخل کشور تولید می شود چرا در زمانی که کشاورز هنوز محصولش را برداشت نکرده و زمانی نیز به برداشت برنج باقی نمانده وزارت جهاد کشاورزی حکم به واردات برنج آن هم بی حد و حصر می کند.
یوسفیان ملا در پایان گفت: اختلاف ما با معاون پارلمانی وزارت جهاد حل شد و دیگر مشکلی بین ما و وی وجود ندارد.
ورود هیات نظارت بر رفتار نمایندگان
 احتمال دارد ورود هیات نظارت بر رفتار نمایندگان بر اساس تبصره «۱» بند «ه» باشد که در آن آمده است: « چنانچه عدم انجام وظایف نمایندگی منجر به مخدوش نمودن شأن نمایندگی و یا مجلس گردد هیأت نظارت با رعایت بند ب ماده ۲ صلاحیت رسیدگی به آن را دارد.» که بند «ب» ماده «۲» در مورد «گزارش‌های مربوط به رفتار خلاف شئون نمایندگی حسب ارجاع هیات رئیسه» است.
  1. علی گفت:

    این در گیری در مجلس هم مقصر دولت قبل بوده لطفا سخنگوی محترم دولت یازدهم پاسخ دهد/ // /یا نماینده اصلاح طلبان گیلان پاسخگو شود.