کد خبر: 43051تاریخ انتشار : 1:27:51 - جمعه 10 ژوئن 2016

عصر روز گذشته در فومن؛

اختتامیه نمایشگاه نقاشی چیکا برگزار شد

اختتامیه نمایشگاه نقاشی گروهی چیکا عصر روز گذشته در محل آموزشگاه چیکا برگزار شد که با حضور مهندس نیک انجام رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن به نفرات برتر جوایزی اهدا شد

به گزارش بهجت نیوز، اختتامیه نمایشگاه نقاشی گروهی چیکا عصر روز گذشته در محل آموزشگاه چیکا برگزار شد که با حضور مهندس نیک انجام رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.

این اختتامیه بهانه ای شد تا با دو تن از برگزار کنندگان این نمایشگاه آقایان مصطفی رادمند و سینا رمضانی مقدم به گفتگو بنشینیم:

مصطفی رادمند؛

آموزشگاه هنر چیکا در سال ۱۳۹۱ تاسیس شد. در ابتدای کار اینجانب سید مصطفی رادمند به همراه دوست بسیار خوبم سینا رمضانی مقدم این آموزشگاه را تاسیس کردیم. به مرور زمان سعی کردیم رشته های زیادی را به پیکره آموزشی آموزشگاه اضافه کنیم.از جمله سازهایی مثل ویولن، سنتور، کیبورد، تنبک را به محیط آموزشگاه وارد کردیم. رشته هایی مثل طراحی، نقاشی و خوشنویسی، عکاسی، فیلمبرداری و تدوین از رشته هایی میباشند که در این آموزشگاه خدمات دهی می کنند.
لازم به ذکر است که ما سعی کردیم از استادان مجرب استفاده کنیم . در کنار فعالیت های آموزشی ما فعالیت های اجرایی نیز داشتیم از جمله برگزاری چندین نمایشگاه نقاشی، مراسم های نقاشی عاشورایی برای کودکان در ماه محرم اجرا کردیم.برنامه های موسیقی در سطح شهر، همکاری در همایش های اداره ارشاد نیز از جمله این فعالیت های اجرایی میباشند.
با اینکه ۴ سال از عمر این آموزشگاه میگذرد سعی کردیم در این مدت تمام توان خود را برای اعتلای فرهنگی و هنری شهرستان فومن به کار بگیریم. تمام هدف ما در شهرستان این بوده است که هنرجوهایی را پرورش دهد تا بتوانند به وضع هنر این شهرستان که وضعیت بیمارگونه ای دارد کمکی بکنند.
در مورد اطلاعات مربیان در این آموزشگاه لازم به ذکر است که در آموزشگاه چیکا بنده به عنوان مدیر مسول آموزشگاه هستم، آقای سینا رمضانی مربی طراحی و نقاشی آقای پارسا حسنی، مربی گیتار و پاپ آقای حسین نیک روش، مربی سنتور آقای سید محمد شیرازی، مربی خوشنویسی آقای غفور غفوری و آقای پیام یعقوب پور مربی ویولن می باشند.
پس از چندین سال خوشبختانه آموزشگاه روز به روز در حال پیشرفت می باشد و توانسته است در طی این مدت فعالیت به عنوان یک مرکز فرهنگی و هنری خوب در بین همشهریان جایگاه خویش را پیدا کند.

سینا رمضانی مقدم؛

تصمیم گرفتیم یک نمایشگاه گروهی از فعالیت بچه ها داشته باشیم. در این نمایشگاه ۲۷نفر شرکت کردند. ۵۳ اثر داشتیم. هر شرکت کننده می توانست ۳ اثر خویش را به نمایش بگذارد. سعی کردیم آثار در حدی باشند که قابل به نمایش گذاشتن باشند. تنوع کار در حد قابل قبولی بود. آبرنگ، پاستل رنگ روغن، مداد رنگی و مداد طراحی…. باعث تنوع در کار شدند.
لازم است تشکر کنم از تمام کسانی که ما را در این امر کمک مالی کردند ما حدود ۲۰ جای مختلف رفتیم. خوشبختانه این ملاقات ها راضی کننده بود. از استقبال مردم هم راضی هستیم. در روز افتتاحیه حدود ۵۰۰ نفر حضور داشتند. از روز یکشنبه ۱۵ خرداد تا الان تقریبا ۱۰۰۰ نفر مراجعه کننده داشتیم.
در مورد چگونگی انتخاب افراد برای دریافت جوایز به این صورت بود که ۳اثر از ۵۳ اثر انتخاب شدند یعنی کار سه نفر انتخاب شدند.
آقای امیر شعبانی پور زحمت داوری این کار را به عهده گرفتند و با دلایل مستحکم با دقت فراوان حدود یک ساعت و نیم این افراد را انتخاب کردند. یک اثر هم از دیدگاه مردم انتخاب شد.
نفرات اول دو نفر بودند. سرکار خانم نیلوفر یوسف پناه و سارا رضایی. نفر دوم خانم حمیده طریقی. نفر سوم پیمان علیپور بودند.
کسانی که شایستگی تقدیر داشتند نیز عبارتند از خانم ها فائزه خوش حرف، هانیه خوش بین، هانیه ابراهیم زاده و آزاده آشیان ساز.
کسانی که لوح تقدیر گرفتند هم افرادی بودند که می توانند با تلاش بیشتر به موفقیت برسند.
در پایان تشکر میکنم از تمامی کسانی که با حمایت خودشان باعث بهتر شدن کار ما شدند.